Přeposlat Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

29.09.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince zavítáme ke společnosti Philips, která představila dva poměrně zajímavé monitory. Modely s označením 328P6AU a 328P6VU jsou si velmi podobné a zaujmou hlavně solidní technikou a dobrou konektivitou.

Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

Výrobce touto dvojicí monitorů míří hlavně do profesionální sféry, čemuž odpovídá i poměrně jednoduchý, přímočarý design prost výraznějších prvků. Jediným ozdobnějším prvkem je rámeček ve spodní části s decentní texturou, logem výrobce a ovládacím panelem. Rámečky okolo displeje sice nejsou rekordně tenké, jak tomu velí aktuální trendy, nicméně nejsou ani přehnaně tlusté a určitě se dají označit za normální. Profesionální monitory musí disponovat perfektní ergonomií a vypadá to, že Philips u těchto dvou novinek neponechal nic náhodě. Stojánek má širokou nohu, takže by měly být monitory naprosto stabilní a v jeho noze si lze všimnout otvoru pro uspořádání kabeláže. Co se týče možností nastavení polohy, tak ty jsou kompletní a stojánek umožňuje změnu sklonu, natočení, výškové nastavení a samozřejmě i postavení na pivot, bez čehož se žádný profesionální monitor zkrátka neobejde.

Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

Neschází ani možnost pověšení na stěnu prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Tohle všechno platí pro levnější verzi 328P6AU, přičemž pro dražší 328P6VU výrobce tyto informace prozatím nezveřejnil, ale vůbec nepochybujeme o tom, že jeho polohovatelnost bude naprosto shodná. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme jako vždy úhlopříčkou, která je pro oba modely stejné a čítá 31.5 palce. V rozlišení už ale najdeme rozdíly, a zatímco verze 328P6AU dostala do vínku rozlišení 2560 x 1440 pixelů, varianta 328P6VU se pyšní 4K rozlišením (3840 x 2160 pixelů). Z toho vyplývá, že jemnost obrazu bude výrazně lepší u modelu 328P6VU a tak tomu samozřejmě také je (93 vs. 140 ppi). Obnovovací frekvence je pro oba monitory stejná a čítá klasických 60Hz. Nyní se dostáváme k dalšímu rozdílu a tím je typ použitého panelu. U levnějšího modelu použil Philips panel typu IPS ADS a u dražšího pak IPS AAS.

Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

V obou případech se můžeme těšit na dobré podání barev a široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně), nicméně rozdíly jsou v maximálním jasu. Zatímco model 328P6AU může dosahovat maximálního jasu 400 cd/m2, u verze 328P6VU je to až 600 cd/m2, což je vskutku dobrá hodnota. U tohoto modelu se Philips pyšní také použitím 16 zón adaptivního jasu, což by teoreticky mělo zvyšovat kontrast. Informace o odezvě či statickém kontrastu nejsou bohužel známy, ale u modelu 328P6AU výrobce zmiňuje 98% pokrytí spektra AdobeRGB a lze tedy prohlásit, že bude v jeho silách pokrývat 100 % spektra sRGB. U dražšího monitoru je pak známé pouze 95% pokrytí barevného prostoru NTSC. Kromě rozsáhlého nastavení polohy potřebují profesionální monitor také dobrou konektivní výbavu a ani v tomto ohledu Philips nezaspal.

Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU

Konektivita je pro oba tyto monitory stejná a na jejich zádech najdeme rozhraní DisplayPort 1.2, HDMI port ve verzi 2.0a, již poněkud zastaralý VGA konektor a port USB Type-C. Ten si poradí nejenom s obrazem, ale také s daty a může tak sloužit i jako port pro připojení rozbočovače s porty USB 3.0 a GbE portem (Ethernet). Rozhraní VGA může hlavně u 4K monitoru vypadat tak trochu nepatřičně, ale bude se hodit například pro funkci PiP (picture-in-picture). Na závěr ještě dodáme, že oba monitory jsou vybaveny stereo reproduktory o výkonu 2 x 3W. Levnější Philips 328P6AU by měl přijít na trhy v průběhu měsíce října, ale o jeho ceně se bohužel ještě nic neví. Dražší varianta 328P6VU dorazí do prodeje později a výrobce upřesnil, že by se tak mělo stát v první čtvrtině příštího roku (Q1). Cena by se měla pohybovat v rozmezí 529 až 549 euro, což je po přepočtu zhruba 13 777 až 14 300 Kč. Za monitor se 4K rozlišením, portem USB Type-C a USB hubem s Ethernet portem to není vůbec špatné.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips představil profesionální monitory 328P6AU a 328P6VU


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.