Přeposlat Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS

17.03.2015 | Tisková zpráva | Technologie | Komentářů: 0 |

Operační systém Firefox přináší uživatelům nové způsoby vyhledávání a přístupu k multimediálnímu obsahu

Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS

Panasonic ve spolupráci se společností Mozilla představuje nové intuitivní uživatelské rozhraní pro nové televizní portfolio pro rok 2015, fungující v operačním systému Firefox. Televizory nové modelové řady s rozlišením 4K a LED podsvícením jsou vybaveny celou řadou nových funkcí a vlastností, mezi něž patří i uživatelské rozhraní my Home Screen 2.0 a okno Info Frame. Díky těmto novinkám si uživatelé budou moci vychutnávat své oblíbené pořady, aplikace i obsah z externích zdrojů rychleji a pohodlněji než kdykoli v minulosti.

Nové a intuitivní uživatelské rozhraní, které si můžete uspořádat po svém
Panasonic se rozhodl pro nové, intuitivní uživatelské rozhraní, v němž se snadno a rychle vyhledává multimediální obsah. Proto vybavil svou novou modelovou řadu televizí VIERA s rozlišením 4K pro rok 2015 operačním systémem Firefox

Na této platformě pak vznikla nová nadstavba v podobě uživatelského rozhraní my Home Screen 2.0, jehož podobu lze snadno přizpůsobit vlastním představám. Na domovské obrazovce se obsah zobrazí na přehledných panelech. V základním nastavení jsou k dispozici tři:

Live TV (Živé TV vysílání)
Tady lze sledovat aktuálně běžící programy, případně si vytvořit vlastní nabídku nejoblíbenějších kanálů.

Apps (Aplikace)
Graficky povedené uživatelské rozhraní lze využít i ke snadnému přístupu k televizním aplikacím v systému VIERA. Najdeme tu vše od nejpopulárnějších internetových videopůjčoven až po hry.

Devices (Ostatní přístroje)
V tomto panelu se zobrazí veškeré externí přístroje a zařízení připojené k televizoru, ať už kabelem či bezdrátově přes Wi-Fi. To umožní snadný a rychlý přístup například k tabletům, chytrým telefonům, počítačům, blu-ray přehrávačům, SD kartám, USB flashdiskům apod.

Prostřednictvím uživatelského rozhraní my Home Screen 2.0 se dostaneme i k novému vyhledávacímu nástroji, díky němuž lze snadno najít vybraný film nebo TV pořad v nabídce nejrůznějších programů či webových služeb, případně v paměti připojených přístrojů.

Po vyhledání požadovaného obsahu lze oblíbené kanály, aplikace, webové stránky či připojené přístroje uložit coby oblíbené položky pro rychlý přístup v budoucnosti – slouží k tomu funkce Pin.
Velmi šikovná je i funkce Info Frame, díky níž se v jediném okně zobrazí spousta cenných informací od TV programu s doporučenými pořady přes místní předpověď počasí až po náhledy oblíbených webových stránek.

Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS

Snadná komunikace s dalšími přístroji
Operační systém Firefox stojí na otevřeném standardu a bez problémů umožňuje zasílat fotografie, videa či jiný multimediální obsah na jakýkoliv televizor s tímto systémem z libovolného chytrého telefonu, tabletu nebo počítače s prohlížečem Firefox nebo jinou kompatibilní aplikací.

Znamená to, že se nemusíte omezovat na jedinou platformu či značku. K posílání multimédií do televizoru s Firefoxem nepotřebujete žádný další hardware, jen je zapotřebí připojit televizor s tímto operačním systémem do stejné Wi-Fi sítě jako zdrojové zařízení.

Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS

Flexibilita pro vývojáře
Díky využívání multiplatformního webového obsahu poskytuje operační systém řadu možností vývojářům při tvorbě nových aplikací a služeb, při níž lze využívat webová aplikační rozhraní (API). Služby mohou fungovat napříč různými platformami. Další prvenství patří operačnímu systému Firefox za to, že umožňuje zobrazit na obrazovce nejrůznější upozornění z aplikací v systému (kalendářová data, zprávy apod.). V budoucnu přibudou i upozornění z připojených zařízení.

Operační systém Firefox a uživatelské rozhraní my Home Screen 2.0 jsou k dispozici v modelových řadách CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 a CX680.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic představuje televizní uživatelské rozhraní Home Screen 2.0 využívající operační systém Firefox OS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.