Přeposlat Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy

15.09.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na právě probíhajícím veletrhu IBC 2014 produkt SmartView 4K, první profesionální Ultra HD monitor se vstupy 12G-SDI kompatibilní prakticky se všemi SD, HD a Ultra HD standardy až do 2160p60! Monitor bude prodáván za 1.495 EUR bez DPH.

Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy

Produkt SmartView 4K je aktuálně demonstrován na stánku společnosti Blackmagic Design, č. H20 v hale 7 na veletrhu IBC 2014.

SmartView 4K je profesionální Ultra HD monitor s nativním rozlišením 3840 x 2160, vysoce světelným LCD panelem, širokými pozorovacími úhly a s pokročilými postprodukčními funkcemi, např. podporou 3D LUT tabulek, zobrazením uživatelsky nastavitelných značek, H/V zpožděním, či zobrazením modré složky. Monitor SmartView 4K je vybaven vstupy typu 12G-SDI, které se automaticky přepínají mezi SD, HD a Ultra HD standardy až do formátu 2160p60. Díky široké podpoře standardů je monitor dokonale připraven na budoucnost a krom Ultra HD rozlišení nabídne i atraktivní, tenké provedení.

Při monitorování SD, 720 HD nebo 1080 HD SDI zdrojů signálu je využíván integrovaný procesor Teranex s patentovanou technologií PixelMotion pro automatické odstranění půlsnímků a převzorkování videa do nativního Ultra HD rozlišení displeje. Výsledkem je vizuálně transparentní podání videa a změna jeho rozlišení bez nežádoucích artefaktů.

Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy – tisková zpráva

Monitor je uzpůsoben k zabudování do přístrojových skříní výšky min. 6U a je vyroben z pevné kovové slitiny. Na čelním panelu hostí ovládací prvky pro 3D LUT tabulky, H/V zpoždění, zobrazení modré složky pro kontrolu barevnosti a obrazového šumu, a také nastavitelné značky. Kovové tělo přístroje je rovněž vybaveno montážními body dle standardu VESA a krom zabudování do racků jej tak lze umístit i na polohovací ramena. To umožní jeho snadnou instalaci i v režijních místnostech, např. na stěny.

Monitor disponuje také často opomíjenou funkcí pro H/V zpoždění, která dovoluje inženýrům zobrazovat data a signál skrytý v horizontálních a vertikálních zatemňovacích intervalech signálu. Uživatelé monitoru SmartView 4K mohou tuto funkci použít například k monitorování vloženého zvuku, titulků nebo synchronizačního signál VITC.

Blackmagic SmartView 4K je schopen provozu ze standardních střídavých sítí, lze jej ale napájet i z 12V stejnosměrných zdrojů napětí, například z baterií. Díky tomu jej lze použít ve studiích, či během natáčení v exteriérech. Mezi volitelnou výbavu se počítá optický SDI vstup kompatibilní s normou SMPTE pro připojení kamerových optických linek bez nutnosti použít další konverzní příslušenství. Optické připojení představuje, především u vysokorychlostní normy 12G-SDI, spolehlivější řešení než klasická kabeláž.

Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy – tisková zpráva

Monitor lze ovládat nejen pomocí prvků na přední masce, ale i dálkově, díky integrovanému síťovému portu Ethernet a specializovanému programu pro systémy Windows a Mac OS X. Při nasazení přístroje na natáčecích lokacích využijí jeho uživatelé zejména možnost přepínat 3D LUT tabulky stiskem jediného tlačítka a podporu stejnosměrného napájení. Na zadní stranu monitoru lze např. upevnit akumulátor s uchycením typu V-Lock a provozovat jej i v případech, kdy není k dispozici standardní střídavé napájení.

SmartView 4K je nejuniverzálnější monitor, jaký jsme kdy uvedli na trh,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Díky podpoře normy 12G-SDI je dokonale připraven na budoucnost a dovolí uživatelům připravit svá studia na příchod Ultra HD standardu při zachování kompatibility se současnými SD a HD normami. Navíc je vysoce flexibilní, lze jej využít ve studiích i v exteriérech. A to je fantastické!

Klíčové funkce SmartView 4K

  • Velký, vysoce světelný 15,6“ displej s podporou Ultra HD rozlišení určený k montáži do rackových skříní.
  • Univerzální 12G-SDI vstupy; automatické přepínání SD, HD a Ultra HD norem až do 2160p60.
  • Zabudovaný procesor Teranex pro automatické odstranění půlsnímků a převzorkování SD a HD videa do Ultra HD rozlišení.
  • Pokročilé postprodukční funkce, např. 3D LUT tabulky, uživatelsky nastavitelné značky, H/V zpoždění nebo zobrazení modré složky.
  • Volitelný optický modul kompatibilní s normou SMPTE.
  • Ovládání pomocí tlačítek na čelním panelu nebo dálkově prostřednictvím ethernetové sítě a počítačů se systémy Windows nebo Mac OS X.
  • Střídavé i stejnosměrné napájení (12V) pro bateriových provoz.
  • Montážní body kompatibilní s normou VESA dovolující zavěšení monitoru na pohyblivá ramena.

 

Dostupnost a cena
Produkt SmartView 4K bude uveden v prosinci 2014 za cenu cca 1.495 EUR bez DPH.


Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.