Přeposlat Lenovo D186 Wide

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lenovo D186 Wide

24.07.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Monitor Lenovo D186 Wide vychází vstříc zejména těm uživatelům, kteří se spokojí s menší úhlopříčkou a mají k dispozici nižší rozpočet. Právě nízká cena je největším pozitivem tohoto 18,5palcového širokoúhlého analogového displeje. D186 nabízí slušné zobrazení barev i malého textu. Vzhledem k nízké ceně je však logicky omezeno množství doplňků a monitor zaostává také v některých zobrazovacích parametrech. Slabé jsou zejména pozorovací úhly a schopnost zobrazení šedých odstínů barev. D186 zkrátka není vhodný pro složitější úkoly typu profesionálního zpracování fotografií, pro běžné akce jako je prohlížení webu a kancelářská práce však bez problémů postačí.

Lenovo D186 Wide

Černý plastový kabinet monitoru je klasickým příkladem barvy „business black“, elegantní černě, vhodné do kanceláří i konferenčních sálů. Na horním rámečku se vyjímá zářivé logo Lenovo a celý kabinet o hmotnosti 3,3 kilogramu je podpírán černým stojánkem s kruhovou bází, umožňující pouze naklánění v předozadním směru. Všechny ostatní polohovací pohyby jsou bohužel u D186 nedostupné. Na pravé straně spodního rámečku se nachází pět ovládacích tlačítek, z nichž jedním je hlavní vypínač, a ostatní mají navigační funkci. Nastavení v menu jsou však poněkud limitovány, takže náročnější uživatelé nemusí být s možnostmi nastavení monitoru spokojeni.

Lenovo D186 Wide

D186 nabízí pouze jeden VGA port, což je samozřejmě trochu málo, v rámci ceny monitoru je to však pochopitelné. Ostatně monitor nemá podporu digitálního signálu, proto postrádá jak HDMI, tak i DVI vstupy. V nabídce nejsou ani reproduktory, webová kamera nebo vstup pro sluchátka. Tato omezená nabídka tedy potvrzuje již řečené – D186 je monitor pro nenáročné uživatele, hlídající si při nákupu svůj rozpočet. Co se týče rozlišení TN+ panelu, to činí 1366 x 768 pixelů. Poměr stran je 16 : 9 a matný povrch obrazovky je pokryt antireflexní vrstvou bez odlesku. I přes nízkou cenu D186 nabízí Lenovo pro svůj širokoúhlý monitor tříletou záruku (součástky, výkon a podsvícení), což je přinejmenším sympatické. V originálním balení je přiložen VGA kabel, CD s ovladači a online uživatelský manuál.

Lenovo D186 Wide

D186 si vede dobře při zobrazování malého textu, v testech si poradil i s nejmenším testovaným fontem (5,3 bodu). I takto malé písmo bylo dobře oddělené a čitelné. Stupňování barev je rovněž zcela v pořádku, přičemž i jemné odstíny šedé se vzájemně nijak nemísí. Problém je pouze se zobrazením nejsvětlejších a naopak nejtmavších odstínů šedé, proto není vhodné jej využívat například pro editování fotografií. Pozorovací úhly jsou bohužel také velmi úzké, neboť posun barev se objevuje už při pohledu z 35° od středu obrazu a zhoršuje se spolu s každým dalším stupněm dál od středu. Ještě horší je situace při pohledech shora a zdola, jelikož při nich se obraz stává příliš tmavým. Při práci s monitorem je tedy nezbytné zachovávat pohled co nejpřímější.

 

Lenovo D186 Wide

 

Vzhledem k absenci digitálního rozhraní zřejmě nebude D186 využíván jako herní monitor, ačkoliv jeho rychlá pětimilisekundová pixelová odezva není právě špatným předpokladem. Video záznamy o rozlišení 720 pixelů jsou zobrazovány zcela plynule a bez jakéhokoliv postřehnutelného rozmazávání obrazu. V rámci podsvícení CCFL činí obvyklá spotřeba monitoru 16 wattů, což je na monitor s malou úhlopříčkou poměrně hodně. Stejnou energii spotřebovává například i úsporné Lenovo LS2421P Wide, což je však monitor o úhlopříčce 24 palců.

Lenovo D186 Wide

Můžeme tedy shrnout tuto recenzi konstatováním, že Lenovo D186 Wide je menší, vcelku kvalitní monitor, jehož jedinou výraznou předností je ale nízká cena. Pokud je rozpočet vaším hlavním kritériem, nemáte dostatek místa pro monitor s vekou úhlopříčkou a obejdete se bez HDMI a USB portů, reproduktorů a dalších doplňků, pak je D186 tím pravým monitorem pro vás. V opačném případě raději sáhněte jinam, například po skvělém modelu Asus VS229H-P. Tento levnější IPS monitor nabízí vyšší rozlišení, skvělé zobrazení barev, široké pozorovací úhly a výborné zobrazení odstínů šedé, a to za zcela únosnou cenu.

Lenovo D186 Wide

Základní údaje:

Typ: TN+

Velikost obrazovky: 18,5 palce (47 cm)

Nativní rozlišení: 1366 x 768 pixelů

Hmotnost: 3,3 kilogramu

Rozměry: 370 x 442 x 210 milimetrů

Průměrná spotřeba: 16 wattů

Poměr stran: 16 : 9

Pixelová odezva: 5 milisekund (B-W)

Jas: 200 cd/m²

Podporovaný formát videa: 720 pixelů

PC rozhraní: Analogové VGA

Rozteč bodů: 0,300 milimetru

Kontrast: 600 : 1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lenovo D186 Wide


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.