Přeposlat Asus ML248 H

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Asus ML248 H

22.05.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Elegantní a štíhlý monitor Asus ML248 H s úhlopříčkou 24 palců (61 cm) je jedním z nejzajímavěji vypadajících modelů poslední doby. Nabízí však mnohem víc než jen hezký vzhled. Rychlá pixelová odezva jej činí vhodným i pro hráče počítačových her a filmové fandy. Spořivé podsvícení zase šetří uživatelům jejich kapsy snížením účtu za elektřinu. Ostatně ani cena samotného monitoru není rozhodně přemrštěná. Nějaký ten port navíc nebo pár reproduktorů by se sice hodilo, v dané cenové relaci si však nelze stěžovat.

Asus ML248 H

ML248 H těží z designu Apple, je usazen v leskle perlově bílém kabinetu o šířce pouhých 16,5 milimetrů. Extrémně tenké rámečky (15 mm) obíhají horní a boční strany TN+ panelu o rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Jsou celé černé, takže vytváří dobrý barevný kontrast s kabinetem. Spodní rámeček je silnější (7,6 cm) a obsahuje také velký podsvícený vypínač, pětici základních dotykových tlačítek vpravo a velké logo společnosti Asus nalevo. Podporu panelu představuje elegantní a unikátní stojánek, tvořený dvěma leskle černými, spojenými kroužky. Umožňuje snadné polohování monitoru do stran, nikoliv však nastavení výšky.

 

 

Co se týče konektivity, k dispozici je bohužel pouze jeden HDMI a jeden VGA vstup, navíc zde najdete i konektor pro sluchátka. Ovládání je poměrně jednoduché a obecně dobře zvládnutelné. Pozorovací úhly jsou mírně horší, jelikož při zhruba 150° pohledu horizontálně i vertikálně již dochází k posunu barev (Asus však uvádí, že až při 170° a 160° resp.).  ML248H je ovšem úžasný, co se zobrazovacích parametrů týče. Největší podíl na tom má přímo superrychlá pixelová odezva (g-g) v trvání pouhých 2 milisekund. Také kvalita barev je velmi vysoká a veškerá akce je zobrazena čistě a detailně, bez rozmazání nebo zpožděného fázovaného pohybu.

 

Asus ML248 H

 

Výkonnost při zobrazení škály šedých odstínů je přinejlepším nevyrovnaná. Nejtmavší odstíny jsou sice dobře odlišitelné, dva nejsvětlejší však již nikoliv. Navíc se v tomto odstínu poněkud začíná objevovat červený nádech. Tato chyba ale výsledný dojem ze světlých barev nijak neovlivňuje. Malý text je na monitoru dobře čitelný do velikosti fontu 6.0, při minimálním fontu 5.3 už je však trochu rozmazaný. LED podsvícení monitoru je výborné a zcela dostačující, přitom však není energeticky náročné. Při zobrazování HD obsahu odebírá průměrně jen 23 wattů. Kromě toho je monitor vyroben z recyklovatelných materiálů a neobsahuje žádnou rtuť. To mu vyneslo ohodnocení ekologicky šetrného výrobku, což je dalším pozitivem monitoru. Záruka od výrobce činí solidní tři roky.

 

Asus ML248 H

 

Asus ML248 H je dobrou volbou pro šetřivé hráče počítačových her. Nenabízí sice luxus přídatných reproduktorů a množství digitálních vstupů, navíc poskytuje jen průměrné výsledky v zobrazení škály šedé a v šířce pozorovacích úhlů. Na druhou stranu je však skvělý v zobrazování rychlých video sekvencí a her. S cenou kolem dvou set dolarů se rovněž nachází mezi nejdostupnějšími modely této kategorie. Máte-li zájem o energeticky úsporný 24palcový monitor s trochu lepší výbavou, můžete také zkusit model HP LA2405wg. Ten nabízí mnohem lepší polohovatelnost a USB konektivitu, na druhou stranu ale postrádá HDMI port. Závěrem tedy konstatujme, že oba monitory lze případným zájemcům doporučit.

Asus ML248 H

 

Základní údaje:

Typ: TN+

Velikost obrazovky: 24 palců (61 cm)

Nativní rozlišení: 1920 x 1080 pixelů

Hmotnost: 4,1 kilogramu

Rozměry: 571,7 x 430,6 x 220 milimetrů

Průměrná spotřeba: 23 wattů

Úhly pohledu: ca. 150° vertikálně, 150° horizontálně

Pixelová odezva: 2 milisekundy GTG

Jas: 250 cd/m²

Počet barev: 16,7 milionu

Dynamický kontrast: 10 000 000:1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Asus ML248 H


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.