Přeposlat Acer S230HL Abii

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer S230HL Abii

21.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S monitorem Acer S230HL Abii nemusíte obětovat styl nebo skvělou obrazovku kvůli nízkému rozpočtu. Tento atraktivní monitor s úhlopříčkou 23 palců a LED podsvícením nabízí super-štíhlý profil a poskytuje skvělý obraz s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Bohužel však není příliš výkonný z hlediska zobrazení škály šedé a šíře pozorovacích úhlů. Také polohování stojánku je velmi omezené. Na druhou stranu však monitor nabízí hned dva HDMI porty, což je na monitor této cenové kategorie neobvyklé, a nemá ani velkou spotřebu energie.

Acer S230HL Abii

Stejně jako jeho technologický předek Acer S231HL, také S230HL Abii na první pohled zaujme velmi tenkým profilem. Černě zbarvený kabinet vykazuje tloušťku pouze okolo půl palce (asi 13 milimetrů), pouze na spodní straně (kde jsou umístěny porty) se rozšiřuje zhruba na šířku palce (asi 25 milimetrů). Když už mluvíme o konektorech, pojďme si je vyjmenovat. Neobvyklé jsou hned dva HDMI vstupy, doplňuje je pak jeden VGA port. Dvojité HDMI porty usnadňují propojení monitoru například s hrací konzolí a přehrávačem Blu-ray (současně), aniž by bylo třeba kvůli tomu přepojovat kabely. TN+ panel s úhlopříčkou 23 palců (58,4 cm) je pokryt antireflexní matovou vrstvou. Vzhledem k nižší ceně je pochopitelné, že monitor nenabízí například USB porty, čtečku karet nebo ergonomický stojan. Kruhový stojánek nicméně umožňuje alespoň naklánění panelu.

Acer S230HL Abii

S230HL nabízí krásné zobrazení barev s vyvážeností a bohatostí odstínů. Bohužel slabším článkem je (stejně jako u mnoha jiných skvělých monitorů) horší výkonnost z hlediska zobrazení odstínů šedé barvy. Nejsvětlejší odstíny šedé totiž přeskakují do bílé barvy a monitor tedy nezvládá celé kýžené spektrum (což může být znát u těchto odstínů v 3D hrách). Zobrazení malého písma naopak problémy nepřináší, dobře čitelné a rozlišitelné je i ve velikosti fontu 5.3 (nejmenší velikost zobrazitelná v běžných testech). Celkově je tedy výkonnost monitoru poněkud rozpolcená. Na jednu stranu poskytuje skvělý a ostrý obraz, na druhou však selhává v zobrazení některých světlých odstínů.

Acer S230HL Abii

Doba odezvy u S230HL činí 5 milisekund. Monitor je tedy dostatečně rychlý pro plynulé zobrazení HD filmů i rychlých počítačových her. Nejsou pozorovatelné prakticky žádné kazy v plynulosti a kvalitě obrazu v obou případech, ať už jde o rozmazání obrazu, kouskování nebo posun barev. Opět ale nelze nezmínit jeden nedostatek, kterým je poměrně úzký pozorovací úhel monitoru. Zmíněný posun barev se objevuje již zhruba při postranním pohledu ze 45° od středu monitoru. Zkreslení obrazu se navíc dostavuje i při pohledu shora a zdola. Pokud chcete vidět jen kvalitní obraz, musíte skutečně pohlížet na monitor prakticky zpříma.

 

Acer S230HL Abii

 

Monitor S230HL je velmi energeticky úsporný. Při testech odebírá v průměru jen asi 26 wattů. Není to sice úžasných 16 wattů u Lenovo LS2421P Wide, přesto se tím S230HL řadí mezi úspornější modely. V zapnutém ECO módu odebírá dokonce jen 19 wattů, a to při stále poměrně jasné obrazovce.  Za velmi slušnou cenu vám tento monitor poskytne dobrý obraz, nízkou spotřebu, dva HDMI vstupy a plnou HD kompatibilitu v tenkém 23palcovém kabinetu. Nedosahuje sice některých výkonnostních parametrů skvělého monitoru Asus VS229H-P, přesto jde o výbornou volbu pro méně až středně náročné uživatele, kteří nejspíš uvítají možnost současného připojení ke dvěma zařízením s HDMI konektibilitou. Acer S230HL Abii patří určitě k těm k lepším monitorům, uvedeným na trh v poslední době.

 

Acer S230HL Abii

 

Základní údaje:

Typ: TN+

Velikost obrazovky: 23 palců (58,4 cm)

Nativní rozlišení: 1920 x 1080 pixelů

Hmotnost: 2,4 kilogramu

Rozměry: 394 x 541 x 30 milimetrů

Průměrná spotřeba: 26 wattů

Úhly pohledu: ca. 160° vertikálně, 170° horizontálně

Pixelová odezva: 5 milisekund GTG

Rozteč bodu: 0,265 milimetru

Počet barev: 16,7 milionu

Kontrast: dynamický 10 000 000 : 1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer S230HL Abii


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.