Přeposlat Sony Bravia KDL46EX1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL46EX1

20.05.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Bravia KDL46EX1 je úžasně vypadající LCD televizor, který naplno prokazuje výhody bezdrátové technologie WiFi. Kromě designu je tento model také velmi slušně vybavený, takže se na něj pojďme podívat trochu blíže.

Sony Bravia KDL46EX1 je úžasně vypadající LCD televizor, který naplno prokazuje výhody bezdrátové technologie WiFi. Kromě designu je tento model také velmi slušně vybavený, takže se na něj pojďme podívat trochu blíže.

Sony Bravia KDL46EX1

Už jsme viděli hodně stylových LCD televizorů, ale Bravia EX1 právem patří mezi ty nejpovedenější. Elegantní rám je vyveden ve stříbrné barvě a kvalita použitých materiálů je na nadprůměrné úrovni. Televizor je dobře řešený i po ergonomické stránce, menu je vyvedeno přehledně a s nastavením jsme neměli vůbec žádné problémy. Jen se nám moc nelíbilo dálkové ovládání, není zrovna dobře ergonomicky řešeno, ale celkem slušně sedí v ruce. Navíc je vybaveno technologií, díky které nemusíte mít ovladač namířený přímo na televizor a funguje na velkou vzdálenost. Tento model se nabízí s úhlopříčkou obrazu 46 palců a zvládne nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Sony Bravia KDL46EX1 používá bezdrátovou technologii SiBeam, která ale bohužel postrádá některé moderní technologie, jako je vysílání 1080p nebo 24p. Absence 24p (neboli 24 snímků za sekundu) je problém hlavně při sledování Bluray filmů a jedná se o standardní proces, jak dostat z Bluray nejlepší možnou kvalitu. Pro některé videofily by tak mohla být absence 24p lehkým zklamáním.

Sony Bravia KDL46EX1

Televizor má celkem slušné konektivní možnosti a na media boxu najdete například vstup composite, USB port, VGA port a 4x HDMI (tři jsou na boxu a jeden je umístěný na samotném televizoru). Spárování media boxu s televizorem je velmi jednoduché, stačí oba přístroje zapnout a se zapojenou anténou jsme mohli sledovat televizní vysílání za minutku. Navíc, media box funguje na opravdu velkou vzdálenost, nedělalo mu problém až 10 metrů a několik zdí. Náhledové úhly obrazovky jsou slušné (podle Sony 178 stupňů) a skvělý pohled na obraz jsme měli takřka z každého místa. Teď se podíváme na celkovou kvalitu obrazu, se kterou jsme byli celkem spokojeni.

Sony Bravia KDL46EX1

Sony Bravia KDL46EX1

Jak jsme se již zmínili, tento model nepodporuje 24p, což je problém při sledování Bluray filmů. Ve všech směrech jsme ale byli s kvalitou obrazu spokojeni. Při sledování televizního vysílání jsme se nejvíc zastavovali na HD sportovních kanálech a obraz byl vždy slušně plynulý a detailní. Obraz se nám nejvíce zamlouval při sledování filmů na DVD. To byl skutečně až neuvěřitelně čistý, velmi detailní a jednotlivé barvy byly zobrazeny opravdu realisticky. S plynulostí problém také nebyl. Sony Bravia KDL46EX1 je lehce nadprůměrný LCD televizor, který zaujme hlavně WiFi technologií (její použití je navíc opravdu jednoduché) a povedeným designem. Kvalita obrazu je velmi dobrá, hlavně při použití DVD a výbava je na slušné úrovni. Hlavní nedostatek byla absence 24p a 1080p, což by mohlo někomu vadit. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 90 tisíc Kč.

Sony Bravia KDL46EX1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL46EX1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.