Přeposlat Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

24.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost ViewSonic, což je jeden z největších hráčů na poli LCD monitorů, představila hned tři nové modely ze třech odlišných modelových řad. Všechny disponují 4K rozlišením a jejich společným jmenovatelem bude také vcelku rozumná cena, tak se pojďme podívat, na co dalšího se můžeme těšit.

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

Novinky nesou označení VP2780-4K, VG2860mhl-4K a VX2475Smhl-4K a zatímco první jmenovaný je nejmodernější a bude také nejdražší, zbylé dva budou v nabídce společnosti ViewSonic posazeny trochu níž a jsou spíše pro méně náročné uživatele. Začneme modelem VP2780-4K, což je monitor určený hlavně pro profesionální pracovníky s grafikou nebo fotografiemi, tedy zkrátka pro všechny, co potřebují přesné barvy a celkově bezchybný obraz. Jedná se o vcelku elegantně vypadající model, u kterého hned na první pohled zaujme robustní stojánek s rozměrnou základnou, díky které by měla být stabilita na perfektní úrovni. Výrobce si u tohoto modelu zakládá na perfektní ergonomii a kromě klasického upravení sklonu (od -5 do 23 stupňů) umožňuje stojánek také natočení, výškové nastavení (v rozsahu až 150 mm) a samozřejmě nechybí ani možnost postavení na pivot. Stojánek je zároveň také odnímatelný a monitor tak lze pověsit na stěnu, a to pomocí standardního držáku VESA 100 x 100 mm.

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

Co se týče základních technických specifikací, tak majitel se může těšit na úhlopříčku obrazu 27 palců a vysoké rozlišení čítající 3840 x 2160 pixelů. O podsvícení se postaraly LEDky (W-LED) a odezva monitoru se zastavila na hodnotě 4.6ms G2G. Statický kontrastní poměr čítá 1000:1, hodnota dynamického se může vyšplhat až na 20000000:1 a jas je klasických 350 cd/m2. Pozorovací úhly čítají 178 stupňů horizontálně i vertikálně, což značí použití IPS panelu a na něm tento monitor opravdu postavený je. Díky jeho použití můžeme očekávat také perfektní podání barev a celkově kvalitní a vyvážený obraz. Konektivní výbava obsahuje dva porty HDMI (s podporou MHL), jeden port HDMI 2.0, dva porty DisplayPort 1.2a (jeden je ve verzi mini) a nechybí ani USB hub se čtveřicí portů USB 3.0. Ve světě se tento dobře vybavený a moderní monitor již prodává, a to za cenu okolo 899 dolarů, což je v přepočtu zhruba 22 900 Kč bez DPH.

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

Nyní se přesuneme k modelu VG2860mhl-4K, který je po stránce velikosti a rozlišení velmi podobný svému výše uvedenému bratříčkovi, avšak po technické stránce se jedná o trochu méně moderní kousek. Není totiž postavený na IPS panelu, ale na klasickém TN panelu, což bude znamenat ne tak dobré barvy a také horší pozorovací úhly (ty čítají 170 stupňů horizontálně a 160 stupňů vertikálně). Na druhou stranu, tato technologie znamená nižší cenu a také podstatně nižší odezvu, což není k zahození. Určitě potěší možnost kompletního nastavení polohy, jako u výše uvedeného modelu a ani tomuto monitoru nechybí odpojitelný stojánek a vstupy pro použití držáku na stěnu VESA 100 x 100 mm. Co se týče technických specifikací, tak za své peníze dostanete úhlopříčku 28 palců, rozlišení 3840 x 2160 pixelů a W-LED podsvícení. Hodnoty statického a dynamického kontrastu jsou stejné, jako u modelu VP2780-4K a jas je pak trochu nižších 300 cd/m2.

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

Odezva čítá 1.6ms G2G a výbava zahrnuje jeden port HDMI 1.4, DVI, dva porty DisplayPort 1.2a (jeden ve verzi mini) a nechybí ani HDMI s podporou MHL. Ani tento model nebyl ušetřený od USB hubu, který tentokrát obsahuje dva porty USB 2.0 a dva USB 3.0. Cena tohoto monitoru se pohybuje okolo 719 dolarů (asi 18 380 Kč bez DPH). Nakonec jsme si nechali model VX2475Smhl-4K, který potěší hlavně příznivce kombinace malé úhlopříčky a vysokého rozlišení. Na 23.6 palce totiž tento monitor disponuje rozlišením 3840 x 2160 pixelů, což dává výbornou jemnost obrazu čítající okolo 187 ppi. Výrobce tentokrát použil panel typu PLS, což je derivát IPS panelu a pozorovací úhly jsou 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Potěší také relativně slušná odezva čítající 4.1ms G2G a solidní konektivní výbava (HDMI 1.4 s MHL, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2a). Výrobce tento monitor profiluje jako dostupný 4K model a jeho cena by se měla pohybovat okolo 519 dolarů (asi 13 270 Kč bez DPH).

Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Společnost ViewSonic představila tři nové monitory s rozlišením 4K


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.