Přeposlat Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

11.12.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud si chcete nadělit pod stromeček nějaký hezký herní monitor, máme pro vás zajímavý tip. Na našem trhu začínají být dostupné nové herní monitory G-Master od japonské společnosti Iiyama, o kterých jsme přinesli první informace nedávno. Dnes si je rozebereme trochu podrobněji a podíváme se, co všechno vlastně můžou nabídnout.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

Výrobce tuto skupinku monitorů shromáždil pod jméno G-Master, podle kterého je na první pohled hned jasné, na koho že to vlastně cílí. Jednotlivé modely jsou odstupňovány podle ceny a výbavy. Nejlevnější kousek se jmenuje Black Hawk, střední monitor dostal jméno Red Eagle a ten nejvíc vybavený a nejdražší se jmenuje Gold Phoenix. Produktová stránka ukazovala ještě jeden o stupínek výše posazený model s označením Silver Crow, nicméně o tom se zatím bohužel nic neví. Pojďme si tedy všechny nové monitory rozebrat hezky postupně a začneme tím základním.

Iiyama Black Hawk
Tento základní model se prodává ve dvou velikostních verzích, menší má úhlopříčku 24 palců a kódové označení GE2488HS-B1, zatímco větší disponuje 27 palci a má označení GE2788HS-B1. Design je velmi jednoduchý, nekomplikovaný a prim hrají ostré linie, což herním monitorům většinou sluší a tento model není výjimkou. Všechny tři monitory mají design víceméně shodný a jediný rozdíl je ve stojánku, který je u tohoto modelu trochu jiný, než u jeho dražších sourozenců. Pochválit musíme hlavně docela tenké rámečky a tato pochvala platí celé rodince G-Master. Vraťme se ale ke stojánku, který má pouze základní možnosti nastavení polohy a jediné, co jde upravit, je sklon v rozsahu 20 stupňů nahoru a 5 stupňů dolů. Stojánek jde ale od těla odpojit a monitor je tak možné pověsit na stěnu, a to pomocí standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Jak jsme se již zmínili, úhlopříčka může být 24 nebo 27 palců a v obou případech dostane majitel klasické fullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) při poměru stran 16:9 a LED podsvícení.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

Menší verze tedy bude mít nepatrně ostřejší obraz. Monitor pracuje na obnovovací frekvenci 60Hz a jeho odezva čítá pouhou 1ms, takže v tomto ohledu si opravdu není na co stěžovat. Nízká odezva ale značí použití TN panelu a tak tomu skutečně je. Pozorovací úhly jsou tedy trochu horší a čítají 170 stupňů horizontálně a 160 vertikálně a bude hodně záležet na tom, jak se výrobci povede vyladit barevné podání. Na druhou stranu, u vyloženě levného a základního herního monitoru není TN panel žádnou velkou překážkou. Statický kontrast monitoru je 1000:1, dynamický se může vyšplhat až na 12000000:1 a jas může dosahovat hodnoty 250 cd/m2. Konektivita je spíše základní a obsahuje VGA port, rozhraní DVI-D, HDMI konektor a nechybí ani audio konektory. Výrobce vybavil tento model také několika herními technologiemi, jako jsou například Black Tuner nebo OverDrive. Menší verze GE2488HS-B1 je již dostupná i na našem trhu a cena začíná na příjemné částce 4 600 Kč s DPH. Větší verze GE2788HS-B1 je už pochopitelně o něco dražší a vyjde na zhruba 6 900 Kč s DPH.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

Iiyama Red Eagle
Red Eagle spadá do střední třídy, opět se můžeme těšit na dvě velikostní varianty a úhlopříčky obrazu jsou opět 24 a 27 palců. Menší model se jmenuje GB2488HSU-B2 a větší dostal jméno GB2788HS-B1, přičemž hlavní specifikace jsou stejné, jako u monitoru Black Hawk. Majitel tedy dostane fullHD rozlišení, TN panel s nízkou odezvou 1ms a technologii Black Tuner, která slouží hlavně pro lepší orientaci v tmavých prostorách. Několik rozdílů mezi verzemi Black Hawk a Red Eagle ale přece jenom je a ty nejvíce patrné se nachází v oblasti stojánku. Ten nabídne podstatně lepší možnosti nastavení polohy a kromě upravení náklonu v rozsahu od +22 do -5 stupňů jde upravit i výška (v rozsahu 130 mm), monitor lze také naklopit a nechybí ani možnost postavení na pivot.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

V oblasti polohovatelnosti je na tom tedy tento model velmi dobře a navíc mu zůstala možnost pověšení na zeď pomocí držáku VESA 100 x 100 mm. Další rozdíl je v obnovovací frekvenci, která u modelu Red Eagle čítá 144Hz a změnila se i maximální úroveň jasu. Ta může dosahovat hodnoty až 350 cd/m2. Tento model se pyšní také podporou technologie AMD FreeSync pro plynulejší obraz pomocí synchronizace monitoru s grafickou kartou. Zmínit bychom měli i lepší konektivní výbavu, která obsahuje dva porty HDMI, jeden port DVI-D a rozhraní DisplayPort. Klasický a dnes již málo používaný VGA konektor tedy chybí. Red Eagle má také výkonnější stereo reproduktory o výkonu 2x3W, přičemž Black Hawk je osazený reproduktory o výkonu 2x1W. Menší model na našem trhu zatím k dispozici není, ale větší ano a výrobce si za něj řekne o zhruba 10 400 Kč s DPH.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

Iiyama Gold Phoenix
Nakonec jsme si nechali tento nejdražší a nejlépe vybavený model, který nese kódové označení GB2888UHSU-B1. Jedná se zároveň o největší monitor z celé rodiny G-Master a tento kousek se pyšní úhlopříčkou obrazu 28 palců. Na takto velké úhlopříčce už by bylo fullHD rozlišení trochu na hraně a výrobce proto sáhnul po 4K rozlišení čítajícím 3840 x 2160 pixelů. Výsledná jemnost obrazu dosahuje hodnoty 157 ppi, což není špatné a můžeme se tak těšit na příjemně ostrý obraz. Možnosti nastavení polohy jsou stejné, jako u modelu Red Eagle a majitel tak dostane v tomto směru kompletní výbavu. Výrobce sáhl i u tohoto monitoru po TN panelu, což už trochu zamrzí, protože se nejedná o žádný levný základ a bude to vcelku drahý kousek, takže IPS panel by mu určitě slušel víc. Pozorovací úhly jsou tedy trochu horší (170 stupňů horizontálně a 160 stupňů vertikálně), ale odezva čítá 1ms G2G a obnovovací frekvence je opět výborných 144Hz.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

Proti předchozím modelům se opět trochu liší konektivní výbava a Gold Phoenix je osazený analogovým VGA konektorem, dvojicí HDMI portů (jeden je s podporou technologie MHL) a nechybí ani rozhraní DisplayPort a audio konektory. Vestavěné stereo reproduktory mají stejný výkon, jako v případě modelu Red Eagle, tedy 2x3W a výrobce i u tohoto monitoru zachoval podporu technologie AMD FreeSync. Ve výbavě pak najdeme i ostatní technologie, jako je BlackTuner nebo OverDrive. Tento model se na našem trhu zatím bohužel neprodává, ale měl by se dostat do prodeje ještě v průběhu prosince, před Vánocemi. Cena je prozatím neznámá, nicméně se dá očekávat, že bude výrazně vyšší, než v případě 27 palcové verze modelu Red Eagle. V úvodu zmíněný monitor s plánovaným označením Silver Crow je prozatím velkou neznámou a nic se o něm neví, ale tipujeme, že se bude jednat o variantu tohoto monitoru s rozlišením 4K a hlavní rozdíl bude v tom, že Silver Crow bude podporovat technologii NVIDIA G-Sync namísto AMD FreeSync.

Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Herní monitory Iiyama G-Master jsou již dostupné na našem trhu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.