Přeposlat Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

31.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Společnost Iiyama se chystá rozšířit svou modelovou řadu monitorů označenou jako ProLite, a to hned o tři nové monitory. V dnešní novince se podíváme na první informace a fotografie.

 

Konkrétně se jedná o monitory onačené jako ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS, přičemž jsou poskládány podle ceny a výbavy od základu až po ten nejlepší a nejvybavenější model. Co se týče technických specifikací, tak základ v podobě rozlišení a hodnot jasu mají všechny monitory stejné, ale můžeme se těšit na rozdílné technologii a také několik odlišných vlastností. Po designové stránce jsou si všechny tři monitory docela podobné, ale úplně stejné nejsou, takže se podíváme na každý zvlášť.

 

Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Iiyama E2773HDS


Tento model bude z trojice novinek nejlevnější, má pouze základní výbavu a je určený hlavně pro méně náročné domácí použití. Design je vcelku povedený, monitor je černý a je vyveden z lesklých plastů, což je atraktivní, ale po praktické stránce to příliš dobré není, protože na takovém povrchu hodně ulpívají otisky prstů a podobné nečistoty. Na pravé spodní straně rámu se nachází jednoduchý a dobře přístupný ovládací panel a standardně dodávaný stojánek nabídne pouze omezené možnosti nastavení polohy. Monitor budete moci pouze vyklápět, ale tyto omezené vlastnosti se dají vzhledem k zaměření pochopit. Tento model disponuje úhlopříčkou obrazu 27 palců a zvládne maximální rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9, což je v dnešní době standard. Odezva monitoru činí 1 ms G2G, statický kontrastní poměr je 1000 : 1 a hodnota dynamického je 5 mil. : 1. Pozorovací úhly jsou 170 stupňů z horizontálního a 160 stupňů z vertikálního pohledu, což je dáno hlavně použitou technologií TN. Tato technologie sice není nejmodernější a nezvládá ani ideální zobrazení barev, ale je celkem levná a díky tomu by měla být pořizovací cena monitoru na příjemně nízké úrovni.

 

Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Iiyama B2776HDS


Tento monitor prezentuje hezký střed nabídky a dal by se označit jako kompromis mezi domácím a více profesionálním použitím. Design je podstatně konzervativnější, než u modelu uvedeného výše a jiný je také stojánek. Ten má daleko rozsáhlejší možnosti nastavení a kromě vyklápění si budete moci nastavit také výšku a monitor otočit. Úhlopříčka obrazu je stejná, tedy 27 palců a stejné je také maximální rozlišení, poměr stran a odezva 1 ms G2G. Zachovány zůstaly i pozorovací úhly a hodnoty kontrastu, a to jak statického, tak dynamického. Hlavní rozdíl je tedy v designu a rozsáhlejších možnostech nastavení polohy. Monitor je postaven na technologii TN a o podsvícení se starají W-LEDky, které by měly zaručit nízkou spotřebu. Co se týče konektivní výbavy, tak se můžeme těšit na HDMI, VGA a nechybí ani DVI-D, takže všechno, co byste od podobného monitoru mohli očekávat.

 

Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Iiyama X2775HDS


A nakonec zde máme nejlépe vybavený a po technologické stránce nejvíce vyspělý monitor, který je určený pro profesionální použití a Iiyama udává, že je ideální například pro designéry, grafiky nebo fotografy, kteří potřebují věrné podání barev. Úhlopříčka obrazu zůstala stejná, tedy 27 palců a monitor opět nabídne nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Odezva činí 8 ms G2G, ale zvýšil se také statický kontrastní poměr a lepší jsou i pozorovací úhly. Kontrastní poměr je 3000 : 1 a pozorovací úhly jsou skvělých 178 stupňů z horizontálního i vertikálního hlediska. Tento model již není postaven na TN panelu, ale disponuje modernějším VA panelem, což by se mělo pozitivně promítnout hlavně na lepším zobrazení barev. O podsvícení se opět stará technologie W-LED a konektivní výbava je stejná, jako u výše uvedených modelů.

 

Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Iiyama uvádí nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS


počet příspěvků: 1

Lukáš K.

09.11.2011 v 17:46

Linkdžus http://freebit.cz/led-monitor-iiyama-prolite-e2773hds/

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.