Přeposlat Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

02.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na nový monitor od společnosti Philips, který se vyznačuje hlavně prohnutou konstrukcí a opravdu velkou úhlopříčkou. Model s označením BDM4037UW má totiž rovných 40 palců, takže není problém si ho na první pohled splést s klasickým televizorem.

Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

Monitory s takto velkou úhlopříčkou určitě nepatří k těm běžným, a pokud po nějakém podobném pokukujete, raději se ujistěte, že máte dostatečně velký stůl. Rozměry čítající 907 x 640 x 247 mm totiž nepatří k nejmenším a je to tedy pořádný kus techniky, který vyžaduje hodně prostoru. Ani hmotnost 11.6 kg není zrovna nejnižší, ale s tím každý zájemce o velký monitor určitě počítá. Po stránce designu je to poměrně povedený model a na první pohled zaujmou hlavně příjemně tenké rámečky po bocích a na horní straně. Ve spodní části je pak rámeček nepatrně tlustší, ale není to nijak zvlášť rušivé a ani to nenarušuje elegantní styling. Designu hodně pomáhá také stylová textura připomínající broušený kov, kterou najdeme jak na rámečku, tak částečně na zadní straně. Když už jsme zmínili tu zadní stranu, tak vězte, že na ní se nacházejí integrované stereo reproduktory a také joystick, prostřednictvím kterého se pohybuje v menu. Zadní strana je také místem všemožných vstupů a lze si všimnout ivstupů pro pověšení na stěnu prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm.

Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

Stojánek vypadá poměrně originálně a hezky se k celkovému stylu tohoto monitoru hodí, ale možnosti nastavení polohy jsou bohužel pouze základní. Lze upravit jenom sklon v rozsahu od -5 do 10 stupňů a to je všechno, na výškové nastavení nebo postavení na pivot můžete zapomenout. V úvodu zmíněné prohnutí je vyjádřeno hodnotou 3000R, což sice není nijak zvlášť výrazné, ale patrné to je již na první pohled. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím, které staví na úhlopříčce 40 palců a vysokém rozlišení čítajícím 3840 x 2160 pixelů při poměru stran 16:9. Jemnost obrazu tedy dosahuje hodnoty 110 ppi, což je na takto velký monitor vcelku slušné a odpovídá to klasickému fullHD rozlišení na 20 palcích. O podsvícení se postaraly LEDky (typ W-LED) a výrobce použil panel typu VA, který zaručuje jak dobré podání barev, tak široké pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Monitor pracuje na obnovovací frekvenci 60 Hz, disponuje statickým kontrastem 4000:1 a hodnota dynamického se může vyšplhat až na 20000000:1.

Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

Odezva čítá vcelku příjemné 4ms G2G a maximální jas může dosáhnout hodnoty až 300 cd/m2. Výrobce dále zmiňuje 85 % pokrytí spektra NTSC a pokrytí sRGB. Konektivní výbava tohoto modelu je velmi dobrá a na jeho zadní části najdeme klasický VGA port, dva porty DisplayPort, HDMI ve verzi 1.4 a neschází ani varianta HDMI 2.0 a audio konektory. Ani to ale není všechno a výrobce nezapomněl ani na USB hub se čtveřicí portů USB 3.0, přičemž jeden z nich podporuje technologii rychlého nabíjení. Porty HDMI zase podporují technologii MHL, takže umožňují rychlé a jednoduché zrcadlení obrazu z vašeho smartphonu nebo tabletu přímo na monitor. Takové množství portů je opodstatněné, protože monitor je vybavený technologií MultiView a umí tak zpracovat obraz ze čtyř různých video zdrojů zároveň. K tomu se používá funkce Picture-by-Picture (PbP), která umožňuje rozdělení obrazu až na čtyři menší s klasickým fullHD rozlišením.

Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením

Ve výbavě se nachází také funkce Picture-in-Picture (PiP) (ta podporuje dva samostatné video zdroje), takže tento monitor cílí i na náruživé pracanty, kteří dělají na více projektech zároveň a potřebují samostatnou zobrazovací plochu pro každý z nich. Další zajímavou a praktickou věcí je funkce SmartImage, která zase umí dynamicky upravovat kontrast, ostrost a saturaci barev v závislosti na zvoleném módu (Office, Photo, Movie, Game, Economy atd.). O rovnoměrné podsvícení bez problikávání se stará technologie Flicker-Free a v úvodu zmíněné stereo reproduktory nabídnou vcelku hezký výkon 2 x 5W. Je ale samozřejmě otázkou, jak kvalitní zvuk budou produkovat a na to si budeme muset počkat až do prvních testů. Prozatím se bohužel neví, kolik bude tento velký monitor s hezkými specifikacemi stát ani kdy a kde se bude prodávat, nicméně tyto informace by měly být k dispozici na veletrhu IFA, který právě probíhá v německém Berlíně.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips BDM4037UW: Velký prohnutý monitor s VA panelem a 4K rozlišením


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.