AOC


Přeposlat AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

29.06.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost AOC představila hned tři nové herní monitory z modelové řady G1, a to konkrétně modely s označením C24G1, C27G1 a C32G1. Kromě zahrnutého panelu se můžeme těšit i na konstrukci s tenkými rámečky či technologii AMD FreeSync.

AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

Tato trojice sourozenců spadá spíše mezi takové základní herní monitory, takže v oblasti ceny to budou relativně dostupné kousky. V oblasti designu jsou všechny tyto tři novinky naprosto stejné a jejich dominantním prvkem je prohnutá konstrukce a tenké rámečky po stranách displeje a v jeho horní části. Rámeček ve spodní části je už tlustší, ale to samozřejmě ničemu nevadí, a kromě loga výrobce v něm najdeme i klasický ovládací panel složený z pěti hardwarových tlačítek. Díky tenkým rámečkům se jedná o relativně kompaktní monitory a tento prvek má výhodu hlavně při zapojení vícero modelů vedle sebe, kdy nebude vzniknutý předěl nějak výrazně tlustý a nebude tedy tak moc rušivý. Tmavé šasi je doplněno o červené dekorační prvky a dobře vypadá i stojánek s rozměrnou základnou a otvorem v noze pro uspořádání neposedné kabeláže. Když už jsme nakousli ten stojánek, určitě bychom měli zmínit i možnosti nastavení polohy. Ty jsou podstatně lepší u menších modelů C24G1 a C27G1, u kterých stojánek nabídne klasické nastavení sklonu (-4 až 21.5 stupně), možnost natočení a neschází ani výškové nastavení v rozsahu 130 mm.

AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

Největší model C32G1 je na tom podstatně hůř a jeho stojánek umožňuje pouze nastavení sklonu, na výšku a podobné věci bude muset případný majitel zapomenout. U všech tří modelů schází také možnost postavení na pivot, ale to je dáno prohnutou konstrukcí, u které tento typ polohy nemá žádný smysl. Možnost odpojit stojánek od monitoru a pověšení na zeď prostřednictvím standardního držáku VESA 100 x 100 mm naopak neschází ani u jedné z těchto novinek. Jak jsme již nakousli, výrobce vsadil ve všech těchto třech případech na prohnutou konstrukci, díky čemu by měly lépe vtáhnout do děje, protože u zahnutého monitoru obraz uživatele pochopitelně více obklopí. Zatímco modely C24G1, C27G1 disponují zakřivením 1500R, největší varianta C32G1 je se zakřivením 1800R plošší. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím a začneme úhlopříčkou, která jde dobře odhadnout již z pojmenování (alespoň u prvních dvou). Model C24G1 má úhlopříčku 24 palců, C27G1 je 27 palcový monitor a největší model C32G1 disponuje úhlopříčkou 31.5 palce. Rozlišení je ve všech třech případech stejné, a sice 1920 x 1080 pixelů a stejná je také použitá technologie panelu (VA), WLED podsvícení či poměr stran 16:9.

AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

Vlastně všechny technické specifikace jsou pro tyto tři sourozence shodné a můžeme se tak těšit na odezvu 1ms MPRT (Moving Picture Response Time), obnovovací frekvenci 144Hz, typický jas 250 cd/m2, statický kontrast 3000:1 (dynamický až 80000000:1) a široké pozorovací úhly čítající 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Bude se jednat o ideální monitory pro ty, kteří hledají něco rychlejšího, než je dnes hojně používaná IPS technologie a zároveň něco s lepším podáním barev než TN monitory, které většinou nabízejí právě rychlost. Dalo by se říct, že VA technologie kombinuje to hlavní z IPS a TN panelů a jako bonus přidává podstatně vyšší kontrast. Všichni tito tři sourozenci jsou vybaveni technologií FreeSync od AMD (funguje přes standard AdaptiveSync), která se stará o lepší synchronizaci mezi grafickou kartou a monitorem, výsledkem čehož by měl být dokonale plynulý obraz za všech okolností. Z dalších prvků určených hlavně pro hráče bychom měli zmínit technologii Low Input Lag starající se o co nejnižší prodlevu mezi pokynem k akci a jejím následným vykonáním na monitoru (třeba pohyb myší) nebo technologii AOC Game Color.

AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1

Ta umožňuje měnit nastavení barev v různých úrovních a změny ukládat do jednoho ze tří přednastavených módů, přičemž tyto tři monitory jsou vybaveny také trojicí režimů určených pro specifické herní žánry (RTS, FPS a Racing). Kromě toho je možné nechat si ve středu monitoru zobrazit zaměřovací kříž (technologie AOC Dial Point), což je samozřejmě určeno hlavně hráčům stříleček. O ochranu očí se pak postarají funkce Flicker Free (eliminace problikávání podsvícení) a Low Blue Mode (redukce modré složky světla), takže uživatel by neměl cítit nadměrnou únavu očí ani při dlouhodobějším používání. Konektivní výbava je pro všechny tyto tři monitory stejná a zahrnuje VGA port, rozhraní DisplayPort, dva porty HDMI 1.4 a 3.5 mm audio konektor pro připojení sluchátek. Prodej těchto herních sourozenců by měl začít v průběhu července a nejlevnější bude nejmenší model C24G1, jehož cena byla stanovena na 199 euro (cca 5 155 Kč bez DPH). Větší C27G1 vyjde na 249 euro (zhruba 6 450 Kč bez DPH) a nejdražší bude s cenovkou 299 euro (7 742 Kč bez DPH) největší model C32G1, který by se měl začít prodávat v průběhu srpna.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku AOC představilo tři nové herní monitory C24G1, C27G1 a C32G1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.