Přeposlat Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem stran

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem stran

27.04.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na nový monitor od Samsungu, který svou úhlopříčkou spadá spíše do kategorie televizorů. Výrobce v tomto případě vsadil na úhlopříčku 49 palců a hodně širokoúhlý formát, takže milovníci protažených nudlí si přijdou na své.

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem stran

Poměr stran monitorů se neustále vyvíjí a aktuálně je trendy mít co nejvíce širokoúhlý poměr stran, a to platí jak pro monitory, tak pro mobilní telefony. Širokoúhlé monitory nabízejí více horizontálního místa a spoustě uživatelů to zkrátka vyhovuje. V posledních letech se rozšiřuje také poměr stran 21:9, který výrobci většinou označují jako ,, UltraWide“, nicméně Samsung širokoúhlý poměr stran s novým monitorem C49J89 posunul na úplně novou úroveň. Tento model totiž disponuje poměrem stran 32:9 a výrobce tento prvek pojmenoval jako ,,Super UltraWide“ formát. Je to opravdu zajímavý monitor, který svou velikostí připomíná spíše televizor, a navíc je zakřivený (1800R), takže svého majitele takřka dokonale obklopí. Je jisté, že díky výraznému zakřivení budou zážitky z hraní nebo sledování filmů na tomto velkém monitoru opravdu intenzivní a díky svým rozměrům zvládne naprosto dokonale zastoupit dva separátní monitory střední velikosti. Design této novinky je vcelku jednoduchý, ale zároveň elegantní a dobře vypadají hlavně tenké rámečky po stranách a v horní části displeje. Ve spodní části, která obsahuje logo výrobce, je rámeček už nepatrně tlustší, ale to samozřejmě ničemu nevadí.

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem

Ovládací panel složený z klasických tlačítek se nachází pod spodním rámem a je umístěný blíže středu, což dává z ergonomického pohledu smysl. Na tlačítka umístěná vzadu by byl opravdu problém dosáhnout, a to samé platí také pro joystick, který Samsung v poslední době rád používá a který dává také na záda. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 1203 x 525.5 x 381.6 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.1 kg, což jsou údaje platící pro konfiguraci s připojeným stojánkem. Je to tedy opravdu pořádně velký monitor a k jeho bezpečnému a pohodlnému usazení to bude chtít pořádně velký stůl. Nebo stěnu, stojánek jde totiž od šasi odpojit a tento monitor je tak možné pověsit na stěnu prostřednictvím držáku VESA 100 x 100 mm. Samotný stojánek obsahuje opravdu rozměrnou základnu a stabilita by měla být perfektní za všech okolností. Možnosti nastavení polohy jsou poměrně slušné, a kromě klasické úpravy sklonu v rozsahu -2 až 15 stupňů je možné monitor také natočit a neschází ani výškové nastavení v rozsahu 120 mm. Možnost postavení na pivot schází, ale to samozřejmě vychází z prohnuté konstrukce, u které je tento prvek nesmyslný.

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem

Na již zmíněné úhlopříčce 49 palců použil výrobce rozlišení 3840 x 1080 pixel při poměru stran 32:9, z čehož vychází jemnost obrazu čítající 81 ppi. To na první pohled nevypadá jako nic světoborného, ale vzhledem k enormní úhlopříčce to není až tak špatné. O podsvícení se samozřejmě postaraly LEDky, monitor pracuje na vysoké obnovovací frekvenci 144Hz a typický jas čítá 300 cd/m2 (minimální je 250 cd/m2). Typický kontrast dosahuje 3000:1 a odezva se zastavila na slušné hodnotě 5ms G2G. Co se týče panelu, tak výrobce vsadil na typ VA, takže pozorovací úhly dosahují 178 stupňů horizontálně i vertikálně a očekávat můžeme i dobré podání barev. Výrobce zmiňuje, že tento monitor zvládne zobrazit obsah jako dva 27 palcové monitory umístěné vedle sebe, takže to bude ideální kousek nejenom pro nadšence do multimédií, ale také pro náruživé pracanty, kteří pracují na několika projektech zároveň. Díky technologii Picture-by-Picture je možné připojit k monitoru dva zdroje obrazu obrazu zároveň, například notebook, druhý počítač nebo třeba dokovací stanici DeX.

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem

Dále musíme zmínit také funkci Easy Setting Box, která umožňuje rozdělit obrazovku až na šest částí a k dispozici je opravdu nepřeberné množství typů rozdělení. Výrobce samozřejmě myslel také na ochranu a tu zastřešuje technologie Eye Saver Mode, která sdružuje funkce Flicker Free a redukci modré složky světla. Flicker Free zase zabraňuje nepříjemnému problikávání podsvícení a obě tyto funkce zabraňují nadměrné únavě očí při dlouhodobějším používání. Konektivní výbava zahrnuje dva porty HDMI, rozhraní DisplayPort, dva porty USB Type-C, dva ve verzi 2.0, jeden ve verzi 3.0 a neschází ani 3.5 mm audio konektor. Výrobce nezapomněl ani na stereo reproduktory a ty disponují vysokým výkonem 2x 7W, takže zvukový projev by nemusel být špatný. Tento nový monitor je již zalistovaný na oficiálních stránkách výrobce, kde je o něm k dispozici spousta zajímavých informací. O ceně ani dostupnosti se ale prozatím bohužel ještě nic neví, nicméně se dá předpokládat, že levný tento monitor zcela jistě nebude.

Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung představil monitor C49J89, obra s úhlopříčkou 49 palců a opravdu širokoúhlým poměrem stran


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.