AOC


Přeposlat AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

28.04.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Známý výrobce monitorů AOC se spojil s designérským studiem F. A. Porsche a ve vzájemné spolupráci vznikly dva velmi atraktivní monitory, na které se dnes v rychlosti podíváme. Nečekejte nějakou závratnou výbavu, protože oba kousky se zaměřují v první řadě na styl.

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

Novinky nesou označení PDS241 a PDS271 a v oblasti designu i hardwaru jsou naprosto identické, přičemž se liší pouze úhlopříčkou obrazu. Menší model PDS241 disponuje úhlopříčkou necelých 24 palců (přesněji 23.8 palce) a větší má pak palců 27. Na techniku se ale podíváme až později a začneme jako vždy vzhledem, který je u těchto sourozenců alfou i omegou. Pokud hledáte hlavně funkční monitory s moderní výbavou, tady jste na špatné adrese, protože v tomto případě je vše podřízeno vzhledu. Ten je ale, nutno přiznat, velmi povedený a na první pohled působí oba tyto monitory nesmírně elegantně a stylově. Jejich dominantu tvoří velmi tenké rámečky po bocích i na horní straně a při letmém pohledu se zdá, jako by zde vůbec žádné rámečky ani nebyly. Jsou zde, ale jsou opravdu velmi tenké a zobrazovací plocha tak bude působit větším dojmem, než jaká ve skutečnosti bude. Ve spodní části je rám už trochu tlustší, ale to samozřejmě ničemu nevadí a zdá se, že spodní panel je vyrobený z kovu.

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

Ovládací panel je uložený ve spodní hraně tohoto panelu, takže nijak nenarušuje velmi ucelený a uhlazený design. Při pohledu zboku pak vynikne velmi tenký profil panelu, který se ve spodní třetině trochu rozšiřuje (v této části je umístěna elektronika). Stojánek je kovový, jeho design je nesmírně jednoduchý a jedná se vlastně o jeden kus různě tvarovaného kovu, který je uchycený na hranici tenké a tlustší části panelu. Možnosti nastavení jsou základní a stojánek umožní pouhé nastavení sklonu v rozsahu 3.5 až 21.5 stupně. Na výškové nastavení či postavení na pivot můžeme zapomenout, stejně tak jako na pověšení na zeď prostřednictvím držáku VESA. Nyní se můžeme přesunout k technických specifikacím. Oba tyto monitory disponují fullHD rozlišením (1920 x 1080 pixelů) při poměru stran 16:9 a LED podsvícením. To znamená, že menší model PDS241 má nepatrně lepší jemnost obrazu čítající 92 ppi a větší pak disponuje jemností 82 ppi. To není žádná sláva a na takto velké úhlopříčce bude při bližším pohledu pravděpodobně patrný rastr. Vyšší, alespoň 2K rozlišení by modelu PDS271 určitě slušelo lépe.

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

Odezva se zastavila na hodnotě 4ms G2G a jas se může vyšplhat až na 250 cd/m2. Oba monitory jsou postaveny na IPS panelu (typ AH-IPS), takže se pyšní širokými pozorovacími úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně) a můžeme očekávat i dobré podání barev. Typický kontrastní poměr dosahuje hodnoty 1000:1 a dynamický se může vyšplhat až na 50000000:1. Výrobce se dále pyšní technologií Supercolor WCG se 100% pokrytím spektra sRGB a 90% pokrytím spektra NTSC. Konektivní výbava je základní a tento monitor je vybavený pouze jedním jediným HDMI konektorem, což je v dnešní době opravdu naprosté minimum. Na USB porty, DisplayPort či audio konektory tak můžeme zapomenout. Jak jsme se již zmínili, v případě těchto monitorů bylo vše podřízeno designu a platí to i pro hodně omezenou konektivitu. Je ale poměrně zajímavé, jak je řešená, a pokud budete hledat HDMI konektor na šasi monitoru, tak ho nenajdete.

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

Tento konektor je umístěný v jakési krabičce, která je kabelem připojena ke stojánku a smyslem tohoto řešení je to, aby konektor nehyzdil uhlazený design. Krabičku bude možné zastrčit například někde za stůl a ani tak nepůjde vidět, že je monitor k počítači nějak připojený. V této krabičce se pak nachází i vstup pro připojení napájení. Co se týče funkční výbavy, tak výrobce nezapomněl na technologii Flicker Free, která se stará o eliminaci blikání podsvícení a neschází ani funkce Low Blue Light. Ta zase snižuje modrou, tedy tu nejvíce škodlivou složku světla a obě tyto technologie by se měly postarat o snížení únavy očí při delším používání. Oba tito styloví sourozenci by měli být dostupní v průběhu června tohoto roku a menší model PDS241 by měl stát okolo 240 dolarů (cca 5 940 Kč bez DPH). Větší model PDS271 by pak měl stát zhruba 330 dolarů, což je po přepočtu okolo 8 170 Kč bez DPH. Více informací je k dispozici na oficiálních stránkách výrobce, kde jsou oba tyto monitory již zalistovány.

AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku AOC představilo monitory PDS241 a PDS271, u kterých s designem pomáhalo studio F. A. Porsche


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.