Přeposlat Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

23.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Acer se v oblasti monitorů poslední dobou opravdu činí a vydává jednu novinku za druhou. Dnes se podíváme hned na tři nové monitory, které mají společné vysoké rozlišení, IPS panel a velmi slušné specifikace.

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

Novinky nesou označení G257HU, CB240HYK a K242HQK a všechny tyto modely spadají spíše mezi menší monitory, protože mají úhlopříčky od 23.6 do 25 palců. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme v blízké budoucnosti těšit.

Acer G257HU
Začneme tímto velmi stylovým kouskem, který zaujme hned na první pohled svým atraktivním designem a hlavně velmi tenkými rámečky. Díky nim vypadá zobrazovací plocha větší, než jaká ve skutečnosti je a rámeček je trochu tlustší pouze ve spodní části, kde se nachází logo výrobce. Dobře vypadá také stojánek, nicméně možnosti nastavení polohy jsou bohužel pouze základní a bude možné upravit si jenom sklon. Na výškové nastavení nebo postavení na pivot tak budete moct zapomenout. Tento model staví na úhlopříčce obrazu 25 palců a vysokém rozlišení 2560 x 1440 pixelů při poměru stran 16:9.

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

O podsvícení se samozřejmě postaraly LEDky (typ W-LED) a monitor je postavený na IPS panelu, takže můžeme očekávat perfektní podání barev a samozřejmě také široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně). Odezva monitoru čítá 4ms G2G, hodnota statického kontrastu se zastavila na čísle 1000:1 a jas je standardních 350 cd/m2. Konektivní výbava je vcelku solidní a zahrnuje klasický HDMI port, rozhraní DL-DVI a DisplayPort. Nebudeme ochuzeni ani o audio konektory a vestavěné reproduktory o výkonu 2 x 1.5 W. Monitor je osazený také technologií eliminující problikávání podsvícení a módem Low Blue Light. Prodej tohoto atraktivního a dobře vybaveného modelu by měl začít v průběhu března tohoto roku.

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

Acer CB240HYK
Další v řadě je tento model, který nabízí velmi zajímavou kombinaci malé úhlopříčky a vysokého rozlišení, což bude znamenat perfektně ostrý a jemný obraz. Po stránce designu se nejedná o nijak zajímavý kousek, ale stojánek je osazený otvorem pro zkrocení neposedné kabeláže a nabídne kompletní možnosti nastavení polohy. Kromě sklonu tak půjde upravit také výška a samozřejmě nechybí ani možnost postavení na pivot. Tento monitor má úhlopříčku obrazu 23.8 palce a vysoké rozlišení čítající 3840 x 2160 pixelů, což výrobce označuje jako Ultra HD. Opět se můžeme těšit na IPS panel a široké pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně, stejně tak jako na podsvícení typu W-LED. Odezva tentokrát čítá 6ms G2G, hodnota statického kontrastního poměru je 1000:1 a jas je trochu netypických 310 cd/m2. Konektivní výbava zahrnuje HDMI s rozhraním MHL 2.0, DL-DVI a DisplayPort. Vestavěné reproduktory se pyšní slušným výkonem 2 x 2 W, takže kvalita zvuku by mohla být ucházející. Prodej modelu CB240HYK by měl začít v průběhu dubna tohoto roku a cena zatím zůstává neznámá.

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

Acer K242HQK
Tento nový monitor je velmi podobný modelu CB240HYK výše a hlavní rozdíl mezi oběma monitory je v úhlopříčce obrazu. Tento kousek disponuje úhlopříčkou 23.6 palce a nižší odezvou o hodnotě 4ms G2G. Většina specifikací, jako rozlišení 3840 x 2160 pixelů a statický kontrastní poměr 1000:1 pak zůstala stejná a nepatrně se liší pouze jas, který je 300 cd/m2. Trochu okleštěný byl také stojánek, který nabídne pouze základní možnost nastavení sklonu. Výbava je pak shodná s modelem výše (zahrnuje HDMI s rozhraním MHL 2.0, DL-DVI a DisplayPort) a zachovány zůstaly také integrované reproduktory o výkonu 2 x 2 W.

Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer připravuje tři nové monitory s IPS a vysokým rozlišením


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.