Přeposlat Toshiba 55TL515

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Toshiba 55TL515

28.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme trochu podrobněji na LCD televizor od společnosti Toshiba, a to na model s označením 55TL515. Toshiba sice stojí trochu bokem od největších výrobců LCD televizorů, ale kvalitou a technologiemi se může porovnávat i s těmi nejlepšími.

 

Toshiba 55TL515

 

Společně s firmami LG a Vizio nabízí Toshiba jako jediná televizory s pasivní 3D technologií a na tento typ 3D se můžeme těšit i u tohoto modelu. Hned při prvním setkání nás vcelku zaujal atraktivní design. Televizor je opravdu pohledný, sice vypadá trochu jednoduše, ale díky množství ostrých linií působí stylovým dojmem. Ke vzhledu televizoru se krásně hodí také stojánek s rozměrnou základnou, který je pevný a televizoru poskytuje dobrou stabilitu. Pokud tento typ umístění neuznáváte, televizor můžete samozřejmě zavěsit na zeď. Součástí televizoru jsou také integrované reproduktory, které poskytují docela dobrou kvalitu zvuku, a to i při vyšší úrovni hlasitosti, ale na pořádné domácí kino samozřejmě nemají. Dálkové ovládání se nám příliš nelíbilo, je na něm hodně malých tlačítek, jsou hodně u sebe a celkově je takové nepřehledné. Pokud máte troch větší prsty, stisknout více tlačítek zároveň nebude nic zvláštního a používání poslepu je obtížné.

 

Toshiba 55TL515

 

Ještě jsme se nezmínili o základních technických specifikacích, takže tady jsou. Můžete se těšit na úhlopříčku obrazu 55 palců, maximální rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9 a o dostatečnou plynulost obrazu se stará technologie 240Hz.Vzhledem k úhlopříčce a celkovým rozměrům televizoru je manipulace hodně obtížná a při přenášení si k tomuto úkonu budete muset samozřejmě někoho přizvat. O podsvícení se samozřejmě starají LEDky, což je u dnešních LCD televizorů víceméně standard. Uživatelské rozhraní je po grafické stránce vcelku atraktivní, ale opět jsme si stejně jako u dálkového ovládání všimli určité zmatečnosti. Je zde spousta možností nastavení, takže ztratit se v různých položkách není vůbec problém a pro méně zkušené uživatele by to mohlo být časem až frustrující. Naštěstí je zde možnost Quick menu, které vás pošle přímo do nastavení obrazu, zvuku a 3D obrazu, což jsme shledali jako docela praktickou věc výrazně urychlující nastavení.

 

Toshiba 55TL515

 

Proti konektivní výbavě jsme neměli vůbec žádné výhrady a najdete zde všechno, co byste od podobně zaměřeného televizoru očekávali. Nesmí chybět HDMI rozhraní (4X), komponent, kompozit, VGA, audio vstup a výstup a součástí výbavy jsou i 2 USB porty. Pomocí USB portu si můžete přímo na obrazovce přehrávat například hudbu, prohlížet fotografie nebo ji můžete použít pro připojení externí webkamery. O připojení k internetu se stará vestavěný WiFi přijímač a je zde také Ethernet, takže si vybere každý. Kvalita obrazu je velmi dobrá, ale několik výhrad jsme k ní měli. Světlost se nám zdála trochu přepálená, nevyrovnaná a obraz jsme mohli nastavovat, jak dlouho jsme chtěli, takřka vůbec to nepomohlo. Některé scény byly prostě po stránce věrnosti barev přepálené a nic moc s tím dělat nešlo. Když byly barvy vyrovnané, všechno bylo v pořádku a například zobrazení černé barvy bylo výborné a sneslo by srovnání i plazmovými televizory. Pasivní 3D technologie funguje dobře, obraz byl hezky plastický a v tomto ohledu jsme byli příjemně překvapeni.

 

Toshiba 55TL515

 

Toshiba 55TL515 je povedený televizor, který sice má několik chybek, ale většinu vynahrazuje vyčerpávající výbavou a dobrými multimediálními možnostmi. Velmi se nám líbil atraktivní design a také kvalitní reproduktory. Hlavní výtky směřují ke zbytečně nepřehlednému a komplikovanému dálkovému ovládání a nevyváženém podsvícení, které trochu shazuje jinak dobrou kvalitu obrazu. Konektivní výbava je výborná a v tomto ohledu se Toshiba řadí na špičku.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Toshiba 55TL515


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.