Přeposlat Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

22.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na nový monitor od společnosti Philips, a to na model s označením 349P7FUBEB spadající do řady Brilliance. Ten nabídne kombinaci velké úhlopříčky, prohnuté konstrukce a bohatou konektivitou v čele s portem USB Type-C.

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

Velké monitory se v poslední době těší poměrně značné oblibě a kolikrát jsou svou úhlopříčkou už na hranici s klasickým televizorem. Je to případ i modelu 349P7FUBEB od společnosti Philips, který disponuje úhlopříčkou 34 palců a jedná se tak o jeden z největších monitorů současnosti. Tento model je určený jak pro náročné nasazení třeba někde u grafických pracovníků nebo profesionálních fotografů, tak na konzumaci klasických multimédií typu filmů či her. Každý si na něm najde to svoje, nicméně na techniku a specifikace se podíváme až později a začneme jako pokaždé vzhledem. Ten je poměrně povedený a dobře vypadají hlavně tenké rámečky po stranách a v horní části displeje. Ve spodní části už je rámeček podstatně tlustší, ale to ničemu nevadí. Tenké boční rámečky mají výhodu hlavně při zapojení více monitorů vedle sede, kdy není vzniknuvší předěl mezi jednotlivými monitory nijak zvlášť tlustý, a tudíž ani rušivý. Na první pohled zaujme také prohnutá konstrukce, jejíž míra prohnutí je vyjádřena hodnotou 1800R a díky tomu by měl monitor při konzumaci obsahu lépe vtáhnout do děje.

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

Obraz uživatele zkrátka více obklopí, a to se počítá. Kompletní rozměry tohoto modelu i s připojeným stojanem jsou 810 x 621 x 311 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.6 kg (opět se stojanem), takže je to pořádný kus elektroniky a pro jeho pohodlné usazení to bude chtít mít spíše větší pracovní stůl. Nebo dostatek místa na stěně, stojánek jde totiž od šasi odpojit a monitor je tak možné pověsit na zeď prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Tím se dostáváme k možnostem nastavení polohy, které nejsou špatné, a kromě klasické úpravy sklonu (v rozsahu -5 až 20 stupňů) je možné tento model také otočit či upravit jeho výšku, a to v rozsahu 170 mm. Postavení na pivot schází, ale to je pochopitelně dáno prohnutou konstrukcí, u které je tento typ nastavení nesmyslný. Ještě bychom měli zmínit joystick určený pro pohyb v menu, který se nachází na zádech, v pravém spodním rohu (při pohledu zepředu). Nyní se můžeme vrhnout na technické specifikace, které jsou vcelku zajímavé a milovníky velkých monitorů určitě potěší fakt, že tento model disponuje úhlopříčkou 34 palců.

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

Výrobce na ní použil vysoké rozlišení čítající 3440 x 1440 pixelů při poměru stran 21:9, takže jemnost obrazu se zastavila na solidní hodnotě 110 ppi. Statický kontrastní poměr je 3000:1, hodnota dynamického se může vyšplhat až na 50000000:1 a maximální jas dosahuje hodnoty 300 cd/m2. Odezva je vcelku sympatická, čítá 4ms G2G a tento model pracuje na obnovovací frekvenci 100Hz. O podsvícení se postaraly LEDky (W-LED) a výrobce sáhl po panelu typu MVA, takže můžeme očekávat dobré podání barev i široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně). Určitě bychom měli zmínit, že monitor pokrývá 117.3 % spektra sRGB (99.8 % NTSC). O lepší podání barev a celkově kvalitní obraz se postará technologie Ultra Wide-Color, která poskytuje přirozené odstíny zelené, živé odstíny červené a hlubší odstíny modré. Výrobce samozřejmě myslel také na ochranu uživatele a jeho očí, o kterou se starají technologie Flicker Free a Low Blue Light. První jmenovaná eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení a druhá se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé barevné složky světla.

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

Díky tomu by neměl uživatel cítit výraznější únavu očí ani při dlouhodobějším používání. Náruživí pracovníci pak určitě ocení technologii MultiView, která umožňuje aktivní připojení dvou zdrojů zároveň, takže je možné mít na jedné polovině monitoru připojený klasický počítač a na druhé třeba notebook nebo nějakou multimediální stanici. V úvodu jsme zmínili velmi dobrou konektivitu a tu zastupují porty HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a rozhraní USB Type-C, které je ve světě monitorů čím dál populárnější. Je to logické, protože veškerou konektivitu v tomto případě obstará jeden kabel a pomocí USB Type-C je například možné k monitoru připojit notebook, který bude prostřednictvím tohoto jednoho kabelu zároveň i nabíjený. Kromě tohoto konektoru najdeme na zádech tři porty USB 3.0 (jeden umí i rychlé nabíjení) a neschází ani 3.5 mm audio konektory (vstup i výstup). Pokud nebudete chtít používat sluchátka, monitor umí hrát i prostřednictvím stereo reproduktorů se solidním výkonem 2x 5W. Prodej této zajímavě vypadající novinky by měl v Evropě odstartovat v průběhu července tohoto roku a cena se bude pohybovat okolo 850 eur (cca 21 926 Kč bez DPH).

Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips Brilliance 349P7FUBEB: Velký monitor s portem USB-C a dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.