MSI


Přeposlat MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

01.12.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost MSI sice na pole ryze herních monitorů vstoupila se svou řadou Optix teprve nedávno, ale ta již obsahuje pět samostatných modelů. Ten poslední a nejnovější se jmenuje Optix MAG24C, tak se na něj pojďme podívat trochu podrobněji.

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

Jedná se o nejmenší herní monitor z řady Optix a jak už jeho označení napovídá, disponuje úhlopříčkou 24 palců. Kromě kompaktních rozměrů se můžeme těšit také na dobrou výbavu a zajímavé specifikace, ale na ty se podíváme až později. Začneme v oblasti designu, který nese typické rysy herních periferií MSI, tedy ostré hrany, červené dekorační doplňky a svítící prvky v zadní části. Právě zadní část vypadá docela zajímavě a obsahuje čtyři dekorační linky a červený joystick, který slouží k pohybu v menu. Při pohledu zepředu pak na první pohled zaujmou hlavně velmi tenké rámečky po stranách a v horní části, díky čemuž působí monitor větším dojmem než ve skutečnosti. Toto řešení je vhodné také pro zapojení více monitorů vedle sebe, protože předěl mezi jednotlivými modely bude příjemně tenký a nebude nijak zvlášť rušivý. V případě sestavy s trojicí monitorů by se dokonale hodila také prohnutá konstrukce a na tu v MSI v případě tohoto modelu nezapomněli. Míra prohnutí je vyjádřena hodnotou 1800R, takže je prohnutí poměrně výrazné a je dobře patrné už na první pohled. Na chvíli se zastavíme také u stojánku, který vypadá dobře jak designově, tak funkčně.

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

V jeho zadní části najdeme poutko pro ukotvení kabeláže, široká základna by měla nabídnout dobrou stabilitu a velmi dobré jsou také možnosti nastavení polohy. Kromě nastavení sklonu v rozsahu -5 až 15 stupňů umožňuje stojánek také naklopení a výškové nastavení v rozsahu 0 – 65 mm. Možnost postavení na pivot, tedy otočení o 90 stupňů, pochopitelně schází a je to dáno samotnou prohnutou konstrukcí, u které nemá postavení na pivot žádný smysl. Stojánek je ale možné od šasi snadno odpojit a tento monitor tedy jde pověsit na stěnu, a to prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Ještě zmíníme kompletní rozměry, které jsou 536.66 x 389.31 x 205.44mm a hmotnost čítající 4.89 kg. Jedná se tedy relativně kompaktní, lehký monitor a bez větších problémů bude použitelný i na menším stole. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme úhlopříčkou, která čítá 24 palců (60.9 cm). Na ní výrobce použil klasické fullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) při poměru stran 16:9 a LED podsvícení.

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

Jemnost obrazu se zastavila na solidní hodnotě 92 ppi a monitor pracuje na vysoké obnovovací frekvenci 144Hz. Za zmínku určitě stojí také velmi nízká odezva čítající pouhou 1ms, což by mohlo evokovat použití staršího TN panelu, pro který je nízká odezva typická. Tak tomu ale není, v MSI sáhli po podstatně modernějším panelu typu VA, díky kterému se můžeme těšit na dobré podání barev i široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Statický kontrastní poměr dosahuje hodnoty 3000:1, hodnota dynamického se může vyšplhat až na 100000000:1 a svítivost může dosáhnout až na 250 nitů. Ještě dodáme, že monitor pokrývá 110 % barevného spektra sRGB a 85 % NTSC. Jeden z hlavních prvků výbavy je určitě technologie AMD FreeSync, která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem a měla by za ideálních podmínek nabídnout plynulejší obraz. Tato technologie běží přes standard Adaptive Sync a měla by fungovat až do obnovovací frekvence 144Hz.

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

Tato technologie pomáhá redukovat hlavní nešvary v podobě tearing a stutteringu, přičemž využívat ji je možné pouze s grafickými kartami AMD (NVIDIA má svou technologii G-Sync). Tím ale výbava určená hráčům pochopitelně nekončí a k dispozici budou také přednastavené módy obrazu pro konkrétní hry (například FPS nebo RTS) či možnost vyvolat přímo na obrazovce zaměřovací kříž nebo počítadlo snímků za vteřinu. V MSI pak mysleli i na ochranu očí, o kterou se starají technologie Anti-Flicker a Less Blue Light. První jmenovaná eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení a druhá se stará o redukci modré, tedy té nejvíce nebezpečné složky světla. Ve výsledku by měly obě tyto technologie výrazně snížit únavu očí i při dlouhodobém a intenzivním používání. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje konektor DisplayPort 1.2, HDMI port ve verzi 1.4 a DVI. Kromě HDMI podporují oba tyto konektory obnovovací frekvenci 144Hz, HDMI zvládne pouze 120Hz. Pokud vás tento monitor zaujal, určitě navštivte oficiální stránky výrobce, kde je již zalistovaný a kde se o něm dozvíte veškeré informace. Cena je ale prozatím neznámá, a to platí také pro uvedení do prodeje.

MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MSI Optix MAG24C: 144Hz monitor s prohnutou konstrukcí a VA panelem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.