Přeposlat Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu

24.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dotykové monitory jsou mezi námi již nějaký ten pátek, nicméně po uvedení nových Windows 8 se dostaly do většího povědomí veřejnosti i výrobců. Dnes se na jeden takový dotykový LCD monitor podíváme.

Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu

Vzhledem k tomu, že Windows 8 disponují vestavěnou podporou dotykového ovládání gesty, se dotykové LCD monitory stávají běžným mainstreamem a v nabídce je má většina výrobců elektroniky. Výjimkou není ani společnost Viewsonic, na jejíž dotykový monitor s označením TD2220 se dnes podíváme. Po stránce designu se jedná o vcelku povedený kousek a zaujme hlavně čistými liniemi a vcelku tenkým rámečkem okolo displeje. Ve spodní části rámu se nachází logo výrobce a na pravé straně je umístěný dobře přístupný ovládací panel. Standardní stojánek disponuje vcelku rozměrnou základnou, takže poskytne monitoru dobrou stabilitu, ale s možnostmi nastavení polohy už to tak dobré není. Můžete si nastavit vlastně pouze sklon, výškové nastavení nebo postavení na pivot není možné. Monitor jde pověsit také na zeď, a to pomocí standardního držáku VESA. Co se týče technických specifikací, tak tento model disponuje úhlopříčkou obrazu 22 palců, na které nabídne nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9 a LED podsvícení.

Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu

Standardní kontrastní poměr činí 1000:1 a monitor pracuje s obnovovací frekvencí 60Hz. Dotyková technologie zvládne rozeznat dva nezávislé dotyky, takže klasické gesta, jako například zoomování pomocí prstů, fungují bez větších problémů. Monitor ale nemá oficiální certifikaci Windows 8, protože k ní by potřeboval rozeznat alespoň pět dotyků. To samozřejmě neznamená, že by tento monitor pod Windows 8 nefungoval, nicméně není posvěcený Microsoftem. Nemusí to ale být nutně nevýhoda, protože jednodušší dotyková technologie znamená nižší cenu. Uživatelské rozhraní monitoru je vcelku slušné, je jednoduché, přehledné a umožní vám nastavit spíše základní věci. Nechybí možnost nastavení jasu, barev, ostrosti a monitor disponuje také třemi přednastavenými módy, které slouží k optimalizaci spotřeby energie (standard, optimize, conserve). Integrované reproduktory jsou klasické, při nízké a střední úrovni hlasitosti zvládnou hrát docela obstojně, nicméně při vyšší hlasitosti jde kvalita velmi rychle dole.

Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu

Co se týče konektivní výbavy, tak ta je spíše základní a na těle monitoru najdeme pouze rozhraní VGA, DVI-D a tři USB porty. Rozhraní HDMI zde chybí a když už jsme u těch stížností směrem ke konektivitě, USB porty nejsou zrovna dvakrát dobře přístupné. Tento model je postavený na standardním TN panelu, takže disponuje příjemně nízkou odezvou, ale na druhou stranu má zase horší pozorovací úhly. Kvalita obrazu je ale velmi dobrá a nejvíce nás překvapila výtečná čitelnost malého textu. Jednotlivá písmenka se vyznačují skvělou ostrostí a čitelnosti přispívá také dobré zobrazení černé barvy. Celkově je zobrazení barev velmi dobré, což ocení hlavně filmový nadšenci. Trochu slabinou jsou již zmíněné horší pozorovací úhly, takže se ujistěte, že máte monitor nastavený v co nejpřímějším směru. Dotyková technologie funguje bez jakýchkoliv problémů a odezva je příjemně rychlá.

foto 3 Viewsonic TD2220

Viewsonic TD2220 je povedený dotykový monitor, který sice není dokonalý, ale ve své cenové kategorii patří určitě mezi ty nejlepší. Nejvíce se nám líbila citlivá dotyková technologie, výtečná kvalita obrazu a nesmíme opomenout ani nízkou energetickou náročnost. Výtky směřují směrem ke konektivní výbavě a škoda je také horších pozorovacích úhlů. Cena tohoto modelu se v zahraničí pohybuje okolo 325 dolarů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Viewsonic TD2220: dotykový monitor za příznivou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.