Přeposlat Sony Bravia KDL40EX1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL40EX1

25.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na nový LCD televizor od společnosti Sony s označením Bravia KDL40EX1. Tento model nabízí velmi dobrou výbavu, skvělou kvalitu obrazu a hlavně bezdrátové rozhranní.

Dnes se podíváme na nový LCD televizor od společnosti Sony s označením Bravia KDL40EX1. Tento model nabízí velmi dobrou výbavu, skvělou kvalitu obrazu a hlavně bezdrátové rozhranní.

Sony Bravia KDL40EX1

I přesto, že se nejedná o televizor podsvícený LED diodami nás překvapila celková tenkost těla. Ta je pouze 4.9cm a tento model se proto výborně hodí pro zavěšení na zeď, i když samozřejmě můžete použít i standartní stojánek. Po designové stránce se nám tento model velmi líbil, je celkem elegantní a tělo je vyrobeno z kvalitních materiálů. K dispozici jsou verze s úhlopříčkou obrazu 40 a 46 palců, a to s nejvyšším rozlišením 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Sony tento televizor označuje spíše jako "wireless picture frame" a ani se tomu nedivíme, na zdi vypadá opravdu spíše jako obraz. Ovládací panel je velmi dobře přístupný a uživatelské rozhranní je jednoduché, takže s nastavením televizoru jsme neměli vůbec žádné problémy. Sony slibuje náhledové úhly obrazu 178 stupňů jak z vertikáního, tak z horizontálního pohledu a v našem testu se to potvrdilo. Na obraz budete mít skvělý pohled takřka z jakéhokoliv místa v místnosti. Tento televizor pracuje s klasickou 100Hz technologií, což zaručuje plynulý a ostrý obraz. Chybí tu sice rozhranní Ethernet, které je k dispozici u některých konkurenčních televizorů, ale ocenili jsme přítomnost USB portu. Takže si můžete přímo na televizoru prohlížet fotografie z flashdisku. To je celkem užitečná vlastnost, ale hlavní prodejní aspekt tohoto modelu je bezdrátové rozhranní.

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1

To se jmenuje Bravia 1080 Wireless a zaručuje přenos signálu z media boxu do televizoru bez použití jakéhokoliv drátu. Tato technologie je založena na WirelessHD a pracuje na vysoké frekveni 60GHz. Televizor není samozřejmě plně bezdrátový, pro napájení musíte použít standartní elektrický kabel, ale i tak je absence kabelu z media boxu velmi vítaná. Bezdrátově můžete k televizoru připojit HD zařízení, jako je Bluray přehrávač, stejně jako vysílací služby (pomocí dodávaného příjimače Media Receiver). Co se týče konektivity, Sony Bravia KDL40EX1 je na tom celkem slušně, najdete tu již zmiňovaný USB port, 4x HDMI rozhranní, 1x component, 1x scart a VGA. Teď se zaměříme na kvalitu obrazu. S tou jsme byli velmi spokojeni a tento model je vyloženě zaměřený na přehrávání filmů z formátu DVD. Obraz je skvěle plynulý a hladký, jednotlivé barvy jsou zobrazeny realisticky a celkově je obraz špičkově ostrý. Odezva televizoru je taky celkem slušná, takže tento model ocení i hráči na konzolích poslední generace, jako je například Sony Playstation 3 nebo X-Box 360. Samozřejmě můžete používat i přehrávače Bluray a jiné HD přístroje. O celkovou plynulost a ostrost se stará technologie BRAVIA ENGINE 2, která je ještě zdokonalena technologií Advanced Contrast Enhancer. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 65 tisíc kč.

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1 je nadprůměrný LCD televizor, který vyniká hlavně svým povedeným designem a možností bezdrátového propojení s HD zařízeními, jako je například Bluray přehrávač, stejně jako vysílacích služeb. Cena televizoru sice není nejnižší, ale plně odpovídá poskytované kvalitě.

Sony Bravia KDL40EX1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL40EX1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.