Přeposlat Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

30.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se opět vrhneme na nový produkt od společnosti Acer a opět se bude jednat o monitor. Tato společnost plánuje uvést na trh velmi zajímavý kousek kombinující vysokou obnovovací frekvenci 144Hz, zakřivený panel a samozřejmě také vysoké rozlišení.

Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

Novinka se bude jmenovat Predator XR341CK a firma Acer tímto modelem míří do dnes již vcelku rozsáhlé podkategorie herních monitorů. V té prozatím dominují společnosti ASUS a BenQ, nicméně Acer jim zdatně konkuruje a v portfoliu má dostatek monitorů určených pro hráče počítačových her. Možná jste si mysleli, že s příchodem technologie FreeSync od AMD začnou výrobci upouštět od konkurenční technologie G-Sync (tu má na svědomí NVIDIA), která je přece jenom finančně i technologicky náročnější, ale není tomu tak. Obě technologie se starají o synchronizaci obrazu mezi grafickou kartou a monitorem, a zatímco FreeSync je řešeno pomocí softwarové úpravy a standardů, konkurenční G-Sync potřebuje speciální hardware a k fungování této technologie je samozřejmě zapotřebí grafická karta od firmy NVIDIA. Zdá se, že na trhu je místo pro obě technologie a příchod FreeSync, který je de facto zdarma, určitě nebude znamenat vymizení jeho konkurenta z trhu a výrobci v současné době stále představují monitory i s touto technologií.

Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

Acer Predator XR341CK je určitě jeden z nejzajímavějších kousků, který zaujme už na první pohled. Jeho design je totiž opravdu výrazný a oči přitáhne jak jeho prohnutý panel, tak velmi tenké rámečky po stranách a na horní straně. Velmi zajímavě působí také stojánek, který vypadá vcelku originálně a celkově se ke stylu tohoto modelu dobře hodí. Není jisté, jaké možnosti nastavení polohy tento stojánek umožní, ale vzhledem k jeho komplikovanosti to určitě v tomto ohledu příliš slavné nebude. Vraťme se ale k zobrazovací ploše, která má úhlopříčku obrazu 34 palců a širokoúhlý poměr stran 21:9, takže se jedná o širokou nudli velikostně na pomezí monitoru a televizoru. Co se týče rozlišení, tak to by mělo čítat 3440 × 1440 pixelů, nicméně mluví se také o druhé, levnější variantě s nižším rozlišením 2560 × 1080 pixelů. Ta by měla být samozřejmě levnější a podle prvních informací by tato levnější varianta neměla podporovat výše uvedenou technologii G-Sync, takže se bude jednat o takovou lehce ořezanou verzi.

Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

Obnovovací frekvence tohoto modelu je 144Hz, což je pro herní monitor velmi důležité a můžeme očekávat také nízkou odezvu. Dohady panují také v oblasti použitého panelu. Zatímco dřív by platilo, že 144Hz znamená panel typu TN, v současné době už to neplatí a byl to právě Acer, který na veletrhu CES 2015 představil kombinaci kvalitního IPS panelu s obnovovací frekvencí 144Hz. Dá se tedy předpokládat, že kombinace 144Hz a IPS panelu se bude nacházet také u této novinky a zřejmě bude vyhrazena pouze výše postavenému modelu s rozlišením 3440 × 1440 pixelů a podporou technologie G-Sync. Levnější model s nižším rozlišením dostane s největší pravděpodobností 60Hz. Zatím se bohužel neví, kdy se Acer Predator XR341CK dostane na trh a odhalena ještě nebyla ani cena. Pokud ale splní všechny specifikace (IPS + 144Hz + G-Sync + zakřivený panel), můžeme čekat opravdu vysokou cenu. Do sériové výroby by se měl tento kousek dostat ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku a dá se tak očekávat, že Acer brzy zveřejní finální specifikace.

Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer Predator XR341CK: Zakřivený herní monitor s technologií G-Sync a 144Hz


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.