LG


Přeposlat LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

07.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

LG patří mezi největší a nejznámější výrobce monitorů a televizorů a tato firma si v poslední době libuje ve větších, dobře vybavených modelech. Na jeden takový s označením 32UL950 se dnes podíváme trochu podrobněji.

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

Když vybíráte monitor a nutně potřebujete 4K UHD rozlišení, ideální a nejlepší volbou je úhlopříčka 32 palců. Hustota pixelů je dostatečná, takže obraz je vcelku ostrý, zobrazovací plocha je příjemně velká a v celkovém pohledu se jedná o víceméně ideální kombinaci. A přesně z tohoto soudku je i nový monitor od společnosti LG s označením 32UL950, který spadá do profesionální, ale i do multimediální třídy a nabídne poměrně zajímavé specifikace zkombinované s líbivým designem. Ten staví na aktuálním trendu světa monitorů, notebooků i telefonů a tímto trendem jsou samozřejmě tenké rámečky okolo displeje. Rámeček je stejně tenký po celém obvodu, takže monitor působí hezky symetrickým dojmem a je to vpravdě velmi elegantní, stylový kousek. Tenké rámečky pomáhají i v oblasti rozměrů a díky tomuto prvku jsou jimi vybavené monitory většinou nepatrně kompaktnější než modely se stejnou úhlopříčkou, ale tlustšími rámečky. Další výhoda je při zapojení více monitorů vedle sebe, kdy je vzniknuvší předěl mezi jednotlivými modely menší a méně rušivý než obvykle. Tenké rámečky mají ve světě monitorů zkrátka samé výhody.

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

Ovládání a nastavení probíhá pomocí malého joysticku, který je umístěný uprostřed spodního rámu pod jeho hranou. Pochválit musíme i stylový stojánek se základnou vyvedenou do tvaru půlkruhu, který nejenom že dobře vypadá, je zároveň i praktický a nabídne velmi dobrou ergonomii. Kromě klasické úpravy sklonu je možné monitor také natočit, upravit jeho výšku a neschází ani možnost otočení o 90 stupňů, tedy postavení na pivot. Stojánek jde od šasi odpojit, takže monitor je možné pověsit na stěnu a o tento typ usazení se postará standardní držák VESA 100 x 100 mm. Kompletní rozměry této novinky jsou 718.8 x 596.9 x 231.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 7.3 kg, což jsou hodnoty platící pro konfiguraci s připojeným stojánkem. Rozměry jsou vzhledem k úhlopříčce vcelku příjemné, ale obecně se jedná o spíše větší monitor a pro jeho pohodlné usazení už to bude chtít o trochu větší stůl. Nyní se můžeme vrhnout na technické specifikace a začneme jako vždy úhlopříčkou, která čítá 31.5 palce. Na ní výrobce použil již zmíněné 4K UHD rozlišení, tedy 3840 x 2160 pixelů při poměru stran 16:9 a obnovovací frekvence monitoru se zastavila na hodnotě 60Hz.

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

Odezva čítá 5ms G2G, typický kontrastní poměr je 1300:1 (minimální je 910:1) a jas se pohybuje v rozmezí od 360 cd/m2 (minimální) až po 450 cd/m2 (maximální), nicméně monitor podporuje standard HDR 600, takže maximum jasu může činit až 750 cd/m2. LG tento monitor postavilo na panelu s označením Nano IPS, což je pouze jiné jméno pro AH-IPS panel doplněný o podsvícení postavené na technologii Quantum Dot. Očekávat můžeme jak perfektní podání barev, tak samozřejmě i široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně a vertikálně. V úvodu jsme zmínili, že tento monitor spadá do profesionální i multimediální třídy a profesionální kategorii odpovídá tovární kalibrace s podporou hardwarové kalibrace (True Color Pro) pomocí odpovídajících kolorimetrů. Ještě bychom měli zmínit, že monitor pokrývá 98 % barevného spektra DCI-P3. To je ta profesionální tvář tohoto monitoru, ale má i svou multimediální, či rovnou herní tvář. Podporuje totiž technologii AMD FreeSync, která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, výsledkem čehož bude plynulý obraz bez nepříjemných nedostatků typu tearingu nebo stutteringu.

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

Jedná se o primárně herní technologii, a to platí také o funkci Dynamic Action Sync, která se stará o co nejnižší prodlevu mezi zadáním k akci a jejím následným vykonáním. Hráči budou moct sáhnout i po funkci Black Stabilizer, jejíž hlavním posláním je zlepšit viditelnost v tmavých prostorách. Výrobce pak pochopitelně myslel i na ochranu zraku, o což se stará známá dvojice Flicker Free a Low Blue Light (zde je to Reader Mode). Zatímco první funkce se stará o eliminaci nepříjemného problikávání podsvícení, druhá redukuje modrou, tedy tu nejvíce škodlivou složku světla a uživatele by tak neměl pociťovat výraznější únavu očí ani při dlouhodobějším používání. Konektivní výbava je perfektní a zahrnuje rozhraní HDMI 2.0, DisplayPort 1.4b, dva porty USB 3.0, dva USB-C s rozhraním Thunderbolt 3 a neschází ani audio konektor. Vestavěné reproduktory nabídnou solidní výkon 2x 5W, takže kvalita zvuku by měla být obstojná. Kompletní specifikace tohoto modelu jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a prodej by měl odstartovat počátkem roku 2019. Cena byla stanovena na 1300 dolarů, což je po přepočtu zhruba 29 695 Kč bez DPH.

LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG ukázalo nový monitor 32UL950, který kombinuje 4K rozlišení a technologii HDR 600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.