Přeposlat EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

08.08.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost EIZO, známý to japonský výrobce monitorů, představila nový monitor určený převážně pro náročné uživatele. Model s označením FlexScan EV3237 nabídne moderní technologie, rozsáhlou výbavu a také 4K rozlišení.

EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

Dalo by se říct, že se jedná o vlajkovou loď společnosti EIZO pro tento rok a jako taková výkladní skříň technologií výrobce nabídne samozřejmě pouze to nejlepší. Tento model cílí na náročné uživatele a také na profesionály, protože kromě hraní a různých multimédií se bude jednat o ideální monitor pro použití v CAD/CAM. Na techniku se ale podíváme až později a začneme jako vždy designem. Ten je velmi jednoduchý a výrobce se v případě tohoto monitoru zaměřil hlavně na co nejlepší funkčnost. Rámeček okolo displeje je vcelku tenký a v jeho spodní části, přesně uprostřed, je umístěný dobře přístupný ovládací panel. Po stránce rozměrů se jedná o pořádný kus železa, kompletní rozměry monitoru bez stojánku jsou 731 x 428 x 59.5 mm a hmotnost se pak zastavila na hodnotě 7.8 kg. Stojánek disponuje kruhovou základnou a poskytne vcelku dobré možnosti nastavení polohy. Kromě klasického vyklápění v rozsahu 5 až 35 stupňů je možné upravit si také výšku (v rozsahu 139 mm) a nechybí ani možnost naklopení.

EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

Stojánek je odnímatelný a po jeho odpojení je možné pověsit monitor na stěnu, a to pomocí standardního držáku VESA 100 x 100 mm. Nyní se dostáváme k technickým specifikacím, které staví na IPS panelu a vysokém rozlišení 3840 x 2160 pixelů, což je značeno jako 4K nebo UHD rozlišení. O podsvícení se samozřejmě postaraly LEDKy s technologií, která zabraňuje problikávání. Vzhledem k použití IPS panelu určitě nepřekvapí široké pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Odezva čítá vcelku slušných 5ms G2G, hodnota jasu se zastavila na čísle 300 cd/m2 a statický kontrastní poměr je 1000:1. Výrobce tento monitor vybavil technologií, která zlepšuje kvalitu obrazu při použití nižšího, než nativního rozlišení a nechybí ani funkce obraz v obraze. Tato funkce umožní zobrazení obrazu ze dvou rozdílných zdrojů, a zatímco obraz z hlavního zdroje je přes celou plochu displeje, sekundární obraz je umístěný ve zmenšeném okně.

EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

U něho lze nastavit dvě různé velikosti a můžete si ho dát do jakéhokoliv ze čtyř rohů displeje. Vzhledem k úhlopříčce čítající 31.5 palce se jedná o praktickou a využitelnou funkci. Spolu s monitorem dostanete také software ScreenManager Pro, který vám umožní nastavit obraz pohodlně prostřednictvím myši a klávesnice, namísto použití klasického vestavěného uživatelského rozhraní. Při nastavení vám pak usnadní práci trojice přednastavených módů, které jsou označeny jako sRGB, Movie, Paper a další dva módy si pak lze přizpůsobit k obrazu svému. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje dva porty DisplayPort ve verzi 1.2, jeden HDMI port a také rozhraní DL-DVI. Výrobce neopomněl ani audio konektory, vestavěné stereo reproduktory (o výkonu 2 x 1W) a nechybí ani USB porty ve verzi 3.0. Typická spotřeba tohoto monitoru je 30 W a maximální by se měla pohybovat okolo 105 W. EIZO FlexScan EV3237 by se měl na trh dostat v průběhu září, avšak cena zatím zveřejněna nebyla.

EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku EIZO FlexScan EV3237: 31.5 palcový monitor pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.