AOC


Přeposlat Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

15.02.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Společnost AOC představila nový monitor spadající do herní třídy, a to model s označením CQ32G1. Ten nabídne hlavně kombinaci zajímavých specifikací s moderními prvky typu prohnuté konstrukce, a to za velmi zajímavou cenu.

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

Výrobce monitorů AOC platí za společnost, která umí poměrně často překvapit zajímavými monitory za poměrně rozumné ceny. A vypadá to, že to bude i případ modelu s označením CQ32G1, který v poměru cena / výkon opravdu vyniká. Na cenovou politiku v případě této novinky se ale podíváme až v závěru a ze začátku si tento monitor proklepneme spíše po jeho technické stránce. Jedná se o víceméně klasický herní kousek poplatný aktuálním trendům a prvkům. Najdeme u něj tedy tenké rámečky po stranách i v horní části displeje, prohnutou konstrukci, velkou úhlopříčku a vysokou obnovovací frekvenci. Rámečky jsou po stranách a v horní části tenké pouhých 5 mm, z čehož 2 mm platí pro fyzický, plastový rám okolo monitoru a zbývající 3 mm jsou okraje displeje. Díky takto tenkým rámečkům vypadá tento monitor na první pohled jako kdyby žádné vůbec neměl, přičemž výhoda tenkých rámečků je jasná a tento prvek vynikne hlavně při zapojení více monitorů vedle sebe. Předěl mezi jednotlivými modely nebude tak rušivý a další výhoda je ta, že monitory s tenkými rámečky jsou vcelku kompaktní.

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

S kompaktností pomáhá také prohnutá konstrukce, což je další prvek, kterým je tento model vybavený. Míra zakřivení je vyjádřena hodnotou 1700R a tento prvek je tedy velmi dobře patrný už při letmém pohledu. Prohnutá konstrukce pomáhá s navozením lepší atmosféry, a hlavně hry hrané na tomto typu monitoru lépe vtáhnou do děje. Celkově hodnotíme design tohoto monitoru kladně a dobře vypadají i červené dekorační prvky nacházející se hlavně vzadu, díky čemuž je jasné, že máme před sebou herní kousek. Pohyb v menu a nastavení obstarává ovládací panel složený z klasických tlačítek, který je umístěný na pravé straně monitoru pod spodním rámem. Ještě bychom měli zmínit rozměry čítající 713.11 x 530.34 x 244.86 mm a hmotnost, která se zastavila na hodnotě 7.28 kg. Stojánek má rozměrnou základnu, takže stabilita by měla být dobrá za všech okolností a co se týče polohování, tak to umožňuje pouze základní, takže sklon v rozsahu -5 až 23 stupňů. Na výškové nastavení můžeme zapomenout, stejně tak jako na postavení na pivot či naklopení, nicméně to není u ryze herního monitoru až tak důležité.

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

Stojánek jde odpojit od základny a monitor je tedy možné pověsit na stěnu, a to prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm. V noze stojánku si pak lze všimnout otvoru pro ukotvení neposedné kabeláže. Nyní se můžeme přesunout ke specifikacím a začneme úhlopříčkou, která čítá 31.5 palce. Na ní výrobce použil rozlišení 2560 x 1440 pixelů při poměru stran 16:9 a LED podsvícení. Jemnost obrazu se tedy zastavila na hodnotě 93 ppi, což víceméně odpovídá FullHD rozlišení na úhlopříčce 24 palců, tedy aktuálně nejpoužívanější kombinaci. Typický kontrast je 3000:1, dynamický se může vyšplhat až na 80000000:1 a odezva čítá 1ms (MPRT). Jas se zastavil na hodnotě 300 cd/m2 a použitá technologie panelu je SVA od Samsungu, takže můžeme očekávat jak velmi dobré podání barev, tak široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Obnovovací frekvence pak dosahuje vysokých 144Hz a určitě bychom měli zmínit, že monitor pokrývá 124 % spektra sRGB a 103 % spektra NTSC. Hlavním prvkem výbavy je zcela jistě technologie AMD FreeSync, která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, díky čemuž by měl být obraz za všech okolností dokonale plynulý.

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

Zmínit bychom měli také technologii s označením Game Color, pomocí které je možné nastavovat saturaci barev a odstíny šedé ve dvaceti stupních, což by mělo vyústit v lepší kvalitu obrazu a přehlednost. Výrobce pak samozřejmě nezapomněl ani na bezpečnost a vybavil tento monitor funkcemi Flicker Free a Low Blue Mode. Zatímco první jmenovaná se stará o eliminaci nepříjemného problikávání podsvícení, druhá redukuje modrou, tedy tu nejvíce škodlivou složku světla a uživatel by tak neměl cítit výraznější únavu očí ani při dlouhodobějším používání. Konektivní výbava obsahuje dva porty HDMI a rozhraní DisplayPort, přičemž USB porty ve výbavě schází a pouze průměrná konektivita je daní za atraktivní cenu. Za dosažení co nejnižší ceny stojí také stojánek s omezenými možnostmi nastavení polohy i absence reproduktorů. Tento nový monitor je již zalistovaný na oficiálních stránkách výrobce, kde je o něm k dispozici většina důležitých informací. AOC CQ32G1 se začne prodávat koncem tohoto měsíce, a to jak v USA, tak v Evropě. Cena by se měla pohybovat okolo 399 dolarů, což je po přepočtu zhruba 9 090 Kč bez DPH.

Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Herní monitor AOC CQ32G1 nabídne prohnutou konstrukci, frekvenci 144Hz a AMD FreeSync 2 za rozumnou cenu


počet příspěvků: 1

KAMIL ADAM

20.05.2019 v 18:20

Dostal jsem financní pomoc ve výši 100.000 € z [email protected] Kontaktujte ho. Jsem si jist, že pan Peter Krajcovic vám pomuže ven. KAMIL ADAM [email protected]

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.