Přeposlat Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

20.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I když se letošní ročník gigantické výstavy CES 2012 obešel bez nějakých výrazných technologických pokroků, udál se zde jeden docela zajímavý souboj. Ten se stal na poli televizorů, kde se proti sobě postavili hlavní hráči v této oblasti, a to Samsung, LG a Sony.

 

Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

 

Společnosti Samsung a LG představily na CESu nové OLED televizory, které by se měly začít prodávat již tento rok a na souboj je vyzvala společnost Sony. Ta ale nepřišla s OLED televizorem, což se od ní tak trochu očekávalo, ale s Crystal LED televizorem. Ale s opravdovým LED televizorem, ne s tím ,,marketingovým“, jako ve většině případů. Označení LED TV používá například Samsung, ale všichni asi vědí, že se jedná o standardní LCD televizor s podsvícením pomocí LEDek. Televizor od Sony má ale displej kompletně složený z těchto jednotlivých diod (obraz se skládá z více než 6 000 000 diod), takže se dá opravdu označit jako 100% LED televizor. Sony Crystal LED TV disponuje úhlopříčkou obrazu 55 palců (Samsung a LG představily stejně velké televizory, což určitě není náhoda), nabídne Full HD rozlišení a podle Sony je to hlavní konkurent pro přicházející generaci OLED televizorů.

 

Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

 

Je trochu zvláštní, že se Sony vydala touto cestou, protože je to jeden z hlavních průkopníků na poli OLED televizorů a několik prototypů již představila. Na druhou stranu ale prohlásila, že na OLED technologii úplně nezanevřela a že se bude i nadále věnovat jejímu rozvoji. Vraťme se ale k zpátky k LED televizoru. V čem jsou největší výhody použití této technologie? Proti klasickým LCD televizorům má navrch takřka ve všem, ale největší rozdíly by měly být v ostrosti obrazu, plynulosti, spotřebě a také v podání barev. Byly zveřejněny také některé základní technické informace a Sony se chlubí hlavně úžasnými pozorovacími úhly, které jsou až 180 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska. Hodnota jasu je 400 cd/m², což není nijak extra zajímavé, nicméně u kontrastu Sony udává, že je za limitem měřitelnosti.

 

Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

 

Celkově by měl tento televizor nabídnout až 3.5x vyšší kontrast, než klasické LCD modely a když budeme pokračovat ve srovnávání, nabídne také zhruba 10x rychlejší odezvu. Sony mluví také o dokonalém obrazu za jakýchkoliv podmínek, takže už by mělo být jedno, jestli se díváte v tmavém nebo světlém prostředí a samozřejmě byla zmíněna také nízká spotřeba. Ta by se měla podle oficiálních specifikací pohybovat okolo 70 W, což je opravdu nízká hodnota a jsme zvědaví, jestli ji nabídne i finální model. Stejně jako Samsung a LG, i Sony by chtělo uvést svůj nový televizor do prodeje ještě tento rok, přičemž se očekává přelom třetího a čtvrtého čtvrtletí. Podle nás se Sony od OLED technologie trochu odpoutalo kvůli hodně vysokým výrobním nákladům, nicméně je jasné, že televizor s technologií Crystal LED levný také nebude. Oficiální cena zatím není známá a jsme na ni opravdu zvědaví.

 

Sony Crystal LED - skutečný LED televizor

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Crystal LED - skutečný LED televizor


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.