Přeposlat Dell S2419HM a S2719DM: Tenké stylové monitory s podporou HDR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell S2419HM a S2719DM: Tenké stylové monitory s podporou HDR

16.02.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Dell představila dva nové monitory s označením S2419HM a S2719DM, které se vyznačují hezkým designem a podporou technologie HDR. Pojďme se na ně tedy podívat trochu podrobněji a rozebrat, co vlastně můžou nabídnout.

Dell S2419HM a S2719DM: Tenké stylové monitory s podporou HDR

Jedná se o další dva monitory od Dellu s podporou technologie HDR a tento výrobce se na tuto funkci docela často zaměřuje. Jedná se o modely určené ke konzumaci multimédií, takže jsou to takové domácí monitory a hned na první pohled tito sourozenci zaujmou atraktivním, stylovým zevnějškem. Prim u něj hrají tenké rámečky, což je v dnešní době velmi populární prvek se spoustou výhod. Díky tomuto typu konstrukce můžou výrobci vtěsnat větší úhlopříčky do menšího šasi, a navíc to skvěle vypadá. V nejtenčím bodě jsou rámečky u těchto monitorů tenké pouhých 5.5 mm a v nejtlustším, což je spodní část, má rám na výšku 29 mm. Nepatrně tlustší spodní část ale ničemu nevadí, nijak to povedený design nenarušuje a ve spodní části pak najdeme logo výrobce a ovládací panel. Ten je umístěný v pravé části spodního rámu a je složený z klasický, hardwarových tlačítek. Designově se povedl i stojánek vyvedený ve stříbrné barvě, který disponuje rozměrnou základnou a otvorem v noze ke zkrocení neposedné kabeláže.

Dell S2419HM a S2719DM: Stylové monitory s podporou HDR

Možnosti nastavení polohy jsou ale bohužel velmi omezené a u obou těchto monitorů lze upravit jenom sklon, a to v rozsahu od -5 do 21 stupňů. Na upravení výšky či možnost postavení na pivot můžeme zapomenout a platí také pro pověšení na stěnu. Žádné vstupy pro ukotvení držáku VESA na zádech těchto monitorů nejsou a je to dáno hlavně tím, že mají velmi tenký profil a ony vstupy by vlastně zasahovaly až do samotného panelu. Je to docela paradox, protože právě díky tenkému šasi by se tyto monitory na stěně skvěle vyjímaly a je to tak onen tenký profil, kvůli kterému nemohl výrobce použít vstupy pro pověšení. Kompletní rozměry menšího modelu S2419HM jsou 537.5 x 411.6 x 157.6 mm, větší kousek S2719DM měří 610.9 x 452.7 x 157.6 mm a všechny tyto údaje platí v konfiguraci s připojeným stojánkem. Ještě dodáme, že tloušťka samotných monitorů je v obou případech pouhých 29 mm, takže jsou to opravdu velmi tenké modely a moc místa nezaberou. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím, u kterých je hlavní rozdíl v úhlopříčce obrazu.

Dell S2419HM a S2719DM: Stylové monitory s podporou HDR

Zatímco menší model S2419HM disponuje úhlopříčkou 23.8 palce, větší S2719DM má palců hned 27, jak už je ostatně patrné z jeho označení. Další rozdíl najdeme v oblasti rozlišení, kde si menší verze vystačila s klasickým Full HD (1920 x 1080 pixleů) a u větší už výrobce sáhl po 2K rozlišení čítajícím 2560 x 1440 pixelů. Jemnost obrazu je tak nepatrně lepší u modelu S2719DM (93 vs. 109 ppi). Poměr stran je v obou případech stejný, 16:9, což platí také pro obnovovací frekvenci čítající 60 Hz či LED podsvícení. Shodu najdeme i u jasu, přičemž oba tito sourozenci disponují typickým jasem 400 cd/m2 a maximálně se jas může vyšplhat až na 600 cd/m2. Odezva čítá v obou případech 5ms a pozorovací úhly dosahují širokých 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Dell použil u obou těchto monitorů IPS panel, a kromě širokých pozorovacích úhlů se tak můžeme těšit také na dobré podání barev. Za zmínku pak určitě stojí i více než 99% pokrytí spektra sRGB a barevný rozsah DCI-P3 vyšší než 85 %. Jak jsme se v úvodu zmínili, jedna z hlavních předností těchto stylových sourozenců je podpora technologie HDR, nicméně v tomto ohledu se trochu rozcházejí.

Dell S2419HM a S2719DM: Stylové monitory s podporou HDR

Zatímco menší model dostal do vínku CinemaColor HDR, větší má certifikaci DisplayHDR 400 od společnosti VESA. Dell samozřejmě nezapomněl ani na ochranu očí uživatelů a z toho důvodu jsou oba tyto monitory osazeny technologiemi Flicker-Free a Comfort View. První se stará o redukci nepříjemného problikávání podsvícení a druhá zase eliminuje modrou, tedy tu nejvíce škodlivou složku světla. Uživatel by tak neměl cítit výraznější únavu očí ani při dlouhodobějším používání. Konektivní výbava je taková obyčejná a obsahuje pouze dva HDMI porty, audio konektor a konektor pro připojení elektrického kabelu. Oba tyto hezké monitory jsou již zalistovány na oficiálních stránkách výrobce, kde je o nich k dispozici spousta informací a veškeré technické specifikace. Menší model S2419HM má cenovku 300 dolarů (cca 6 155 Kč bez DPH) a větší vyjde na 500 dolarů, tedy na zhruba 10 260 Kč bez DPH. Některé naše e-shopy mají model S2719DM již zalistovaný na svých stránkách a u nás stojí okolo 12 500 Kč s DPH, ale skladem prozatím nikde není.

Dell S2419HM a S2719DM: Stylové monitory s podporou HDR

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell S2419HM a S2719DM: Tenké stylové monitory s podporou HDR


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.