Přeposlat Sony Bravia KDL-46Z4500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-46Z4500

03.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na LCD televizor Sony Bravia KDL-46Z4500, který nás velmi převapil svým výkonem a je takřka shodný jako vlajková loď této společnosti s tím rozdílem, že se prodává takřka za poloviční cenu. A to se skutečně vyplatí.

Dnes se podíváme na LCD televizor Sony Bravia KDL-46Z4500, který nás velmi převapil svým výkonem a je takřka shodný jako vlajková loď této společnosti s tím rozdílem, že se prodává takřka za poloviční cenu. A to se skutečně vyplatí.

Sony Bravia KDL-46Z4500

Začneme designem, který se nám celkem zamlouval. Televizor vypadá stylově hlavně díky spodnímu panelu, který se barevně liší od zbytku televizoru. Tělo je většinově v černé barvě s lesklou úpravou povrchu, která je velmi náchylná na otisky prstů a jiné nečistoty. Kvalita použitých materiálů je na velmi vysoké úrovni, na to jsme si u modelů Bravia už zvykli. Tento model se nabízí s úhlopříčkou obrazu 46 palců a jeho nejvyšší rozlišení je 1920 x 1080 pixelů. Samozřejmostí je obraz o poměru stran 16 : 9 a kontrastní poměr činí 80,000 :1. Celkové rozměry televizoru jsou 790 x 1140 x 307 mm a hmotnost činí 34 kg, takže je lepší si při manipulaci přizvat někoho k sobě. Jestli se tento model může něčím pyšnit, tak je to určitě technologií Motionflow 200Hz, to zatím moc televizorů na trhu nenabízí. Potěšily nás taky velmi výkonné vestavěné reproduktory, které bez problémů ozvučí celou místnost kvalitním a čistým zvukem. Ovládací panel je dobře přístupný, stejně tak jako všechny porty a jiné konektivní prvky a uživatelské rozhranní patří mezi ty příjemnější, takže nastavení televizoru by měl zvládnou každý bez věších problémů.

Sony Bravia KDL-46Z4500

Sony Bravia KDL-46Z4500

Co se týče konektivity, najdete tu například 3x HDMI port, 1x VGA, 2x composite a 3x component. Samozřejmostí je USB port a rozhranní ethernet, díky kterým můžete televizor používat k přehrávání streamových videí. Sony slibuje náhledové úhly 178 stupňů ze všech stran nezbývá než jí věřit. Při našem testu se náhledové úhly zdály velmi dobré a pokud nejsou 178 stupňů, jsou velmi podobné. Tento televizor si určitě nejvíce užijete při přehrávání filmů z Bluray disků. Obraz je naprosto špičkový, dokonale ostrý a zobrazuje velké množství detailů. Kvalita obrazu při přehrávání DVD filmů na celkem slušné úrovni, ale už jsme viděli lepší. Celkově jsme ocenili skvělou úroveň zobrazení černé barvy, která je tak akorát tmavá. Jako třešničku na dort si můžete přičíst možnost přehrávání MP3 souborů a podporu obrázků ve formátu JPEG. Jedná se o LCD televizor, takže energetická náročnost patří k těm menším, ale určitě není nejmenší ve třídě. Trochu jsme postrádali Game mód, ale i tak jsme při testu na PlayStationu 3 nezaznamenali na obrazu žádné větší nedostatky, všechno se hýbalo plynule.

Sony Bravia KDL-46Z4500

Sony Bravia KDL-46Z4500

Sony Bravia KDL-46Z4500 je špičkový LCD televizor, který se jako jeden z mála pyšní systémem Motionflow 200Hz. Největší výhody tohoto modelu jsou dokonalý obraz, kvalitní zvuk a přítomnost rozhranní ethernet. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 52 tisíc kč.

Sony Bravia KDL-46Z4500

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Bravia KDL-46Z4500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.