Přeposlat Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

10.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní krátké novince se podíváme na připravované monitory od Aceru, které tato firma představila na veletrhu Computex 2016. Obě novinky spadají do třídy herních monitorů a nabídnou kombinaci velké úhlopříčky a vysokého rozlišení.

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

Začneme monitorem s označením Predator X34P, u kterého už jeho název napovídá zaměření převážně na hráče. Tento model je nástupcem populárního monitoru X34, který se prodává i na našem trhu a který se dá sehnat za zhruba 35 000 Kč s daní. Rozdílů mezi oběma těmito sourozenci moc není a v designu není snad žádný, takže se opět jedná o poměrně atraktivní kousek elektroniky se vzhledem, který staví na ostrých hranách a výrazných linkách. Acer ale změnil styl ovládání, a zatímco u původního modelu X34 se uživatelské rozhraní ovládá pomocí klasických tlačítek v pravé spodní části rámu, u vylepšené verze bude ovládání probíhat prostřednictvím joysticku na zadní straně. Toto řešení je v poslední době čím dál populárnější a ani se tomu nedivíme, protože je poměrně praktické a dobře se s ním sžívá. Stojánek zůstal také stejný, takže nabídne otvor pro zkrocení neposedné kabeláže, háček pro pohodlné zavěšení sluchátek a neschází ani integrovaná ručka pro pohodlné přenášení.

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

V možnostech nastavení polohy by měla nově přibýt funkce otočení a možnost pověšení na stěnu prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm by chybět také neměla. V oblasti specifikací se toho prozatím moc neví, ale jasná je úhlopříčka obrazu čítající štědrých 34 palců, což je stejné, jako u předchozí varianty. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 3440 x 1440 při poměru stran 21:9 a z toho vyplývá ostrost obrazu o hezké hodnotě necelých 110 dpi. Obraz je prohnutý a míra prohnutí je vyjádřena hodnotou 1900R. Výrobce samozřejmě použil panel typu IPS, takže lze čekat kvalitní barevné podání a široké pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Acer zmínil i obnovovací frekvenci o hodnotě 100Hz a v tomto ohledu panovaly trochu neshody, protože až doposud neexistoval 34 palcový IPS panel s nativní obnovovací frekvencí 100Hz a této hodnoty tak bylo dosahováno většinou přetaktováním. Acer Predator X34P je tak v této oblasti průkopníkem.

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

Podpora technologie NVIDIA G-Sync pro lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem je pak samozřejmostí a můžeme se těšit i na další hráčské vlastnosti. V oblasti konektivity musíme zmínit hlavně přítomnost čtyř portů USB 3.0 a scházet nebude ani rozhraní HDMI a DisplayPort. Na pulty obchodů se tento atraktivní herní monitor dostane s největší pravděpodobností v závěrečné čtvrtině tohoto roku, ale o ceně se prozatím bohužel nic neví. Nízká ale určitě nebude a dá se čekat nepatrně vyšší cenovka, než v případě současného modelu Predator X34. Nyní se můžeme přesunout k druhé novince, která se jmenuje XR382CQK a která je dokonce ještě větší, než výše zmíněný Predator. Označení sice napovídá, že úhlopříčka tohoto modelu by měla být 38 palců, ale tak tomu úplně není a výsledná úhlopříčka je o půl palce menší. I tak je to ale pořádný kus monitoru připomínající svou velikostí spíše klasický televizor. Na této úhlopříčce se můžou případní majitelé těšit na rozlišení 3840 x 1600 pixelů (QHD) při trochu netypickém poměru stran 24:10.

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

Jemnost obrazu se tedy opět pohybuje okolo 110 dpi a Acer i u tohoto modelu použil IPS panel, a to konkrétně typ LM375UW1 od korejského LG. Vzhledem k použití tohoto panelu se dá odtušit statický kontrast o hodnotě 1000:1 a samozřejmostí budou i široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně a vertikálně. Monitor je opět prohnutý a míra prohnutí dosahuje hodnoty 2300R, což už je poměrně hodně a na takto velkém modelu bude prohnutí určitě příjemné a praktické. Zmínit bychom měli také podporu technologie adaptive-sync, z čehož vyplývá i podpora AMD FreeSync pro lepší synchronizaci grafické karty a monitoru. Obnovovací frekvence bude pravděpodobně dosahovat maximální hodnoty 60Hz (75Hz když budeme mít štěstí) a očekáváme i rozsáhlé možnosti v oblasti video vstupů. Do sériové výroby by se měl tento velký monitor dostat ve třetí čtvrtině tohoto roku, ale do prodeje půjde pravděpodobně až někdy v poslední čtvrtině. O ceně prozatím nepadlo ani slovo, ale na to je ještě čas.

Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK

Zdroj: TFT Central

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer ukázal dva prohnuté monitory Predator X34P a XR382CQK


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.