Přeposlat Sony Bravia KDL-32EX420

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-32EX420

05.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ne každý potřebuje LCD televizor s obří úhlopříčkou a jeho potřeby daleko lépe naplní nějaký menší a úspornější model. Přesně tím směrem míří televizor, který si dnes otestujeme. Jedná se o Sony, a to konkrétně o model s označením Bravia KDL-32EX420.

 

 

Sony Bravia KDL-32EX420

 

Společnost Sony se jednoznačně postarala o největší popularizaci LCD modelů v době, kdy většina televizorů střední třídy přecházela k plazmám. Po čase se do pozice nejlépe prodávané značky LCD televizorů vyšvihl korejský Samsung, ale Sony je zpátky ve hře a jeho LCD panelu se prodávají opravdu dobře. Dnešní testovaný televizor nás zaujal hned na první pohled, a to elegantním a velmi příjemným designem. Bravia KDL-32EX420 vypadá moderně a je také velmi dobře vyrobená, což spousta zákazníků určitě ocení. Televizor nejde ve stopách dnes velmi populárních tenkých a takřka neviditelných rámů, ale to nám vůbec nevadilo a naopak se nám to líbilo. Hlavně broušená spodní část rámu vypadá skvěle a díky ní vypadá televizor takřka luxusně. Součástí výbavy je samozřejmě dálkový ovladač, který je stejný, jako u většiny televizorů Sony v této třídě a byli jsme s ním velmi spokojeni. Po ergonomické stránce jsou všechna tlačítka rozmístěná dobře, po čase jsme je našli i poslepu a navíc mají také dobrou odezvu.

 

 

Sony Bravia KDL-32EX420

 

Televizor obsahuje také integrované reproduktory, ale kvalita zvuku nás spíše zklamala. Při vyšší úrovni hlasitosti reproduktory nestíhají a výsledný zvuk je nekvalitní. Ještě jsme se ani nezmínili o technických specifikacích, takže tady jsou. Tento model je vybaven úhlopříčkou obrazu 32 palců, zvládne nejvyšší rozlišení 1366 x 768 pixelů při poměru stran 16:9 a pozorovaní úhly jsou 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska. Trochu nás zklamalo rozlišení pouze 1366 x 768 pixelů, přece jenom v dnešní době má většina televizorů s touto úhlopříčkou Full HD rozlišení. Uživatelské rozhraní je slušné, po grafické stránce je povedené a ocenili jsme také jeho jednoduchost. Můžete si nastavit spoustu věcí, jako je jas, hloubka barev nebo kontrast a pokud by se vám nechtělo, můžete si televizor nastavit pomocí jednoho z přednastavených módů.

 

 

Sony Bravia KDL-32EX420

 

Konektivní výbava je celkem slušná, zahrnuje 4 HDMI porty, rozhraní komponent, kompozit, VGA a najdeme zde také 2 USB porty. USB rozhraní mimo jiné slouží také k připojení externího WiFi přijímače, díky kterému můžete televizor připojit k internetové síti. A to byste určitě udělat měli, protože internetová výbava patří ke špičce a najdete zde spoustu nainstalovaných webových aplikací pro rychlý přístup k portálům jako YouTube, Yahoo a tak podobně. Kvalita obrazu je velmi slušná a nejvíce se nám líbilo zobrazení černé barvy, které je v této cenové kategorii špičkové. Celkovou kvalitu obrazu hodnotíme jako dobrou a žádné výraznější nedostatky jsme nezaznamenali. Obraz je plynulý, ostrý, hezky detailní a barvy jsou zobrazeny realisticky. Pouze při sportu jsme si všimli nedokonalé plynulosti a bylo to patrné již na první pohled. Jedna z největších výhod tohoto modelu je zcela jistě také nízká spotřeba energie, která patří v této kategorii mezi ty nejnižší.

 

 

Sony Bravia KDL-32EX420

 

Sony Bravia KDL-32EX420 je velmi dobrý televizor, který vsází hlavně na povedený vzhled a relativně nízkou cenu. Nicméně ani zbytek není vůbec špatný, kvalita obrazu je dobrá, stejně tak jako výbava a nejvíce nás překvapilo nadprůměrné zobrazení černé barvy. Mezi hlavní nedostatky patří horší kvalita zvuku z integrovaných reproduktorů a méně plynulý obraz při sledování sportu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL-32EX420


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.