Přeposlat Acer S231 HL

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer S231 HL

19.04.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Máte-li zájem o levný a kvalitní 23palcový monitor, nevynechejte ze svého výběru Acer S231HL. Tento elegantní monitor s LED podsvícením nabízí tři video vstupy a velmi dobré vyvážení barev. Jediným negativem je horší zobrazení tmavé i světlé škály šedých barev a občasné přesuny barev při pohledu z bočních úhlů. Jak se dá vzhledem k ceně monitoru předpokládat, jeho parametry jsou spíše průměrné.

Acer S231 HL

Rám je velmi tenký, jeho tloušťka činí pouze 17,8 milimetrů. V tomto směru už S231HL překonává pouze model AOC e2243FW s tloušťkou kolem 13 mm. Kabinet vyčnívá na zadní straně monitoru směrem dolů o další 3 centimetry. Tenké rámečky matně černé barvy ohraničují TN+ panel o rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Kabinet monitoru je usazen na oválném stojánku, který je rovněž matně černý a umožňuje naklánění monitoru dopředu a dozadu. Další polohování je už však bohužel nemožné. Na dolním rámečku pod obrazovkou se nachází pět tlačítek, představujících základní ovládací prvky. Kromě běžných nastavení nabízí řadu dalších specifikací a módů pro větší zábavu při využívání monitoru.

 

Acer S231 HL

 

Monitor má rozměry 54,2 x 39,1 x 15,7 centimetru a váží mírně přes 3 kilogramy. Na jeho zadní straně nalezneme porty HDMI, DVI a VGA, musíme se ale obejít bez USB portů, konektorů pro sluchátka nebo třeba vestavěných mikrofonů. Příjemná je alespoň přítomnost digitálních vstupů, které umožňují propojení monitoru s dalším externím zařízením (jako je herní konzole), a to bez nutnosti přepojovat kabely. S231HL obdrží uživatelé s DVI a VGA kabely a také velkorysou tříletou zárukou.

 

Acer S231 HL

 

S231 HL si vede ve svých parametrech spíše průměrně. Problémem je zejména špatné zobrazování odstínů šedé barvy, a to ve světlé i tmavé části spektra. Malý text je dobře čitelný i při velikosti fontu 5,3 bodu. Pozorovací úhly jsou poněkud problematické, protože se uplatňuje výrazný posun barev (světle modrá barva vypadá při pohledu z boku jako světle hnědá). Obrazovka se také jeví jako příliš tmavá, když je na ni pohlíženo z horních a bočních úhlů – to je však běžná věc u všech TN+ panelů. Doba pixelové odezvy činí pouhých 5 milisekund, což na druhou stranu zabraňuje přílišnému rozmazávání obrazu.

 

Acer S231 HL

 

Velmi dobrá kvalita a vyváženost barev u S231 HL při jeho nízké ceně činí tento monitor poměrně vhodným výběrem. Na své si přijdou zejména uživatelé, shánějící 23palcový monitor pro každodenní využití. Na druhou stranu však nejde o prvotřídní monitor na trhu a mnohé další jej ve svých parametrech (zejména zobrazování odstínů šedé a v pozorovacích úhlech) výrazně překonávají. Máte-li tedy možnost vydat o několik set korun více, vhodnější volbou je nepochybně Lenovo LS2421p Wide. Tento monitor totiž nabízí čtyři USB porty, spotřebuje méně elektrické energie a poskytuje podstatně lepší parametry obrazovky.

 

Acer S231 HL

 

Základní údaje:

Typ: LCD monitor

Velikost obrazovky: 23 palců (58,4 cm)

Nativní rozlišení: 1920 x 1080 pixelů

Hmotnost: 3,36 kilogramu

Rozměry: 542 x 391 x 157 milimetru

Průměrná spotřeba: 26 wattů

Úhly pohledu: 176° vertikálně, 170° horizontálně

Pixelová odezva: 5 milisekund

Jas: 250 cd/m²

Dynamický kontrast: 12 000 000:1

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer S231 HL


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.