Přeposlat Lenovo ThinkVision L2323z

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lenovo ThinkVision L2323z

15.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Lenovo nedávno představila nový multimediální monitor pro uživatele ze sféry businessu. Model ThinkVision L2323z VoIP nabízí mimo jiné také velké množství doplňků a přizpůsobení pro akce typu video-konferencí. Tento monitor s panelem o úhlopříčce 23 palců (58,4 cm) je vůbec prvním monitorem s certifikátem pro Microsoft Lync business class VoIP solution. Připomeňme, že VoIP (Voice over Intrernet Protocol) je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP, například prostřednictvím počítačové sítě. Využívá se pro telefonování prostřednictvím internetu nebo jiného datového spojení.

Lenovo ThinkVision L2323z

L2323z nabízí uživatelům například hardwarově podmíněnou zdvojenou obrazovku, duální mikrofon s digitálním potlačením zvuku na pozadí a fyzické prvky ovládání hovoru přes VoIP. Monitor byl nepochybně vyroben s přihlédnutím k video a audio aplikacím, zejména ale ke zmíněným aplikacím VoIP, jako jsou Microsoft Lync nebo třeba Skype. ThinkVision L2323z je vybaven panelem Wide IPS s LED podsvícením a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Monitor nabízí mj. velmi dobré pozorovací úhly a kvalitně si poradí i s barvami a odstíny šedé.

 

Lenovo ThinkVision L2323z

Jedním z největších pozitiv tohoto monitoru je integrovaná HD kamera, která nabízí Full HD rozlišení (1080 pixelů) s chytrým řešením jejího vypínání (znemožňujícím případné špehování přes „hacknutou“ kameru). Nastavení dvojitého mikrofonu zase přináší čistý digitální hlas i zvuk a účinné potlačení šumu na pozadí. Ten může mít podobu hlasitého ťukání do klávesnice nebo prostě jen běžný ruch práce v kanceláři.

 

Lenovo ThinkVision L2323z

Monitor ovšem nabízí také několik skvělých hardwarových specifikací. Mezi ty patří například přítomnost tří integrovaných USB 3.0 portů a zabudovaných reproduktorů. Zdvojená obrazovka (hardwarově podmíněná) zase umožňuje simultánně zobrazit dva zcela nezávislé zdroje videa a disponuje funkcí built-in split screen a PIP (Picture in Picture). Na pravé straně spodního rámečku monitoru nalezneme pět hlavních ovládacích tlačítek, sloužících k ovládání hlasitosti reproduktorů a mikrofonu, nastavení celkové hlasitosti nebo třeba ukončování či pozdržování probíhajících hovorů.

 

Lenovo ThinkVision L2323z

 

Stojánek elegantního matně černého monitoru L2323z je velmi šikovný a maximálně polohovatelný. Má půdorys půlkruhu a rovný držák je stabilní a pevný. Umožňuje nastavovat výšku panelu, sklon panelu, otáčet jej kolem osy a nastavit tak perfektní umístění prakticky na jakémkoliv rovném podkladu. Přemístění monitoru se navíc dá vyřešit bez jakéhokoliv nářadí, což je jistě praktické a výhodné (například když si přejete umístit monitor na zeď). Lenovo ThinkVision L2323z působí jako skutečně povedený výrobek, který bude zřejmě velmi oblíben nejen u uživatelů ze sféry obchodnictví. Nejde o klasický multimediální monitor, umí toho mnohem víc. Na zahraniční trh přichází již v těch dnech, tedy v červnu 2012. Více informací bude známo v příštích dnech.

 

Lenovo ThinkVision L2323z

Základní údaje:

Typ: IPS s LED

Barva: Matně černá

Velikost obrazovky: 23 palců (58,4 cm)

Nativní rozlišení: 1920 x 1080 pixelů

Konektivita: USB 3.0 porty

HD kamera: Ano

Reproduktory: Ano

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lenovo ThinkVision L2323z


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.