Přeposlat Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

10.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

LCD monitor Acer T232HL je bez debat jeden z nejatraktivnějších modelů na současném trhu. Nabídne ale kromě stylového designu tento monitor také něco navíc?

Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

Na první pohled připomíná tento monitor spíše stylový LCD televizor, ale velikostí i specifikacemi se opravdu jedná o monitor. Acer T232HL je přímo určený pro používání s operačním systémem Windows 8, protože je dotykový a tento, ještě stále vcelku čerstvý operační systém, je dotykovému ovládání velmi dobře uzpůsobený. Můžete ho samozřejmě použít pro jakýkoliv operační systém, ale s Windows 8 si užijete nejlepší symbiózu. Po stránce designu vynikne hlavně velmi ucelený a uhlazený vzhled, který kombinuje sklo přes celou plochu monitoru a vcelku široký rámeček. Sklo sahá až pod samotný rám a poskytuje tak monitoru dobrou oporu. Celkový design hezky dotváří minimalistický stojánek, který vám umožní nastavit si sklon 8 až 60 stupňů. Další možnosti nastavení polohy nejsou možné, ale monitor můžete zavěsit na zeď, a to pomocí standardního držáku VESA. Ovládací panel skládající se ze šesti tenkých tlačítek se nachází na pravé straně a je integrovaný v boku rámu.

Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

Tento monitor nabídne úhlopříčku obrazu 23 palců, maximální rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9 a samozřejmě také LED podsvícení. Dotyková technologie rozpozná všech 10 prstů a monitor tak zvládne také ovládání pomocí různých dotykových gest. Panel je typu IPS, takže se můžete těšit na výborné pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně, věrné podání barev a velmi ostrý obraz. Odezva 5ms spadá do standardu a monitor pracuje s obnovovací frekvencí 60Hz. Po stránce konektivní výbavy si není na co stěžovat a na zadní straně monitoru najdeme rozhraní HDMI, VGA, DVI a své místo si zde našla také trojice portů USB 3.0, které slouží k připojení různých externích periferií. Vestavěné reproduktory jsou velmi malé a při vyšší úrovni hlasitosti není výsledná kvalita zvuku nic extra. Při zhruba poloviční hlasitosti je sice zvuk docela použitelný, ale i tak se jedná pouze o nouzové řešení, které klasické externí reproduktory úplně nenahradí.

Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

Uživatelské rozhraní monitoru je docela jednoduché a můžete si zde nastavit klasickou řádku věcí, jako například kontrast, jas nebo barvy. Nechybí ani přednastavené módy (Standard, ECO, Graphics, Movie a User), které vám celkové nastavení výrazně usnadní. Nyní se dostáváme ke kvalitě obrazu, která je velmi dobrá a určitě patří k nejsilnějším zbraním tohoto monitoru. Jedinou výtku máme k povrchu displeje, který je docela lesklý a odráží relativně dost prvků z okolí. Samotný obraz je ale výborný, podání barev je velmi vyvážené, obraz je plný detailů, ostrý a také naprosto plynulý. Díky ostrému obrazu je dobrá také čitelnost velmi malého textu. Perfektně funguje i dotyková technologie, zoomování pomocí dvou prstů, různé otáčení obrázků a pohyb pomocí dotyků je krásně plynulý a samozřejmě velmi intuitivní. Díky nízké odezvě nedělají monitoru problémy ani rychlé závodní hry a obraz je vždy naprosto bez prodlevy. Nakonec bychom rádi zmínili také spotřebu, která činila 26W při standardním používání a 18W při aktivování módu ECO. V této třídě monitorů spadá spotřeba spíše do průměru.

Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem

Acer T232HL se opravdu povedl a kombinace stylového designu, úžasného obrazu a dobré výbavy funguje na výbornou. Spokojenost panovala také s dotykovou technologií a celkově skvělou funkčnosti. Výtky máme směrem k lesklému povrchu displeje a trochu horším reproduktorům. Tento monitor se již začíná prodávat také na našem trhu, a to za ceny pohybující se okolo 10 500 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer T232HL: dotykový monitor s IPS panelem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.