Přeposlat ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

08.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Monitor ViewSonic DiamaniDuo NX2232w je zčásti desktopem a zčásti plní roli kvalitní HDTV. Výrobcem byl zamýšlen pro použití na místech typu studentských kolejí, malých pronájmů nebo kanceláří – zkrátka v místech, kde je občas málo prostoru pro skutečně velký monitor. Přestože si vede lépe jako televizor než jako pravověrný počítačový monitor, splní hravě většinu vašich požadavků v obou směrech. Jeho velikým nedostatkem je však nedostatečně polohovatelný a značně slabý stojánek, který mohutný panel pocitově sotva udrží.

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

Kabinet tohoto monitoru je tvořen z vysoce lesklého plastu, jeho rámečky jsou stylově texturované. Spodní rám obsahuje také dva pětiwattové reproduktory a hlavní vypínač. Ovládací prvky jsou pak umístěné na horním rámu nad obrazovkou. Jak už bylo zmíněno, hlavní problém se týká stojánku tohoto 22palcového (55,9 cm) monitoru. Ten není prakticky vůbec polohovatelný, což může být při práci s ním nepohodlné. Stojánek je také poněkud nestabilní. I při mírném dotyku se panel začne chvět, což není právě příjemný pocit.

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

 

Rozměry monitoru činí 434 x 515 x 155 milimetrů a hmotnost dosahuje asi 6,5 kilogramu. NX2232w skýtá všechny své konektivní prvky na zadní straně displeje. Mezi ně patří HDMI vstup, koaxiální TV vstup, video porty, audio vstupy pro PC a konektory S-video. Najdeme u něj také vstup pro sluchátka, kterému by ale více slušelo umístění vepředu nebo po stranách monitoru (kde by bylo snadnější jej připojit). Jediný VGA port představuje analogové video připojení k PC. Tento model však postrádá například digitální (DVI) vstup a USB porty.

 

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

 

Kvalita HD obrazu je velmi vysoká. Barvy jsou jasné a jejich tónování vyvážené a přesné. Horizontální pozorovací úhel je v pořádku až do hodnoty 170°, což je dokonce o deset stupňů více, než uvádí výrobce. Opakem je však vertikální úhel, který dosahuje stěží 150° při pohledu shora a pouhých 120° při pohledu zdola. To je třeba mít na paměti, zejména pokud se chystáte jej umístit na zeď. Monitor si vede obstojně při zobrazování spektra odstínů šedé barvy, ovšem s výjimkou těch úplně nejsvětlejších odstínů. To se projevuje negativně zejména u světle červené nebo růžové barvy, která se zdá být ze zmíněného důvodu jaksi vybledlá. Tato drobnost zřejmě zůstane většinou uživatelů nepovšimnuta, pokud však stojíte například o monitor pro detailní práci s fotografiemi, poohlédněte se určitě jinde.

 

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

 

Monitor si dobře poradí i se zobrazením nejmenší velikosti písma (v testech je to Arial font o velikosti 5.3). Všechna písmena jsou dobře oddělená a bez problémů čitelná, což se může hodit při práci s velkoformátovými textovými dokumenty. Filmy a video soubory přehrává monitor dobře, a to i při plném HD rozlišení. Pouze u náročnějších počítačových her se občas objevuje drobné trhání a rozmazání pohybu. Výrobce NX2232w vybavil tento produkt roční zárukou. S monitorem dodává také analogový kabel, instalační CD, dálkové ovládání s bateriemi a sadu kompozitních A/V kabelů. Pro využití všech konektorů si však budete muset opatřit i několik vlastních komponent.

ViewSonic DiamaniDuo NX2232w

 

Co tedy dodat závěrem? I přes konstrukčně špatný stojánek a několik nedostatků ve výkonnosti monitoru s ním můžete být poměrně spokojeni. Stojíte-li o velmi levný panel, který představuje zdařilou kombinaci PC monitoru a HDTV obrazovky, pak je ViewSonic DiamaniDuo NX2232w vcelku dobrou volbou. Dnes už je však konkurence na trhu velmi silná, a tak rozhodně nejste odkázáni pouze na tuto možnost.

 

Základní údaje:

Typ: LCD TV, LCD monitor

Velikost obrazovky: 22 palců (55,9 cm)

Nativní rozlišení: 1680 x 1050 pixelů

Hmotnost: 6,5 kilogramu

Rozměry: 434 x 515 x 155 milimetrů

Úhly pohledu: ca. 150° vertikálně, 170° horizontálně

Pixelová odezva: 5 milisekund GTG

Kontrast: 1000 : 1

Vestavěný TV Tuner: NTSC, ATSC

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku ViewSonic DiamaniDuo NX2232w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.