Přeposlat Dell UltraSharp U2311H

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell UltraSharp U2311H

11.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Monitor Dell UltraSharp U2311 patří ve své výkonnostní třídě k tomu nejlepšímu na současném trhu. Využívá nejnovější technologie, ovšem v kombinaci se starými osvědčenými prvky (například vysokou polohovatelností panelu). V rámci své cenové kategorie se nachází nepochybně v popředí. Jediným zjevnějším nedostatkem je poměr dynamického kontrastu, činící jen 10 000:1. Náročnějším uživatelům by také nemusela vyhovovat mírně delší doba pixelové odezvy. Široké pozorovací úhly, vysoká kvalita obrazu a technologie IPS však z U2311 dělají skutečného přeborníka mezi podobnými monitory.

Dell UltraSharp U2311H

Monitor měří 35,6 x 54,9 x 18,5 centimetru (výška x šířka x hloubka) a váží 6,4 kilogramu. Úhlopříčka panelu činí 23 palců (58,4 cm) a maximální rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Mnohé dnešní monitory obětovaly plnou polohovatelnost a umožňují pouze naklápění nahoru a dolů. To však není případ UltraSharp U2311. Tento monitor umožňuje jak naklápění, tak i otáčení na podstavci a nastavení výšky. Dalším oblíbeným znakem mnoha moderních monitorů je možnost jejich umístění na stěnu. V tomto směru byl monitor U2311 výrazně zdokonalen a umožňuje práci se svým plochým panelem prakticky bez nutnosti jej postavit na pevnou podložku.

Dell UltraSharp U2311H

 

Ultra Sharp nenabízí žádný HDMI port, tento nedostatek se však dá vyřešit za pomoci konvertovacího kabelu. Kromě standardního akumulátorového portu najdeme ještě pět dalších konektorů. Mezi nimi jde zejména o USB upstream port a čtyři další klasické USB porty. Dva z nich se nachází na straně monitoru, další dva pak na jeho spodní části. Za zmínku u tohoto monitoru stojí také přímo skvělá technická podpora od výrobce, která se dá shrnout jako 24/7. V průměru monitor odebírá 33 wattů, což je průměrná (či dokonce lehce podprůměrná) energetická spotřeba v rámci dané kategorie.

Dell UltraSharp U2311H

 

Elegantní matně černý monitor nabízí technologii IPS (In Plane Switching). Tyto typy monitorů jsou v současnosti první ligou, zejména díky schopnosti výborně zobrazovat barvy. Tento trend souvisí s požadavkem dnešní doby, maximalizujícím potřeby dobrého zobrazení videí i obrázků. Nikde jinde se tento důraz nezobrazuje více než právě na vývoji technologie výroby monitorů za posledních zhruba deset let. IPS panely navíc vynikají také v parametru šířky pozorovacího úhlu. UltraSharp vám umožní dobrý a detailní pohled až do hodnoty 178°, a to vertikálně i horizontálně. Jediným nedostatkem IPS panelů je jejich pomalejší pixelová odezva, alespoň ve srovnání s nejrychlejšími TN monitory. U Dell UltraSharp činí tato doba asi 8 milisekund, což by mohlo náročnějším uživatelům přijít jako lehce nedostatečné. Pozorovatelné to však bude pouze při hraní velmi náročných počítačových her.

Dell UltraSharp U2311H

 

Dva další klíčové faktory u tohoto modelu představují jasnost a poměr kontrastu. Nastavení maximální jasnosti vás přivede až na hranici úctyhodných 300 nitů, takže barvy budou i při HD rozlišení živé a jasné. Typický kontrastní poměr činí pouze 1000:1, tento údaj je však typický pro většinu moderních monitorů tohoto druhu. S oběma těmito faktory máte jednoduše spoustu možností, jak si obrazové nastavení uzpůsobit svým osobním preferencím.

Dell UltraSharp U2311H

 

V rámci monitorů, jejichž cena nepřesahuje 400 dolarů (asi 8000 Kč) je Dell UltraSharp U2311H jedním z nejlepších na současném trhu. Ve všech směrech jde o velmi kvalitní produkt, který je navíc maximálně přizpůsobivý individuálním potřebám a nabízí skvělou technickou podporu. V rámci zakončení této recenze jej i přes drobné nedostatky nelze než vřele doporučit.

Dell UltraSharp U2311H

 

Základní údaje:

Rozměry: 35,6 x 54,9 x 18,5 cm

Hmotnost: 6,4 kg

Úhlopříčka panelu: 23 palců (58,4 cm)

Maximální rozlišení: 1920 x 1080 pixelů

Rozptyl pixelů: 0,265 mm

Počet barev: 16,7 milionu

Pozorovací úhly: 178° (horizontální), 178° (vertikální)

Maximální jasnost: 300 cd/m2

Kontrastní poměr: 1000:1

Doba pixelové odezvy: 8 milisekund

Typ video vstupů: DVI, VGA, DisplayPort

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell UltraSharp U2311H


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.