LG


Přeposlat LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

10.05.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na jeden z nejdostupnějších herních monitorů s obnovovací frekvencí 144Hz, a to na model LG 24GL600F. Ten nabídne také velmi nízkou odezvu, technologii FreeSync a pro hráče vyžadující hlavně rychlý monitor je to tedy určitě zajímavý kousek.

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

Tento monitor nespadá mezi high-end herní mašiny s bezrámečkovou konstrukcí, prohnutým panelem, RGB podsvícením a podobnými prvky. Je to vesměs velmi obyčejný kousek, který obsahuje pouze to nejnutnější a je uzpůsobený vyloženě tomu, aby byl co nejrychlejší. A právě kvůli tomu je postavený na TN panelu, což sice může být někomu proti srsti, ale tato technologie se pořád používá a s dobrým nastavením umí poskytnout vcelku solidní barvy. Na techniku a specifikace se ale podíváme až později a začneme jako vždy designem, který je naprosto obyčejný a na první pohled tento model vypadá jako nějaký kancelářský monitor pro paní účetní. Zapomeňte na tenké rámečky, hojně to rozšířený prvek dnešních monitorů, tento kousek má rámečky hezky macaté a celkově působí jak z doby před několika lety. To ale samozřejmě není žádný velký problém, je to zkrátka obyčejný monitor, který si vůbec na nic nehraje. Příslušnost k herní třídě odhalí až pohled na záda, kde si lze všimnout jakéhosi dekoračního prstence s červenou linkou a červeně je nazdobená také zadní strana základny stojánku.

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

U dražších herních monitorů od LG, většinou u modelů s podporou technologie NVIDIA G-Sync, obsahuje tento prstenec RGB LED osvětlení s označením Sphere Lighting, nicméně u tohoto modelu tento prvek nenajdeme a prstenec je pouze dekorační. Stojánek je pouze základní, ale to se dá u levnějšího monitor tak nějak čekat a možnosti nastavení polohy jsou omezeny jenom na nastavení sklonu. Výškové nastavení možné není a postavení na pivot také ne, ale stojánek je možné od šasi odpojit a monitor je tak možné pověsit na stěnu, a to prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Ovládání a nastavení probíhá pomocí joysticku, který je umístěný uprostřed spodního rámu, pod logem LG a směřuje směrem dole. Kompletní rozměry tohoto monitoru jsou 556.2 x 419.1 x 180.5 mm a hmotnost čítá 3.7 kg, což jsou v obou případech hodnoty platící pro konfiguraci s připojeným stojánkem. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme jako vždy úhlopříčkou, která čítá 24 palců. Na ní výrobce použil standardní Full HD rozlišení, tedy 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9 a LED podsvícení.

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

Jemnost obrazu se zastavila na hodnotě 92 ppi a jak jsme se již zmínili, výrobce vsadil na klasický TN panel, takže podání barev pravděpodobně nebude tak dobré jako u IPS technologie. Na druhou stranu, rychlost tohoto panelu je neoddiskutovatelná, protože odezva čítá 1ms G2G a obnovovací frekvence se zastavila na hodnotě 144Hz, takže všichni, kteří potřebují pořádně rychlý monitor (třeba milovníci eSportu), budou zcela jistě spokojeni. Minimální kontrastní poměr je 700:1, typický dosahuje hodnoty 1000:1 a standardní jas je 300 cd/m2. Pozorovací úhly jsou o trochu horší než u IPS panelů a čítají 170 stupňů horizontálně a 160 stupňů vertikálně, nicméně u herního monitoru to až tak moc nevadí, protože před obrazovkou většinou stejně sedí jenom jeden hráč. Monitor pokrývá 72 % spektra NTSC a mezi hlavní prvky jeho výbavy patří technologie FreeSync od AMD. Ta se stará o lepší synchronizaci mezi grafikou a monitorem, výsledkem čehož by měl být dokonale plynulý obraz bez neduhů typu tearingu a stutteringu. Monitor je samozřejmě vybavený přednastavenými herními módy (RTS, FPS a Gamer) a neschází mu ani technologie snížení input lagu, která se jmenuje Dynamic Action Sync.

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

Ta by se měla postarat o co nejnižší prodlevu mezi zadáním k akci a jejím následným provedením, což bývá většinou velmi otravné a nepříjemné. Zmínit bychom pak měli i technologii Black Stabilizer starající se o lepší viditelnost v tmavších prostorách a monitor umí také vyvolat zaměřovací kříž uprostřed obrazu. O snížení únavy očí se postarají technologie Flicker Free a Low Blue Light, a zatímco první eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení, druhá jmenovaná redukuje modrou, tedy tu nejvíce škodlivou složku světla. Konektivní výbava zahrnuje dva porty HDMI, rozhraní DisplayPort a audio konektor pro připojení sluchátek, takže konektivita je víceméně pouze základní a třeba USB porty úplně schází a schází také vestavěné stereo reproduktory. Pokud máte o tento monitor zájem, víceméně veškeré informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce. LG 24GL600F je již k dispozici i na našem trhu a jeho cena se pohybuje okolo 5 990 Kč s DPH, takže je to jeden z nejdostupnějších monitorů s frekvencí 144Hz a FreeSync. Jdou najít i levnější modely, ale celkově spadá tento kousek k těm ne úplně drahým.

LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG 24GL600F: Rychlý herní monitor s AMD FreeSync a frekvencí 144Hz


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.