Přeposlat Sony Bravia KDL-46XBR8

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-46XBR8

04.05.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Stylová, energeticky nenáročná, ale také celkem drahá. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat LCD televize od společnosti Sony s označením Bravia KDL-46XBR8. Pojďme se podívat, jak si tento model vedl v testu.

Stylová, energeticky nenáročná, ale také celkem drahá. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat LCD televize od společnosti Sony s označením Bravia KDL-46XBR8. Pojďme se podívat, jak si tento model vedl v testu.

Sony Bravia KDL-46XBR8

Design televizoru je opravdu povedený a jedná se o jeden z nejelegantnějších přístrojů na trhu. Tělo televizoru je velmi tenké, díky čemuž se dobře vyjímá zavěšený na zdi. Můžete ho samozřejmě nechat i na stojánku, který je proti tělu trochu malý, ale dostatečně pevný a stabilní. Tento model se nabízí s úhlopříčkou 46 palců a obraz zvládne nejvyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9. Na boční straně jsou umístěny 2 reproduktory, díky kterým je tělo televize široké skoro jako u 50ti palcového modelu. Rám je vyveden v lesklé černé barvě, ale materiál je překvapivě dobře odolný proti otiskům prstů a jiným nečistotám. Ovládací panel je umístěný v pravé spodní straně těla televizoru, uživatelské rozhranní je celkem jednoduché a rychle jsme si na něj zvykli. Velmi se nám líbilo dálkové ovládání, které má tmavě modře podsvícené tlačítka. Po ergonomické stránce jsme k němu neměli žádné výhrady a tlačítka mají velmi dobrou odezvu. Na ovladači najdete užitečné tlačítko Theater, které automaticky nastaví televizor pro co možná nejlepší čitelnost v hůře osvětlené místnosti. To je velmi praktická a užitečná vlastnost.

Sony Bravia KDL-46XBR8

Po stránce konektivity je na tom tento model celkem slušně, najdete tu všechny běžné porty a vstupy. Co se týče video vstupů, televizor je vybaven porty 2x Component, Composite, 4x HDMI, RF, S-Video, dále tu najdete Analog VGA, HDMI a vestavěné TV tunery NTSC, ATSC, QAM. Najdete tu také rozhraní Ethernet pro zapojení televizoru do sítě. Potěšila nás přítomnost dvou USB portů, díky kterým si můžete přímo na obrazovce prohlížet fotografie a obrázky ve formátu JPEG a pouštět MP3 písničky. Obrazovka televizoru je podsvícena LED diodami, což snižuje energetickou náročnost a zlepšuje kvalitu obrazu. Většina LED televizorů používá pouze bílé diody, ale Bravia KDL-46XBR8 červené, zelené a modré, což výrazně zlepšuje systost a zobrazení barev.

Sony Bravia KDL-46XBR8

Sony Bravia KDL-46XBR8

Náhledové úhly na obrazovku jsou standardní a dobrý výhled budete mít takřka z každé části místnosti. Jak už bývá u podobných televizorů zvykem, kvalitní obraz vynikne hlavně při přehrávání HD videa, jako jsou například Bluray filmy. Tento televizor nebyl výjimkou a díky podsvícení LED diodami nás zaujaly takřka dokonalé barvy a skvělá ostrost obrazu. Při přehrávání DVD filmů byla kvalita obrazu obdobná, líbila se nám hlavně spousta detailů a dokonalá plynulost. Samozřejmě jsme si vyzkoušeli i konzole poslední generace, konkrétně Sony PlayStation 3 a X-Box 360. Díky skvělé plynulosti obrazu jsme si užili i náročné akční a sportovní hry, takže se tento model hodí i pro náruživé hráče. Energetická náročnost je velmi nízká a v této úhlopříčce se jedná o jeden z nejúspornějších modelů. Bohužel, cena tohto modelu je trochu vyšší (v přepočtu se pohybuje mezi 62 a 80 tisíci Kč), což je na televizor s úhlopříčkou obrazu 46 palců vážně hodně.

Sony Bravia KDL-46XBR8

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL-46XBR8


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.