AOC


Přeposlat Úsporná kancelář: Pohled na energetické štítky, ekologické balení a monitory šetřící energii

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Úsporná kancelář: Pohled na energetické štítky, ekologické balení a monitory šetřící energii

29.02.2016 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Energeticky efektivní a udržitelné technologie jsou v dnešní době vnímány nejen jako dobré pro naši planetu, ale zároveň výhodné i pro uživatele, kteří jejich provozem ušetří náklady na spotřebovanou elektrickou energii. Například koupí úsporného monitoru. Vzhledem k veliké různorodosti certifikací a ekologicky úsporným funkcím, které nyní různé monitory nabízejí, mají uživatelé potíže s určením skutečné zodpovědnosti k životnímu prostředí. Pro ulehčení této situace, nabídne AOC letos uživatelům přehled vybraných ekologických certifikátů a úsporných funkcí monitorů, aby si uměli lépe vybrat vhodný monitor dle jejich preferencí.

Úsporná kancelář: Pohled na energetické štítky, ekologické balení a monitory šetřící energii

Nízká spotřeba, nulový vypínač, certifikováno významnými eko štítky: většina AOC monitorů, jako je  I2475PXQU, je šetrná k životnímu prostředí a nákladům na energii.

EnergyStar 6.0 – Nízká spotřeba energie

Vedle několika mezinárodních a regionálních ekologických certifikátů se uživatelé nejspíš setkají se štítky EnergyStar, TCO a EPEAT. Certifikační značka EnergyStar 6.0 primárně poskytuje informace ohledně spotřeby energie a efektivnosti monitoru. Například vyžaduje, aby se monitor po delší době nečinnosti automaticky přepnul do úsporného režimu. Všechny současné AOC monitory tento certifikát získaly. EnergyStar 6.0 rovněž určuje úroveň spotřeby energie pro monitory v úsporném režimu. Ta musí být nižší než 0,5 W. Koupě monitoru s nejnovější certifikací EnergyStar 6.0 je zárukou snížení spotřeby elektrické energie a může přinést i dlouhodobé úspory nákladů.

TCO 6.0 a EPEAT – Záruka udržitelnosti životního cyklu

Monitory se štítkem TCO 6.0 a EPEAT splňují řadu kritérií, která přesahují pouze úroveň spotřeby energie. Oba certifikáty vyžadují, aby byly monitory vyráběny společensky zodpovědným způsobem za použití ekologických materiálů. Monitory značené oběma certifikáty by měly mít dlouhou životnost. Přispívají tak nejen ke snížení elektronického odpadu, ale jsou i trvalou investicí pro uživatele. Štítek TCO 6.0 také znamená, že monitory splňují další náležitosti, jako jsou vysoká obrazová kvalita nebo bohatá škála ergonomických nastavení. Certifikát EPEAT vyžaduje, aby byly vlivy monitoru na životní prostředí posuzovány během celého životního cyklu produktu. Toho je dosaženo kombinací povinných a volitelných kritérií: např. použití alespoň 90% recyklovatelného balení. Od toho, kolik kritérií monitory splňují, se odvíjí hodnocení „Bronzový”, „Stříbrný” a „Zlatý”.

Energeticky úsporné funkce

Většina AOC monitorů nejen že získala všechny důležité certifikace, navíc obsahuje i další funkce, které pomáhají uživatelům pracovat ještě úspornějším způsobem. Některé modely se mohou například pochlubit vestavěným nulovým vypínačem, který uživatelům umožňuje monitor zcela vypnout. Všechny AOC monitory jsou vybaveny Eco módem, jenž uživatelům umožňuje optimalizovat spotřebu energie. Vybrané modely z řady Pro pak spotřebují v úsporném režimu méně než 0,1 W elektrické energie. Navíc software pro správu napájení e-Saver od AOC dovolí uživatelům nastavit časový interval, po kterém se monitor v rámci úspory energie automaticky vypne.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Úsporná kancelář: Pohled na energetické štítky, ekologické balení a monitory šetřící energii


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.