Přeposlat Philips představil nový multimediální monitor s označením 328E1CA

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips představil nový multimediální monitor s označením 328E1CA

24.05.2019 | Ondřej Koníček | Komentářů: 0 |

Společnost Philips představila nový monitor s označením 328E1CA, který spadá do multimediální kategorie. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří vysoké rozlišení, poměrně dobrá výbava a také přítomnost technologie Adaptive-Sync, tak se pojďme podívat, co všechno vlastně nabídne.

Philips představil nový multimediální monitor s označením 328E1CA

Dnes jsou velmi populární velké monitory s úhlopříčkou 30 palců a větší a do této kategorie patří také nový monitor od Philipsu s označením 328E1CA. Větší úhlopříčce samozřejmě sluší vyšší rozlišení a kombinace 31.5 palce, což má tato novinka, s rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), je víceméně ideální. Zobrazovací plocha je dostatečně velká a obraz je s jemností 140 ppi hezky ostrý a detailní. Na specifikace tohoto monitoru, který spadá do multimediální třídy, se ale podíváme až později a ze začátku si tento monitor představíme trochu podrobněji. Jedná se o moderní kousek a jeho dominantou jsou tenké rámečky po stranách displeje, přičemž stejně tenký je rámeček také v horní části nad displejem. Ve spodní části, která obsahuje logo výrobce, už je rámeček výrazně tlustší, ale to samozřejmě ničemu nevadí. Monitor je plastový, je vyvedený v černé barvě a povrch je ošetřený decentní broušenou texturou, která dobře vypadá a zároveň by měla zabránit ulpívání otisků prstů a podobných nečistot. Na první pohled je také dobře patrné, že monitor je lehce prohnutý, což je dnes velmi populární prvek. Díky prohnutí by měl třeba při sledování filmů nebo hraní her vtáhnout uživatele lépe do děje, protože ho více obklopí obrazem.

Philips představil nový multimediální monitor 328E1CA

Míra prohnutí každopádně není nijak závratná a je vyjádřena hodnotou 1500R, která je veskrze pouze průměrná (většina monitorů používá prohnutí 1800R). K pohybu v uživatelském rozhraní a nastavení poslouží pětice hardwarových tlačítek, která se nachází v pravém spodním rohu rámu (při pohledu zepředu). Nyní se můžeme přesunout ke stojánku, který disponuje obdélníkovou základnou a nabídne pouze základní možnosti nastavení polohy. Je možné upravit pouze sklon, a to v rozsahu od -5 do 20 stupňů a to je všechno. Žádný pivot nebo výškové nastavení se nekoná, stojánek je možné maximálně od šasi odpojit a monitor tak jde pověsit na zeď pomocí standardního držáku VESA 100 x 100 mm. V zadní částí nohy stojánku si pak lze všimnout jakéhosi kanálu, který poslouží k organizaci kabeláže. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 709 x 523 x 281 mm, takže je to poměrně rozměrný kousek a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 7.71 kg, což v obou případech platí pro konfiguraci s připojeným stojánkem. Jak jsme se již zmínili, úhlopříčka tohoto monitoru čítá 31.5 palce a výrobce na ní použil rozlišení 3840 x 2160 pixelů, z čehož vyplývá jemnost obrazu vyjádřena hodnotou 140 ppi.

Philips představil nový multimediální monitor 328E1CA

To odpovídá klasickému Full HD rozlišení na displeji s úhlopříčkou 15.6 palce, takže na notebooku. O podsvícení se postaraly LEDky (W-LED), odezva čítá 4ms G2G a maximální jas se může vyšplhat na 250 cd/m2. Typický kontrast je 2500 : 1 a co se týče použitého panelu, tak Philips vsadil na technologii VA. To znamená dobré podání barev i široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Ještě bychom měli zmínit, že monitor pracuje na obnovovací frekvenci 60hz a pokrývá 97.8 % NTSC spektra. Tento kousek spadá do multimediální třídy, ale potěšeni budou i hráči, protože v jeho výbavě najdeme technologii Adaptive-Sync, přes kterou běží AMD FreeSync. Tato technologie slouží k lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, díky čemuž by měl být obraz při hraní dokonale plynulý za všech okolností a bez nepříjemností typu tearingu nebo stutteringu. Ve výbavě tohoto monitoru pak dále najdeme třeba technologii SmartContrast, která analyzuje aktuálně zobrazovaný obsah a podle toho automaticky upravuje nastavení barev a intenzitu podsvícení pro dosažení co možná nejlepšího výsledku.

Philips představil nový multimediální monitor 328E1CA

Je možné nastavit si také ekonomický mód s označením ,,Economy“, který automaticky upravuje kontrast a podsvícení pro co nejpohodlnější používání a dělá to zároveň s ohledem na nízkou spotřebu. Výrobce myslel i na ochranu očí uživatele a kvůli tomu obsahuje technologie LowBlue Mode a Flicker-Free. Zatímco první jmenovaná se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé složky světla, druhá eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení. Konektivní výbava obsahuje dva porty HDMI, jeden DisplayPort 1.2 a neschází ani audio výstupy a konektor pro připojení do elektrické sítě. Na USB porty se v tomto případě nedostalo a to značí, že se bude jednat spíše o levnější a dostupnější monitor. Vestavěné stereo reproduktory pak disponují výkonem 2x 3W a zmíníme také spotřebu, která byla výrobce spočítána na 49.3 W. Pokud vás tento monitor zaujal, určitě navštivte oficiální stránky výrobce, kde je o něm k dispozici spousta informací. Prozatím se ale bohužel neví, kdy se tento model dostane do prodeje a není ani jasné, na jaké trhy vlastně zamíří. Cena zůstává také neznámá a na tyto informace si budeme muset ještě chvíli počkat.

Philips představil nový multimediální monitor 328E1CA

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips představil nový multimediální monitor s označením 328E1CA


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.