Přeposlat Fujitsu představilo čtyři nové monitory

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujitsu představilo čtyři nové monitory

14.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Fujitsu si pro nás na tento rok přichystala pořádnou várku nových produktů, mezi které patří také nová modelová řada LCD displejů. V ní byly zatím představeny čtyři modely v úhlopříčkách 22 až 27 palců a dnes si je všechny představíme.

Fujitsu představilo čtyři nové monitory

Po designové stránce si budou všechny modely velmi podobné a podle toho, co jsme zatím viděli, tak můžeme prohlásit, že se nám líbí. Monitory vypadají velmi jednoduše, což má své kouzlo a potěšil nás také ovládací panel, který je umístěný ve středu spodní části těla monitoru. Produkty firmy Fujitsu nepatří k nejlevnějším, takže vysoká úroveň dílenského zpracování je samozřejmostí. Tyto čtyři monitory se budou hodit pro použití v domácnosti a ty dražší a vyspělejší by se daly klasifikovat jako profesionální modely. Součástí výbavy je samozřejmě také stojánek, který podporuje spoustu různých druhů poloh a u výše položených monitorů zvládne také rotaci. Ještě jsme se zapomněli zmínit, že všechny dnes představené monitory jsou založeny na technologii IPS. Základ nové modelové řady tvoří monitor s označením P22W-5 ECO, který má úhlopříčku obrazu 22 palců, což je patrné již podle označení. Fujitsu tento model označuje jako ideální do kanceláře a pro základní grafické úkony, protože nabídne kombinaci nízkých provozních nákladů a kvalitního obrazu. Maximální rozlišení displeje činí 1680 x 1050 pixelů a odezva je 5 ms. Pozorovací úhly jsou skvělých 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska a o připojení se postarají rozhraní DVI, D-sub a klasické HDMI. Můžeme se také těšit na kontrastní poměr 1000 : 1 a dynamický kontrastní poměr 5000 : 1. Hodnota jasu činí 300 cd/m2.

Fujitsu představilo čtyři nové monitory

Další monitor v řadě je P23T-6, který bude podle Fujitsu vhodný pro graficky náročné aplikace, jako je například CAD. Tento model nabídne podsvícení pomocí LED diod, úhlopříčku obrazu 23 palců a nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Konektivní výbava bude lepší, než u základního modelu a navíc bude obsahovat rozhraní DisplayPort a čtyři USB porty. Dynamický kontrastní poměr může činit až trochu zbytečné 2 mil : 1. Pozorovací úhly jsou stejné a můžete se těšit na 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska. Další model nese označení P24W-6, který bude disponovat úhlopříčkou obrazu 24 palců a podsvícení technologií CCFL. Po stránce výkonu a výbavy je na tom tento monitor takřka stejně, jako ten předchozí a hlavní rozdíl je v již zmíněném podsvícení obrazovky a také v dynamickém kontrastu, který je maximálně 20 tisíc : 1. Další rozdíl je v nabízeném rozlišení, tento displej zvládne 1920 x 1200 pixelů při poměru stran 16:10, takže se jedná o vyloženě profesionální monitor. Odezva je stejná a pozorovací úhly také. Největším modelem v nové řadě bude monitor s označením P27T-6, který je plně profesionálně zaměřený, nabídne úhlopříčku obrazu 27 palců a nejvyšší rozlišení 2560 x 1440 pixelů při odezvě 6 ms. O podsvícení se opět stará technologie CCFL a pozorovací úhly zůstaly na hodntě 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska. Konektivní výbava zahrnuje 1x DisplayPort, 2x HDMI, 1x DL-DVI, 1x D-sub a samozřejmě také USB rozhraní Ceny pohybují od 7500 do 15 tisíc Kč.

Fujitsu představilo čtyři nové monitory

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujitsu představilo čtyři nové monitory


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.