Přeposlat Sony Bravia KDL55EX710

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL55EX710

21.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

LCD televizor Sony Bravia KDL55EX710 je velmi povedený televizor, ale obstojí v náročné konkurenci? Na to se dnes podíváme, protože jsme měli možnost tohoto obříka otestovat trochu důkladněji.

Sony Bravia KDL55EX710

Po designové stránce není televizoru co vyčítat. Kromě toho, že je samozřejmě velmi pečlivě vyrobený, vypadá také stylově a elegantně. Nejvíce se nám líbil tenký spodní panel, který má broušenou povrchovou úpravu, což je nejenom hezké, ale také praktické. Na takovém povrchu otisky prstů sice zůstávají, ale daleko méně, než na leštěném, který se dnes používá v opravdu hojné míře. Televizor můžete umístit jak na klasický stojánek, tak zavěsit na zeď, díky čemuž ještě více vynikne elegantní design jeho těla. V průběhu našeho testu jsme použili klasický stojánek, který je slušný a televizoru poskytuje dobrou stabilitu. Televizor můžete ovládat buď pomocí ovládacího panelu přímo na těle televizoru, nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Ovládací panel je slušný, je dobře přístupný a tlačítka se používají pohodlně. Podobné je to také s dálkovým ovládáním, které je úplně stejné, jako u všech televizorů Sony poslední doby, takže jsme s ním neměli vůbec žádné problémy. Rozvržení jednotlivých tlačítek je intuitivní a určitě si na to rychle zvyknete. Součástí výbavy jsou také integrované reproduktory, které nás ale bohužel zklamaly. Kvalita zvuku je pouze velmi průměrná a hlavě při vyšší úrovni hlasitosti je znát, že reproduktory docela ztrácí. Základní technické specifikace tohoto modelu jsou úhlopříčka obrazu 55 palců, maximální rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9 a pozorovací úhly 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska.

Sony Bravia KDL55EX710

Sony Bravia KDL55EX710

Bohužel, v praxi jsou na tom pozorovací úhly trochu hůře a problémy budete mít hlavně v temnějším prostředí. Zkreslení barev může při pohledu z výrazného úhlu dosáhnout vysoké úrovně. Uživatelské rozhraní televizoru je na tom podobně jako dálkové ovládání a je stejné, jako na většině televizorů Sony. Byli jsme s ním velmi spokojeni, po grafické stránce je přehledně zpracované a dobře navržené. Můžete si nastavit spoustu rozličných vlastností, jako je hloubka barev, jas nebo kontrast. Práci vám usnadní několik přednastavených módů, které dostanou z obrazu pro konkrétní situaci ten nejoptimálnější obraz. Samozřejmě zde najdete také ekologický mód, který slouží k úspoře energie. Co se týče konektivity, najdete zde všechno, co v současnosti od televizoru každý očekává, v tomto ohledu si opravdu není na co stěžovat. Televizor obsahuje 2x komponent, 3x kompozit, 4x HDMI, 1x VGA, 1x USB a samozřejmě také rozhraní Ethernet, které slouží k připojení na internet. Samozřejmostí je podpora streamových videí IPTV a surfování na internetu jsme si opravdu užívali, tento televizor je k tomu jako stvořený. Kvalita obrazu je velmi dobrá, ale na špičku přece jenom něco málo ztrácí. Například zobrazení barev je velmi věrohodné, ale černá barva za konkurencí trochu ztrácí a v některých okamžicích je to znát. Pochválit musíme špičkovou plynulost obrazu a také slušnou detailnost. Spotřeba je rozumná a v této třídě není nijak výjimečně nízká ani vysoká.

Sony Bravia KDL55EX710

Sony Bravia KDL55EX710

Sony Bravia KDL55EX710 je zcela určitě dobrý televizor, ale na špičku v této třídě mu něco málo chybí. Hlavně bychom ocenili lepší zobrazení černé barvy a lepší pozorovací úhly, i když papírově jsou dobré. Pochválit naopak musíme příjemné uživatelské rozhraní, skvělou plynulost obrazu, výtečnou výbavu a pohodlné surfování na internetu. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 42 tisíc Kč.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL55EX710


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.