Přeposlat Sony Bravia KDL-46Z5100

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-46Z5100

03.07.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový LCD televizor Sony Bravia KDL-46Z5100 je zatím poslední příspěvek společnosti Sony do její modelové řady Z series. Přichází s technologií 240Hz a velmi dobrými konektivními možnostmi, takže se pojďme podívat na první dojmy z testu.

Nový LCD televizor Sony Bravia KDL-46Z5100 je zatím poslední příspěvek společnosti Sony do její modelové řady Z series. Přichází s technologií 240Hz a velmi dobrými konektivními možnostmi, takže se pojďme podívat na první dojmy z testu.

Sony Bravia KDL-46Z5100

Designově se jedná o klasickou LCD TV, tělo televizoru je vyvedeno v lesklé povrchové úpravě a vypadá celkem elegantně. Určitě vás ale nezaujme na první pohled, na to je její vzhled až příliš nevýrazný. Spodní panel obsahuje nasvícené logo společnosti Sony, které jde vypnout v menu. Na spodní straně najdete také stereoreproduktory, které poskytují celkem slušnou kvalitu zvuku, a to i ve vyšší hlasitosti. Při našem testu jsme televizor zavěsili na zeď, kde vynikla jeho celková tenkost a samozřejmě ho můžete umístit i na standardní stojánek, který je pevný a dostatečně stabilní. Dálkové ovládání je stejné, jako u modelu KDL-46XBR8 a neměli jsme k němu vůbec žádné výhrady. Po ergonomické stránce je opravdu dobře řešeno, jednotlivá tlačítka mají dobrou odezvu a ovládání je částečně podsvícené, což zlěpšuje použitelnost v tmavé místnosti. Náhledové úhly na obraz jsou standardní a i když jsme je při našem testu neměřili, výhled jsme měli skvělý takřka z jakéhokoliv místa a zkreslení barev se podařilo udržet na minimální úrovni. Ještě jsme se nezmínili o základních vlastnostech tohoto modelu, takže Sony Bravia KDL-46Z5100 se nabízí s úhlopříčkou obrazu 46 palců, který zvládne nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Kromě toho podporuje také videoformáty 480p, 720p, 1080i, 480i, 1080p60 a 1080p24. Uživatelské rozhraní televizoru je celkem přehledné a rychle jsme si na něj zvykli.

Sony Bravia KDL-46Z5100

Sony Bravia KDL-46Z5100

Tento model se nám velmi líbil hlavně po stránce konektivity, najdete tu PC rozhraní Analog VGA, HDMI, dále tu najdete vstupy Component, Composite, HDMI, RF a S-Video a vestavěné TV tunery NTSC, ATSC, QAM. Potěšila nás přítomnost USB portu, díky kterému si můžete přímo na televizoru prohlížet fotografie z fotoaparátu nebo ruzná videa (televizor podporuje formáty MPEG-2, MP3 a JPEG). Další skvělá vlastnost je rozhraní Ethernet, takže tento model podporuje streamová videa například ze serverů Yahoo, Youtube nebo Amazon. V současnosti je většina moderních televizorů vybavena technologií 200Hz a vyšší, Bravia KDL-46Z5100 je vybavena technologií 240Hz, což by mělo zaručit skvělou plynulost obrazu. To se také stalo a kvalita obrazu je na velmi vysoké úrovni. Hlavně již zmiňovaná plynulost je výtečná, a to jak při sledování klasického televizního vysílání, tak při hraní na konzolích PS3, XBox 360 nebo při sledování DVD a Bluray filmů. Kvalita a ostrost obrazu vynikne nejvíce při přehrávání filmů z Bluray disků, to jsme ocenili i realistické zobrazení barev a detailnost. DVD média jsou na tom podobně, ale zobrazení barev už tak dobré není a trochu pokulhávala také detailnost obrazu. Při hraní na konzoli PS3 jsme si užívali hlavně dokonalou plynulost. V dnešní době jsou takřka všechny LCD televizory energeticky velmi nenáročné, stejné je to i s tímto modelem, jedná se o jeden z nejúspornějších televizorů na trhu.

Sony Bravia KDL-46Z5100

Sony Bravia KDL-46Z5100 je velmi dobrý LCD televizor, který nabízí všechno, co byste od moderního televizoru očekávali. Zvládne velmi kvalitní obraz, je dobře vybavený a navíc, energeticky nenáročný.

Sony Bravia KDL-46Z5100

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL-46Z5100


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.