Přeposlat Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

04.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Alienware patří mezi nejznámější výrobce herní elektroniky a periferií a do jeho portfolia spadají, kromě notebooků a stolních počítačů, také monitory. A na jeden nový herní monitor od této společnosti se v dnešní novince v rychlosti podíváme.

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

Alienware patří mezi zakladatele kategorie herních periferií a notebooků a tento americký výrobce vznikl již v roce 1996. V té době byl zrovna na vrcholu popularity známý mysteriózní seriál Akta X, který zakladatel Alienware miloval, a právě odtud se vzala ikonická hlava mimozemšťana jako hlavní logo společnosti. V roce 2006 koupil Alienware gigant Dell a od té doby firma své portfolio poměrně výrazně rozšířila. V současné době nabízí i monitory a právě na nový monitor Alienware se v dnešní novince podíváme. Jedná se o model s označením AW2720HF a jeho devízou je vysoká obnovovací frekvence a nízká odezva, tedy rychlost obecně. Právě vysoká rychlost je aktuálně jeden z hlavních trendů ve světě herních monitorů a tento trend odstartoval e-Sport, respektive jeho čím dál se zvyšující popularita. Ve světě e-Sportu je velmi důležité mít rychlý monitor a minimalizovat input lag, takže výrobci se na této vlně vezou a jedná se o věc, která herním monitorům v současnosti vévodí. Na specifikace a výbavu této novinky se ale podíváme až později a začneme jako pokaždé designem, který se povedl a už na první pohled je dobře patrné, že máme před sebou hardware, pod kterým je podepsána firma Alienware.

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

Je to poznat hlavně z lehce futuristického vzhledu zadní části, kde se nachází rozměrná noha stojánku a stylová hlava mimozemšťana v pravém horním rohu. Ta je dokonce podsvícená a není to jediný svítící prvek na zádech, protože oválná linka v noze stojánku svítí také a přímo výrobce tyto prvky označuje jako AlienFX. Toto osvětlení, které je zde kvůli navození lepší atmosféry, je samozřejmě plně stavitelné a je možné upravit si jak barevnost, tak styl svícení a dokonce je možné vytvářet si vlastní styly či témata. Na zádech monitoru se pak dále nachází i ovládací panel, který je složený z joysticku a čtveřice hardwarových tlačítek, přičemž tento panel se nachází na pravém boku ve spodní části (při pohledu zepředu). Můžeme se tedy plynule přesunout na předek, kde zaujmou tenké rámečky po stranách i v horní části displeje, stejně tak jako stojánek s širokou základnou, díky čemuž by měla být stabilita výborná za všech okolností. Stojánek je jinak víceméně bez připomínek, protože možnosti nastavení polohy jsou naprosto kompletní a víceméně není nic, co by stojánek nezvládl.

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

Monitor je možné natočit, jde upravit jeho sklon (v rozsahu -5 až +21 stupňů), výšku (v rozsahu 130 mm) a jde postavit i na pivot, tedy otočit o 90 stupňů. Stojánek je od šasi navíc možné odpojit, takže pověšení na stěnu je možné a o to se stará standardní držák VESA 100 x 100 mm. Ještě bychom měli zmínit kompletní rozměry této novinky, které jsou 612 x 441.8 x 215.9 mm a hmotnost čítající 12.8 kg, což jsou v obou případech hodnoty platící pro konfiguraci s připojeným stojánkem. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme úhlopříčkou, která čítá 27 palců. Na ní výrobce použil rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9, tedy Full HD a LED podsvícení, přičemž jemnost obrazu se zastavila na hodnotě 82 ppi. To není žádná velká sláva, ale v případě tohoto monitoru jde v první řadě o rychlost, takže jeho obnovovací frekvence čítá 240Hz a odezva se zastavila na hodnotě 1ms G2G. Kontrastní poměr je 3000:1, typický jas čítá 350 cd/m2 a výrobce vsadil na IPS panel, takže můžeme očekávat jak velmi dobré podání barev, tak široké pozorovací úhly.

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

Hlavním prvkem výbavy je technologie AMD FreeSync, která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, výsledkem čehož by měl být dokonale plynulý obraz bez neduhů typu tearingu či stutteringu. Výrobce pochopitelně nezapomněl ani na ochranu zraku uživatele a kvůli tomu tento monitor vybavil technologiemi Flicker Free a Low Blue Light. Zatímco první jmenovaná eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení, druhá se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé složky světla. Konektivní výbava je velmi dobrá a porty jsou umístěny pod plastovým krytem na zádech monitoru, ve spodní části. Po odejmutí tohoto krytu na nás vykouknou dva HDMI konektory, rozhraní DisplayPort, 3.5 mm audio konektor, audio výstup a nezapomnělo se ani na USB porty. Kromě upstream portu se na zádech monitoru nachází také čtyři porty USB 3.1, přičemž jeden z nich zvládá i nabíjení. Kompletní informace o tomto monitoru jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a prozatím se bohužel neví, kdy se začne prodávat. Mělo by se tak ale stát brzy, protože oficiální cena už známá je a ta byla stanovena na 600 dolarů (cca 14 150 Kč bez DPH).

Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Alienware AW2720HF je nový herní monitor s frekvencí 240Hz a technologií AMD FreeSync


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.