Přeposlat ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

02.08.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost ViewSonic představila nový profesionální monitor s označením VP3481, který spadá do modelové řady ColorPro. Tento kousek zaujme jak skvělou výbavou, tak moderním vzhledem a také rozsáhlými možnostmi v oblasti hardwarové kalibrace.

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

Tento monitor spadá mezi profesionální a je tedy určený pro náročnější uživatele, kteří potřebují za všech okolností precizní podání barev a po všech stránkách kvalitní obraz. Bude to tedy ideální kousek třeba pro grafiky, animátory nebo třeba fotografy. Tento model přichází s kombinací rozlišení 3440 x 1440 pixelů při poměru stran 21:9, což je příjemné jak na práci, tak na hraní či konzumaci multimédií a tento monitor zaujme i vysokou obnovovací frekvencí. Mezi monitory s poměrem stran 21:9 se už několik kousků dostalo za klasickou frekvenci 60Hz a je to případ i této novinky, ale na specifikace se podíváme až v závěru. Začneme jako vždy designem, který je docela moderní a dominují mu tenké rámečky okolo displeje. Rámeček je stejně tenký jak po stranách, tak v horní části a nepatrně tlustší je pouze pod displejem. Tenké rámečky mají velkou výhodu hlavně při zapojení více monitorů vedle sebe, kdy není vzniknuvší předěl nijak zvlášť rozměrný a není tedy zbytečně rušivý. Výrobce v případě tohoto monitoru vsadil i na další moderní a dnes velmi rozšířený prvek, a to prohnutou konstrukci. Míra prohnutí je vyjádřena hodnotnou 1800R, což je takový průměr a prohnutí panelu je patrné už na první pohled.

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

Prohnutý monitor lépe vtáhne do děje, protože uživatele hezky obklopí a je to praktické i při práci. Ovládací panel je pak zastoupený klasickými hardwarovými tlačítky a ty jsou umístěny v pravém spodním rohu (při pohledu zepředu). Profesionální monitor potřebuje kvalitní stojánek s rozsáhlými možnostmi co do nastavení polohy a tento prvek naštěstí neschází. Základna stojánku je dostatečně rozměrná, takže monitor by měl být stabilní za všech okolností a samotný stojánek nabídne jak úpravu sklonu (-6 až 21 stupňů), monitor je možné natočit a také upravit jeho výšku, a to v rozsahu 120 mm. Postavení na pivot, tedy otočení o 90 stupňů, možné není a to je dáno prohnutou konstrukcí, u které nedává takové nastavení smysl. Stojánek jde od šasi pohodlně odpojit a monitor je tedy možné pověsit na stěnu, o což se stará standardní stojánek VESA 100 x 100 mm. V jeho horní části se pak nachází integrované madlo pro snadné přenášení, takže v oblasti ergonomie je na tom tento monitor opravdu dobře. Kompletní rozměry tohoto monitoru jsou 809 x 366 x 105 mm a hmotnost čítá 7.4 kg, což jsou všechno hodnoty platící pro konfiguraci s odpojeným stojánkem. Nyní se tedy můžeme přesunout ke specifikacím a začneme jako vždy úhlopříčkou, která čítá 34 palců.

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

Na ní výrobce použil výše zmíněné rozlišení 3440 x 1440 pixelů při poměru stran 21:9, z čehož vyplývá jemnost obrazu vyjádřena hodnotou 110 ppi. To odpovídá klasickému Full HD rozlišení při úhlopříčce 20 palců, takže obraz bude dostatečně jemný a o podsvícení se postaraly LEDky. Statický kontrastní poměr dosahuje hodnoty 3000:1, dynamický se může vyšplhat až na 20000000:1 a typický jas je 400 cd/m2. Monitor pracuje na obnovovací frekvenci 100Hz a jeho odezva čítá 5ms G2G, takže je docela rychlý a výrobce v tomto případě sáhl po technologii panelu VA (Vertical Alignment). To znamená jak široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně), tak perfektní podání barev a po všech směrech kvalitní obraz, což je samozřejmě u profesionálního monitoru věc zcela žádoucí. Monitor je z výroby kalibrovaný na přesnost DeltaE <2 a podporuje také externí hardwarovou kalibraci, a to prostřednictvím několika podporovaných kolorimetrů. Použít je možné ViewSonic Colorbration Kit – CS-XRi1, X-Rite i1 Display Pro, X-Rite i1 Studio nebo Datacolor Spyder 5, přičemž pro kalibraci je nutné mít nainstalovaný software Colorbration+.

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

Výrobce u tohoto monitoru myslel jak na profesionály, tak na hráče a tomu odpovídá přítomnost technologie AMD FeeSync, která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, díky čemuž by měl být obraz za všech okolností dokonale plynulý. Ve výbavě se dále nachází technologie Keyboard, Video, Mouse (KVM) Switch umožňující ovládání více připojených periferií pouze pomocí jedné myši a klávesnice (třeba když máte připojený počítač i notebook) a z toho je patrné, že monitor si poradí se dvěma nezávislými zdroji a umí na každé polovině plochy zobrazit jeden. Samozřejmě neschází ani bezpečnostní technologie Low Blue Light (redukce modré složky světla) a Flicker Free (eliminace problikávání podsvícení), takže uživatel by neměl cítit únavu očí ani při dlouhodobém používání. Konektivní výbava zahrnuje dva HDMI konektory, rozhraní DisplayPort, čtyři porty USB 3.1 a neschází ani 3.5 mm audio konektor pro připojení sluchátek. Vestavěně reproduktory disponují poměrně vysokým výkonem 2x 5W, takže zvukový projev by nemusel být špatný. Kompletní informace o tomto novém monitoru jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a ViewSonic VP3481 už jde pomalu do prodeje. Cena se pohybuje okolo 800 dolarů, což je po přepočtu zhruba 18 410 Kč bez DPH.

ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku ViewSonic ColorPro VP3481 je nový profesionální monitor s prohnutou konstrukcí a frekvencí 100Hz


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.