Přeposlat Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

23.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Dnes se v rychlosti podíváme na korejskou společnost Samsung, která před nedávnem představila dva nové monitory. Obě novinky se vyznačují VA panelem, vysokou obnovovací frekvencí a technologií FreeSync.

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

Tyto dva nové monitory se jmenují C24FG70 a C27FG70, ale na některých trzích můžou mít i označení C24FG70FQ  a C27FG70FQ. Jedná se o poměrně stylové a dobře vybavené monitory s prohnutým panelem (míra prohnutí dosahuje hodnoty 1800R), takže by mohly nabídnout zajímavé zážitky při hraní nebo sledování filmů. Typově oba tyto modely spadají do třídy multimediálních monitorů a díky přítomnosti technologie FreeSync by o ně mohli projevit větší zájem i hráči počítačových her. Na techniku se ale podíváme až později a začneme jako pokaždé designem, který je vcelku povedený a oba monitory vypadají stylově a elegantně. Může za to hlavně použití decentní textury na plastovém těle připomínající broušený kov a stejný styl je využitý i na stojánku s kruhovou základnou. Samotný stojánek nabídne vcelku slušné možnosti nastavení polohy a kromě klasické úpravy sklonu lze monitor také natočit, upravit jeho výšku a otočit ho o 90 stupňů (pivot).

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

Vypadá to, že stojánek není možné od těla odpojit a pověšení na stěnu se tak s největší pravděpodobností konat nebude. V zadní části si lze v oblasti ukotvení nohy stojánku všimnout jakéhosi kruhu, což je interaktivní LED prstenec, jehož schopností je pulzovat v rytmu hudby nebo zvuků. Je to docela hezký a zajímavý prvek, který by mohl pomoct navodit při hraní nebo sledování filmů tu správnou atmosféru. Na zadní straně si lze všimnout také malého joysticku, který slouží k pohybu v uživatelském prostředí a tento ovládací prvek je doplněný ještě trojicí klasických tlačítek pod spodním rámem. Tato tlačítka navíc slouží k přístupu do nového uživatelského rozhraní ,,Gaming UX“. Nyní se můžeme přesunout k technickým specifikacím. Model s označením C24FG70 disponuje úhlopříčkou 23.5 palce a jeho větší sourozenec C27FG70 pak nabídne, podle označení, 27 palců. Rozlišení čítá v obou případech klasických 1920 x 1080 pixelů při poměru stran 16:9, z čehož vyplývá, že menší model nabídne nepatrně jemnější podívanou.

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

Jemnost jeho obrazu dosahuje hodnoty 94 ppi a u většího modelu se jemnost zastavila na čísle 82 ppi. Jak jsme se zmínili již v úvodu, oba tyto monitory se pyšní vysokou obnovovací frekvencí a ta dosahuje hezkých 144 Hz. Monitory navíc podporují technologii Adaptive-Sync, takže i FreeSync od AMD, díky které si hráči užijí plynulý obraz i při nižší snímkové frekvenci. Samsung použil panel typu VA, a to konkrétně typ SVA (Super Vertical Alignment) a můžeme se tak těšit jak na dobré podání barev, tak na široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně). Zmínit bychom měli také statický kontrastní poměr 3000:1 a systém podsvícení postavený na bázi kvantových teček (Quantum Dots). Díky tomu Samsung vyzdvihuje 125% pokrytí spektra sRGB a špatně nevypadá ani odezva čítající pouhou 1ms G2G. Oba monitory jsou velmi moderní a obsahují jak technologii zabraňující blikání podsvícení (Flicker Free), tak technologii Low Blue Light, která se stará o redukci modré složky světla a chrání tím oči.

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje dva porty HDMI, rozhraní DisplayPort ve verzi 1.2 a samozřejmě neschází ani 3.5 mm audio jack pro zapojení sluchátek. Technologie FreeSync funguje jak přes HDMI, tak přes DisplayPort, nicméně k dosažení maximální obnovovací frekvence bude pravděpodobně nutné použít DisplayPort. Součástí výbavy jsou také integrované reproduktory, nicméně výrobce prozatím nezmínil jejich výkon. Oba tito sourozenci by se měli začít prodávat v průběhu října a známé už jsou i jejich doporučené ceny. Menší model C24FG70 by měl stát 399 dolarů (cca 9 670 Kč bez DPH) a větší C27FG70 499 dolarů, což je po přepočtu zhruba 12 100 Kč bez daně. Není to úplně málo, ale kombinace prohnutého VA panelu, technologie FreeSync a vysoké obnovovací frekvence není úplně běžná a je tedy jasné, že si za tyto modely nechá Samsung dobře zaplatit.

Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung C24FG70 a C27FG70: Další dvě novinky z ranku prohnutých monitorů


počet příspěvků: 1

Rostislav Hašek

07.11.2016 v 11:18

Nevíte kolik je minimální hodnota jasu u těchto monitorů? Ve specifikacích mají psané 250, ale tím se asi myslí něco jiného... 250 je maximum u mého dosavadního monitoru.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.