Přeposlat Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením

13.12.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Hazro před nedávnem představila hned tři nové a velmi zajímavé monitory, které by se měly co nevidět dostat do prodeje. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme v blízké budoucnosti těšit.

Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením

Nové monitory potěší hlavně náročnější zákazníky, protože všechny tři disponují vysokým rozlišením a dalo by se říct, že se jedná o vylepšené současné modely HZ27WB/C/D a HZ30Wi. Konkrétně se můžeme těšit na monitory s označením HZ27WiE, HZ29WiA a HZ30WiG a představíme si je hezky postupně.

Hazro HZ27WiE
Z trojice novinek je tento monitor tím nejmenším a dalo by se říct, že se jedná také o nejuniverzálnější model. Jeho design je docela elegantní a dominuje mu tenký rámeček okolo displeje, který je vyvedený v lesklém černém plastu. Dobře vypadají také zakulacené rohy na horní části monitory, které hezky kontrastují s ostrými rohy ve spodní části. Stojánek s rozměrnou základnou vypadá docela stabilně, nicméně je pevně přidělaný a neumožňuje tak nastavení polohy, což je určitě škoda. Tento model disponuje úhlopříčkou obrazu 27 palců, na které nabídne rozlišení 2560 x 1440 pixelů a samozřejmě také LED podsvícení. Odezva monitoru čítá solidních 6ms G2G, maximální jas se zastavil na hodnotě 440 cd/m2 a statický kontrastní poměr je 1000:1. Displej je postavený na IPS panelu (konkrétně na AH-IPS), takže nabídne výborné pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně a můžeme očekávat také skvělé podání barev. Výbava zahrnuje HDMI port, DVI, DisplayPort a nechybí ani VGA port. Cena tohoto modelu by se měla pohybovat okolo 299 liber (v přepočtu asi 9770 Kč).

Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišenímHazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením

Hazro HZ29WiA
Tento monitor je přímo určený hlavně pro filmové nadšence, protože nabídne širokoúhlý poměr stran 21:9. Docela se nám zalíbil také jeho vzhled, kterému dominuje výrazná spodní část rámu, která je podstatně tlustší, než zbytek. Pohledná je také kombinace dvou barev a ve stříbrné je vyvedený i stojánek. Zdá se, že stojánek opět nebude polohovatelný. Co se týče základních technických specifikací, tak tento model nabídne úhlopříčku obrazu 29 palců a maximální rozlišení 2560 x 1080 pixelů při již zmíněném poměru stran 21:9. Opět se můžeme těšit na AH-IPS panel a většina technických specifikací je stejná, jako v případě výše uvedeného modelu, nicméně několik rozdílů mezi oběma monitory samozřejmě najít lze. Tento širokoúhlý má trochu vyšší odezvu čítající 8ms G2G a maximální jas je naopak nižší a čítá klasických 300 cd/m2. Statický kontrastní poměr zůstal stejný (1000:1) a to samé platí také pro pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně). Konektivní výbava zahrnuje HDMI rozhraní, VGA port, DisplayPort a také DVI. Cena této varianty by se měla pohybovat okolo 319 liber (v přepočtu asi 10430 Kč).

Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišenímHazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením

Hazro HZ30WiG
Nakonec jsme si nechali model HZ30WiG, který je největší, nejlépe vybavený a bude samozřejmě také nejdražší. Tento model cílí hlavně na profesionály pracující například s grafikou a zvládne pokrýt 100% AdobeRGB spektra. Design je velmi jednoduchý a konzervativní, což přesně sedí k zaměření monitoru a potěší také velmi rozsáhlé možnosti nastavení polohy. Kromě nastavení úhlu sklonu si můžete upravit také výšku a monitor lze i různě vyklápět a otáčet. Úhlopříčka obrazu je 30 palců, na které dostanete rozlišení 2560 x 1600 pixelů a monitor je vybavený novým typem podsvícení GB-r-LED. Panel AH-IPS zůstal stejný, jako u výše uvedené dvojice a co se týče dalších specifikací, tak se můžeme těšit na odezvu 6ms G2G, statický kontrast 1000:1 a jas o hodnotě 350 cd/m2. Konektivní výbava je opravdu perfektní a zahrnuje DVI port, rozhraní DisplayPort, HDMI, VGA a nechybí ani USB hub čítající hned čtyři porty USB 3.0. Vzhledem ke specifikacím a výbavě je jasné, že se nebude jednat o levný monitor a jeho cena byla stanovena na 699 liber (v přepočtu asi 22850 Kč).

Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišenímHazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Hazro: tři nové monitory s vysokým rozlišením


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.