Přeposlat Panasonic TC-P46G10

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic TC-P46G10

04.03.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I přes vyšší spotřebu energie a často neohrabaný design jsou plazmové televizory stále naživu. A to hned z několika důvodů, ale hlavě proto, že ani LCD televizory s LED podsvícením nezvládnou tak skvělé zobrazení černé barvy.

I přes vyšší spotřebu energie a často neohrabaný design jsou plazmové televizory stále naživu. A to hned z několika důvodů, ale hlavě proto, že ani LCD televizory s LED podsvícením nezvládnou tak skvělé zobrazení černé barvy a nenabídnou rozsáhlé náhledové úhly.

Panasonic TC-P46G10

Panasonic TC-P46G10

Dnes se trochu blíže podíváme na plazmový model Panasonic TC-P46G10, což je jeden z nejpopulárnějších televizorů modelové řady od Panasonicu z roku 2009. LCD televizory s LED podsvícením jsou vždy tenčí a elegantnější, než plazmové televizory, a to hlavně díky použití na prostor nenáročné LED technologie. Pokud vám ale nejde v první řadě o design, i s plazmovou televizí můžete být více než spokojeni. Po designové stránce není tento model vůbec ničím výjimečný, tělo je vyvedeno v lesklé černé barvě, takže je náchylné na otisky prstů a budete se o něj muset pořádně starat. Spodní rám je vyveden ve stříbrné barvě a velmi dobře kontrastuje s celým tělem televizoru. Na tloušťce přes 10cm není nic moc sexy, ale vůbec nám to nevadilo a raději jsme si všímali jiných, daleko podstatnějších vlastností. Samozřejmě i tento televizor můžete zavěsit buď na zeď, nebo ho nechat na stojánku a v našem testu jsme využili zavěšení na zeď. Panasonic TC-P46G10 se nabízí s úhlopříčkou 46 palců (kromě toho si můžete pořídit také verze s úhlopříčkou 42, 50 a 54 palců) a nejvyšším rozlišením obrazu 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Velmi nás potěšila kvalita audia, reproduktory produkují skutečně kvalitní a čistý zvuk, a to i při vyšší úrovni hlasitosti. Dálkové ovládání je bezproblémové a rychle jsme se s ním sžili, ale trochu nám vadilo, že byla podsvícena pouze volba hlasitosti a přepínání programů. Když už, tak preferujeme kompletně podsvícené ovládání.

Panasonic TC-P46G10

Panasonic TC-P46G10

Ovládací panel najdete klasicky na pravé straně těla televizoru a ovládací panel se skládá ze šesti tlačítek, a to ze dvou pro úpravu hlasitosti, ze dvou pro změnu programu, jedno tlačítko slouží pro přístup do menu a to poslední je pro přepínání vstupů. Uživatelské rozhraní je příjemné, velmi rychle jsme si na něj zvykli a pohybovali jsme se v něm bez větších problémů. Ovladatelnost je tedy na opravdu dobré úrovni. Po stránce konektivity jsme byli s tímto modelem velmi spokojeni, najdete zde vše, co je v současnosti moderní a co budete potřebovat. Co se týče video vstupů, najdete zde Component, Composite, HDMI, RF, S-Video, dále zde najdete PC rozhraní Analog VGA, HDMI a vestavěné TV tunery NTSC, ATSC a QAM. Samozřejmostí jsou USB porty a najdete zde také slot pro paměťovou kartu SDHC. Velmi nás potěšila také přítomnost rozhraní Viera Cast, což je vlastně webový interface. HDMI porty jsou zde jenom 3 a určitě bychom jich uvítali více, ale to byla jediná chybka v jinak skvělé konektivitě. Jedna z nejlepších vlastností tohoto televizoru je určitě kvalita obrazu a s tím spojené zobrazení černé barvy. To je opravdu skvělé a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších televizorů vůbec. Potěšily nás také bohaté náhledové úhly, které jsou 170 z horizontálního i vertikálního hlediska, takže dobrý výhled budete mít takřka z jakéhokoliv místa. Celková ostrost obrazu je skvělá, a to jak při přehrávání filmů z DVD, tak při klasickém vysílání nebo při použití Bluray. Jediný vážnější nedostatek tohoto plazmového televizoru je vysoká spotřeba energie, která se prostě nemůže s LCD televizory rovnat.

Panasonic TC-P46G10

Panasonic TC-P46G10

Panasonic TC-P46G10 je špičkový plazmový televizor, který má šanci na úspěch, i když v současnosti vládnou trhu LCD televizory s LED podsvícením. Tento model nabídne hlavně špičkovou kvalitu obrazu, dokonalé zobrazení černé barvy a bohaté náhledové úhly. Spotřeba energie je samozřejmě vyšší, ale s tím jsme tak nějak počítali.

Panasonic TC-P46G10

Panasonic TC-P46G10

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic TC-P46G10


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.