Přeposlat BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

09.11.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na monitor od společnosti BenQ, a to na model s označením PD3220U. Jedná se o monitor určený převážně pro pracovníky s grafikou a všechny, kdo potřebují perfektní barvy za všech okolností.

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

Jedná se o přímého následovníka modelu PD3200U, který je k dispozici i na našem trhu (aktuálně se prodává za zhruba 19 000 Kč). Původní PD3200U je vpravdě solidní kousek, který nabízí hezké a zajímavé vlastnosti, ale bez kompromisů to samozřejmě není. Nová verze přichází s přepracovaným, podstatně elegantnějším designem a vylepšenou ergonomií díky dálkovému přepínači režimů. Na ten se ale podíváme až později a začneme jako pokaždé designem, kterému dominují příjemně tenké rámečky okolo displeje. Ty jsou podstatně tenčí než u verze PD3200U a díky tomu působí model PD3220U jednak moderněji a jednak elegantněji. Rámeček je stejně tenký po celém obvodu displeje a chválíme i hezký stojánek s povrchovou úpravou broušeného kovu. Tenké rámečky nemají vliv pouze na vzhled, tento prvek příznivě ovlivňuje také celkové rozměry a v tomto ohledu je na tom tato novinka podstatně lépe než stávající model. Kompletní rozměry tohoto monitoru jsou 714.8 x 627.6 x 185.8 mm (s připojeným stojánkem a s výškovým nastavením na maximum), takže je o takřka 26 mm užší při skoro stejné úhlopříčce (PD3220U má o půl palce menší úhlopříčku).

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.9 kg, což je údaj pro konfiguraci s odpojeným stojánkem a vzhledem k tomu, že jde odpojit, asi nikoho moc nepřekvapí možnost pověsit tento monitor na stěnu prostřednictvím standardního drážku VESA 100 x 100 mm. Možnosti nastavení polohy jsou perfektní, a kromě klasické úpravy sklonu v rozsahu -5 až 20 stupňů nabídne stojánek také možnost natočení, výškové nastavení v rozsahu 150 mm a neschází ani postavení na pivot, tedy otočení o 90 stupňů. V této oblasti si tedy není na co stěžovat a platí to také v oblasti ergonomie. V noze stojánku na zadní straně se nachází poutko pro uspořádání neposedné kabeláže a ovládací panel se skládá z joysticku a tří doprovodných tlačítek. To ale není všechno, monitor je vybavený také dálkovým ovladačem s označením Hotkey Puck G2, který slouží k rychlému přepínání módů obrazu bez nutnosti vstupu do menu. Kromě několika funkčních tlačítek obsahuje tento ovladač také otočné kolečko a nezůstalo pouze u přepínání mezi režimy obrazu, Hotkey Puck G2 umožňuje také rychlou úpravu jasu, kontrastu a hlasitosti.

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

Kromě toho obsahuje také tlačítko zpět, pomocí kterého je možné právě provedenou změnu okamžitě vrátit. Tento ovladač se nachází i u původního modelu PD3200U, ale zde je napevno přidělaný k noze stojánku a volné řešení u PD3220U je podstatně praktičtější. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme jako vždy úhlopříčkou, která čítá 31.5 palce. Na ní výrobce použil rozlišení 3840 x 2160 pixelů při poměru stran 16:9 a LED podsvícení. Odezva čítá 5ms G2G, maximální jas se může vyšplhat až na 350 cd/m2 a monitor pracuje na obnovovací frekvenci 60Hz. Výrobce vsadil na klasiku v podobě IPS panelu, takže můžeme očekávat hlavně precizní podání barev a určitě musíme zmínit, že monitor pokrývá 95 % spektra DCI-P3, 100 % spektra sRGB a podporuje standard HDR10. Pozorovací úhly pak dosahují širokých 178 stupňů horizontálně i vertikálně a monitor je dodávaný s tovární kalibrací. Hlavní zbraní tohoto monitoru je hromada profesionálních funkcí a různých režimů, jako je třeba CAD/CAM mód, režim Animation nebo Darkroom mód. Zajímavostí je také DualView mód, který umožňuje zobrazit určitý prvek (třeba vymodelovaný objekt) ve dvou různých režimech obrazu (třeba sRGB a CAD/CAM) bez nutnosti používat dva zobrazovače.

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

Další věcí určenou hlavně pro profesionály a náruživé pracanty výrobce pojmenoval Keyboard Video Mouse (KVM) a pod ní se ukrývá správa připojené klávesnice a myši. Díky KVM je možné spravovat jednu klávesnici a jednu myš pro dva různé počítače, ke kterém jsou připojeny jeden nebo dva monitory a plynule mezi nimi přecházet. Výrobce samozřejmě myslel i na ochranu zraku uživatele a o tu se starají klasické technologie Low Blue Light a Flicker Free. Zatímco první jmenovaná technologie se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé složky světla, druhá eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení. Konektivní výbava zahrnuje dva porty HDMI, rozhraní DisplayPort, audio konektor, USB hub s porty USB 3.1 (3x Downstream a 1x Upstream) a neschází ani port USB-C s rozhraním Thunderbolt 3. Vestavěné stereo reproduktory pak nabídnou výkon 2x 2W, což je oproti modelu PD3200U mírné zhoršení (ten má 2x 5W). Kompletní specifikace této novinky a všechny hlavní informace o ní jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce, nicméně prozatím se bohužel neví nic o ceně ani případné dostupnosti.

BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku BenQ představil nový monitor PD3220U s UHD 4K rozlišením


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.