Přeposlat Síla slunce přebíjí zimní splíny

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Síla slunce přebíjí zimní splíny

20.12.2012 | PR článek | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Logitech odhaluje sílu solárních technologií bez ohledu na roční období

Síla slunce přebíjí zimní splíny

MORGES, Švýcarsko, 20.12.2012 —  Přestože dny jsou stále ponuřejší a zimní noci se prodlužují, slunce má stále obrovskou sílu a zůstává největším zdrojem energie, který má lidstvo k dispozici. Tým konstruktérů společnosti Logitech, který stojí za vývojem solárních klávesnic Logitech® Wireless Solar Keyboard K760 a Logitech® Solar Keyboard Folio, si je toho vědom a vyvinul infografiku s úmyslem zdůraznit některé z mimořádných faktů o solární energii a vysvětlit, proč je slunce silou, se kterou je třeba počítat – a to i během zimních měsíců.

Věděli jste, že během jediné sekundy naše slunce vyprodukuje tolik energie, že by stačila na pokrytí současné spotřeby celé planety Země na 500.000 let, nebo že přímo na Zemi dopadne každou hodinu dostatečné množství slunečního záření, které by mohlo uspokojit energetické nároky celého světa na celý rok? Solární energie se rychle stává pro náš každodenní život nepostradatelnou. To platí zejména pro Německo, Španělsko a Itálii, jako země na třech prvních příčkách mezi výrobci elektrické energie ze slunce na světě.

V roce 2010 společnost Logitech vytvořila historicky první světlem napájenou klávesnici na světě s názvem Logitech® Wireless Solar Keyboard K750. Od té doby byly vytvořeny modely Logitech Wireless Solar Keyboard K760 a Logitech Solar Keyboard Folio, jež tuto produktovou řadu rozšiřují pro iPad® a iPhone®.

Tato zařízení byla navržena s cílem poskytovat produktivní a pohodlný pocit při psaní a současně využít předností hojnosti síly slunce. Všechny tyto produkty je navíc možné dobíjet v jakýchkoli světelných podmínkách – stačí přítmí nebo světlo lampičky nebo dokonce i jen monitoru počítače nebo displeje notebooku. Je-li klávesnice K760 plně nabita, vydrží pracovat nejméně tři měsíce, a to i v naprosté tmě*, a baterie klávesnice Solar Folio mají výdrž až dva roky, rovněž i v úplné tmě**, což znamená, že ať už dny budou jakkoli pošmourné, síla slunce vás nikdy nezklame.

Zde společnost Logitech uvádí některé hlavní zajímavosti o solární technologii:

  • Během jediné sekundy naše slunce vyprodukuje tolik energie, že by stačila na pokrytí současné spotřeby celé planety Země na 500.000 let, což odpovídá počtu 4 bilionů (4x1012) 100 wattových žárovek.
  • Na Zemi dopadne každou hodinu dostatečné množství slunečního záření, které by mohlo uspokojit energetické nároky celého světa na celý rok.
  • K zajištění spotřeby elektrické energie celého světa ze solárních zdrojů by stačilo území velké zhruba jako Švédsko (0,3 procenta povrchu Země).
  • Německo, Španělsko a Itálie jsou na třech prvních příčkách mezi výrobci elektrické energie ze slunce na světě. Situace je dokonce taková, že v Evropě je v současné době devět z 15 největších zemí vyrábějících elektrickou energii ze slunečního záření, a solární panely instalované v Evropě během minulého roku dodaly téměř 30 procent elektřiny vyrobené všemi novými elektrárnami v tomto regionu.
  • Pokud by celý svět začal používat výhradně bezdrátové solární klávesnice Logitech, ušetřilo by se každý rok 828 milionů baterií. Kdyby se tyto baterie seřadily za sebou, byly by více než 245 krát vyšší než Mont Blanc nebo by mohly naplnit téměř dva plavecké bazény olympijských rozměrů.
  • Zařízení se solárním napájením nepotřebují pro svou činnost přímo slunce – k nabití bezdrátových solárních klávesnic Logitech Wireless Solar Keyboard K750 nebo K760 asi na 10 procent celkové kapacity stačí světlo monitoru počítače nebo displeje notebooku.

Síla slunce přebíjí zimní splíny

Řada produktů Logitech se solárním napájením:

Skládací solární klávesnice Logitech Solar Keyboard Folio pro iPad – doporučená maloobchodní cena 3199 Kč

Klávesnice Logitech Solar Keyboard Folio poskytuje praktickou ochranu přední i zadní strany nové třetí generace tabletů iPad a iPad 2. Klávesnice s rozhraním Bluetooth® se dobíjí světlem díky vestavěným solárním panelům. Při plném nabití můžete klávesnici používat až dva roky, a to i v naprosté tmě*. Klávesnice má také funkci okamžitého zapnutí a vypnutí, která váš iPad automaticky probudí, když obal otevřete, a uvede jej do pohotovostního stavu, jakmile jej zavřete. Chcete-li psát e-maily nebo se naopak dívat na film, obojí je možné, protože tato skládací klávesnice má dvě polohy, v nichž ji lze postavit, a drží tak váš iPad v optimálním úhlu – takže vy máte úplné pohodlí.

Bezdrátová solární klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K760 pro Mac, iPad a iPhone – doporučená maloobchodní cena 1999 Kč

Bezdrátová solární klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K760 je napájená světlem a určená pro počítače Mac, tablety iPad® nebo telefony iPhone®. K připojení využívá rozhraní Bluetooth®, které lze snadno přepínat a po stisku jediného tlačítka psát na jiném zařízení. Pro bezdrátovou solární klávesnici Logitech Wireless Solar Keyboard K760 je charakteristický štíhlý, minimalistický design s rozložením kláves, které je obvyklé u klávesnic pro počítače Mac, dále jemně prohloubená tlačítka umožňující rychlé, tiché a přesné psaní. A o napájení se starají vestavěné solární články, kterým stačí i špatné světelné podmínky nebo světlo lampičky – v místnosti nebo venku.

Bezdrátová solární klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 (samostatné verze pro PC a Mac) – doporučená maloobchodní cena 1999 Kč

Tato klávesnice se solárním napájením se dobíjí, jakmile je k dispozici jakkoli silné světlo a vydrží nabitá až tři měsíce i v úplné tmě. Klávesnice je štíhlá – na výšku měří pouhých 7,5 mm, takže vypadá skvěle ať již ve spojení s notebookem nebo stolním počítačem. Navíc díky zaobleným hranám a štíhlému profilu je tato stylová a elegantní klávesnice požitkem pro oči i na dotek. Bezdrátové připojení zajišťuje technologie Logitech Advanced 2.4 GHz, takže budete vždy spolehlivě připojeni prakticky bez jakéhokoli zpoždění nebo výpadků a díky jedinečnému designu tlačítek s jemným prohloubením můžete psát pohodlně, rychle a tiše celé hodiny. Miniaturní přijímač může zůstat zapojen ve vašem notebooku, není tedy potřeba jej vždy odpojovat, kdykoli se budete přemisťovat. Kromě toho umožňuje snadno připojit kompatibilní bezdrátové klávesnice nebo numerické klávesnice anebo třeba myš – aniž by bylo nutné používat pro tato zařízení samostatné USB přijímače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Síla slunce přebíjí zimní splíny


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.