Přeposlat Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

15.03.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji představíme zajímavý monitor od společnosti Philips, a to konkrétně model s označením 329P9H. Ten zaujme jak velmi dobrou výbavou v čele s portem USB-C, tak zajímavým prvkem v podobě výklopné webkamery.

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

Zastáváme názor, že aktuálně nejlepší kombinace úhlopříčky a rozlišení je 31.5 palce se 4K UHD rozlišením (3840 x 2160 pixelů) a právě to je případ nového monitoru od společnosti Philips, který si dnes představíme. Jedná se o model s označením329P9H a pomalu se začíná prodávat i na našem trhu, přičemž zařazením je to multimediální kousek určený domácností, nicméně obsahuje několik prvků, které ho řadí i do pracovního odvětví. Je to zkrátka takový chameleón. Na výbavu a specifikace se ale podíváme až později a začneme jako vždy designem, který je poměrně stylový a elegantní. Za to může hlavně velmi tenký rámeček po bocích, v horní části displeje, a dokonce i v té spodní, což není moc obvyklé. Většinou mají monitory tenké rámečky pouze na třech stranách a spodní bývá trochu macatější, nicméně Philips na to šel v případě tohoto modelu jinak a nutno přiznat, že rámeček stejně tenký po celém obvodu vypadá prostě skvěle. Ve spodním, tlustším rámu se u většiny monitorů nachází logo výrobce, no zde na něj nezbylo místo a Philips tak své logo umístil na samostatný prvek, který se nachází uprostřed spodního rámu.

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

V tomto výstupku se nachází také dvojice senzorů, takže využití prostoru je opravdu výborné. Když už jsme nakousli ty senzory, tak tento monitor obsahuje senzor monitorující okolní světelné podmínky, podle čehož upravuje jas a také senzor, který rozpozná, zda před monitorem někdo sedí či nikoliv a tomu opět přizpůsobí jas obrazu. To má kladný vliv jak na spotřebu energie, tak na celkovou životnost. Ovládací panel sloužící k pohybu v menu a nastavení se nachází na pravé straně (při pohledu zepředu), a to ve spodní části na zádech. Jedna z nejzajímavějších věcí na tomto modelu je určitě výklopná webkamera, která se nachází uprostřed v horní části. Tato webkamera se umí vyklopit, když ji potřebujete a v případě nečinnosti umí zase sama hezky zmizet v monitoru. Už na první pohled je vidět, že to není úplně obyčejná webkamera a že se skládá z více než jednoho snímače, přičemž tyto snímače jsou zde z důvodu technologie rozpoznání obličeje. Webkamera totiž umí přihlášení do Windows přes funkci Windows Hello, což je ostatně její hlavní devíza.

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

Přihlášení přes rozpoznání obličeje je poměrně návyková a rychlá věc, na kterou se dobře zvyká a Philips si za implementaci webkamery s tímto prvkem určitě zaslouží pochvalu. Stojánek má poměrně rozměrnou základnu, takže monitor by měl být stabilní za všech okolností a nabídne i příkladnou ergonomii. Kromě klasické úpravy sklonu je možné tento monitor natočit, jde upravit jeho výška v rozsahu 180 mm a neschází ani možnost otočení o 90 stupňů, tedy postavená na pivot. Stojánek je navíc od šasi odpojitelný a monitor tak jde pověsit na stěnu, což obstará standardní držák VESA 100 x 100 mm. Jak jsme se již zmínili, úhlopříčka se zastavila na čísle 31.5 palce, rozlišení je 3840 x 2160 pixelů při poměru stran 16:9 a podsvícení obstaraly LEDky (W-LED). Monitor pracuje na obnovovací frekvenci 60Hz, jeho odezva čítá 5ms G2G a maximální jas může být až 350 cd/m2. Typický kontrast je 1300:1 a hodnota dynamického se může vyšplhat až na 50000000:1. Použitá technologie je IPS, takže pozorovací úhly jsou širokých 178 stupňů horizontálně i vertikálně a očekávat můžeme také skvělé podání barev a celkově kvalitní obraz.

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

Z bezpečnostních prvků je tento monitor vybavený technologií LowBlue, která se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé složky světla, takže uživatel by neměl cítit výraznější únavu očí ani při dlouhodobějším používáním. Náruživí pracanti pak určitě ocení přítomnost technologie MultiView, která umožňuje připojení dvou různých vstupů zároveň a na ploše monitoru tak bude možné mít zobrazený například na jedné polovině notebook a na druhé klasický počítač. Konektivní výbava je perfektní a obsahuje dva porty HDMI 2.0, rozhraní DisplayPort 1.2, jeden port USB-C, čtyři porty USB 3.0 (jeden s podporou rychlého nabíjení), DisplayPort 1.2 výstup, 3.5 mm audio konektor, a dokonce i rozhraní RJ-45, tedy klasický port Ethernet. Vestavěné stereo reproduktory disponují slušným výkonem 2x 3W a ještě bychom měli dodat, že monitor pokrývá 108 % spektra sRGB a 87 % spektra Adobe RGB. Kompletní specifikace tohoto zajímavého modelu jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a již je zalistovaný i na těch českých, kde se o něm dozvíte všechny důležité informace. Už se navíc pomalu dostává do prodeje a na našem trhu vyjde na 23 190 Kč s DPH.

Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips 329P9H je zajímavá novinka s USB-C a výklopnou webkamerou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.