LG


Přeposlat LG D2000 - 3D bez brýlí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG D2000 - 3D bez brýlí

20.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní krátké zajímavosti ze světa monitorů se zavděčíme hlavně příznivcům 3D zobrazení. Společnost LG představila první monitor, který podporuje 3D zobrazení bez nutnosti mít na sobě jakékoliv brýle. Pojďme se na tento zajímavý kousek podívat.

 

LG D2000 - 3D bez brýlí

 

Jedná se o první monitor na světě, který zvládne zobrazit 3D bez brýlí, ale tato technologie má samozřejmě i své nedostatky. Na 3D vlastnosti se ale podíváme až později. Po vzhledové stránce se jedná o velmi povedený monitor, vypadá moderně a elegantně. Monitor je už na první pohled vcelku jednoduchý, jeho dominantou je výrazný stojánek a webkamera v horní části rámu. Zatím bohužel neznáme možnosti polohovatelnosti stojánku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o multimediální monitor, kromě pivotu bude určitě nabízet všechno. Na spodní pravé straně rámu monitoru se nachází přehledný a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z šesti funkčních tlačítek a přístupnost všech ovládacích prvků vypadá dobře. Otázkou je také dílenské zpracování, ale vzhledem k tomu, že se bude jednat o vlajkovou loď, tak můžeme čekat velmi kvalitní slícování a použití dobrých materiálů.

 

LG D2000 - 3D bez brýlí

 

Základní technické specifikace tohoto modelu jsou úhlopříčka obrazu 20 palců, maximální rozlišen 1600 x 900 pixelů a kontrastní poměr 1000 : 1. Informace o odezvě, hodnotě jasu nebo pozorovacích úhlech zatím bohužel nejsou známé, ale LG kompletní technické specifikace zcela jistě před oficiálním prodejem uvolní. Nyní se podíváme na onu 3D technologii, která vám umožní užívat si 3D obraz bez nutnosti mít na sobě speciální brýle. To bude určitě spoustě uživatelů vyhovovat, protože ne každému jsou brýle příjemné. Klasická 3D technologie renderuje dva stejné obrazy, pro každé oko jeden, a tyto obrazy jsou synchronizovány pomocí aktivních nebo pasivních brýlí. LG pro 3D zobrazení použilo autostereoscopickou technologii, která je založena na snímání pohybu očí uživatele. Již zmíněná webkamera na horní části rámu monitoru slouží jako senzor, který monitoruje pohyb a pozici oči uživatele před monitorem a podle toho připraví obraz pro optimální 3D.

 

LG D2000 - 3D bez brýlí

 

Technologie je to velmi zajímavá, ale nabízí se otázka, jak to bude s více uživateli před monitorem? Zatím to vypadá, že kompletní 3D obraz si užije pouze jeden uživatel, a to ten, který bude přímo před monitorem a webkamerou. Ještě by nás zajímaly také úhly, ve kterých je 3D obraz opravdu 3D, ale na to si budeme muset počkat až do prvních testů. Z klasického 2D na 3D budete moci přepnout pomocí jednoho tlačítka, což je hodně praktické, stejně tak jako možnost využít webkameru pro její původní účel. Konektivní výbava monitoru je na standardní úrovni, pro připojení můžete použít HDMI a najdeme zde také rozhraní DVI. Vzhledem k tomu, že je LG korejská společnost, nemůžeme se divit tomu, že v Jižní Koreji se tohoto modelu dočkají již koncem tohoto měsíce. Ve zbytku světa se LG D2000 začne prodávat na pomezí Q3/Q4, a to za cenu okolo 1200 dolarů (v přepočtu asi 20 700 Kč).

 

LG D2000 - 3D bez brýlí

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG D2000 - 3D bez brýlí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.